معرفی بهترین رشته‌های تحصیلی در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا
دسته بندی : اقامت اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در سال‌های اخیر، مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی به یک روند رو به رشد تبدیل شده است. در این میان همه کشورها اسپانیا نیز مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. اسپانیا به لحاظ سطح علمی دانشگاه‌ها و هزینه پایین تحصیل یکی از بهترین کشورهای اروپایی به حساب می‌آید. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در اسپانیا و بهترین رشته‌های تحصیلی می‌پردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

اسپانیا، به سرزمین ماتادورها خوش آمدید

اسپانیا در اروپا به سرزمین ماتادورها مشهور است. کشوری با فرهنگی قدیمی که به عنوان یکی از جذاب‌ترین و توریستی‌ترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. این کشور در سال‌های اخیر یکی از مقاصد اصلی متقاضیان دریافت اقامت اروپا بوده است. قوانین اقامت تکمن مالی، کاری و دانشجویی نیز در سال‌های اخیر تغییر کرده و افراد بیشتری متمایل به سفر و اقامت در اسپانیا شده‌اند.

معرفی بهترین رشته های تحصیلی در اسپانیا

تحصل در اسپانیا، بهترین کشور اروپایی برای زندگی دانشجویی

اقامت تمکن مالی اروپا، مهاجرت تحصیلی و ویزای کاری همیشه از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به اروپا است. در این میان ویزای تحصیلی جذابیت بیشتری دارد. افراد با دریافت ویزای تحصیلی می‌توانند علاوه بر امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر اروپایی، پس از فارغ التحصیلی در کشور مقصد مشغول به کار شوند. در میان همه کشورهای اروپایی اسپانیا بهترین شرایط تحصیلی را فراهم کرده است. تحصیل در اسپانیا هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد. از طرف دیگر دولت اسپانیا به دانشجویان اجازه می‌دهد که در حین تحصیل هفته ۲۰ تا ۳۰ ساعت کار کنند. به این ترتیب دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل درآمد مناسبی نیز کسب کنند.

بهترین رشته‌های تحصلی در اسپانیا چیست؟

در اکثر شیوه‌های اقامتی از تمکن مالی اسپانیا تا ویزای تحصلی این کشور همیشه بایستی بر اساس شرایط فرد بهترین گزینه را پیدا کرد. درباره بهترین رشته‌های تحصیل نیز در ادامه صرفا ۵ رشته محبوب تحصیلی در اسپانیا را بررسی می‌کنیم اما انتخاب بهترین رشته تحصیلی بایستی بر اساس علاقه، مهارت و سایر ویژگی‌های شخصیتی فرد صورت بگیرید.

۱- مهندسی، اسپانیا سرزمین ریاضی و آمار

مهندسی یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی در اروپا و به خصوص اسپانیا است. دانشگاه‌های مشهور واقع در مادرید، بارسلون و دیگر شهرهای اروپا از کیفیت آموزشی مناسبی برخوردار هستند. از طرف دیگر بازار کار رشته مهندسی در این کشور مناسب است و فرد پس از فارغ التحصیلی می تواند وارد بازار کار رشته خود شود.

تحصیل رشته مهندسی در اسپانیا

۲- پزشکی، رشته محبوب در اسپانیا

پزشکی در تمامی کشورها یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین رشته‌ها محسوب می‌شود. اما نباید از هزینه بالای این رشته غافل شد. با این حال تحصیل در اسپانیا به نسبت سایر کشورهای اروپایی هزینه کمتری برای یک دانشجوی پزشکی دارد. از طرف دیگر مدرک پزشکی اکثر دانشگاه‌های اسپانیا مورد تایید مراکز بهداشتی و درمانی اتحادیه اروپا است. به این ترتیب متقاضی می‌تواند پس از اتمام تحصیلات، شغل حرفه‌ای خود را حتی در خارج از اسپانیا داشته باشد.

۳- مدیریت و بازرگانی، اسپانیا مهد بیزنس اسکول‌های دنیا

آمریکا و اروپا بهترین مدارس بیزنسی دنیا را دارند. در میان کشورهای اروپایی نیز اسپانیا، انگلیس و آلمان از شرایط بهتری برخوردار هستند. تحصیل در رشته‌های مرتبط با مدیریت و بازرگانی می‌تواند متقاضی را برای بازار کار جهانی آماده کند.

۴- حسابداری، چرتکه انداختن در اسپانیا

حسابداری و رشته‌های مربوط به امور مالی نیز یکی دیگر از رشته‌های محبوب در اسپانیا است. خوشبختانه بازار کار رشته حسابداری نیز در اسپانیا و تمامی نقاط اروپا داغ است. معمولا حسابداری در کنار رشته‌های مدیریت در دانشگاه‌های مربوط به بیزنس دنیا تدریس می‌شود.

تحصیل در بهترین رشته های اسپانیا

۵- هتلداری و گردشگری، تحصیل در توریستی‌ترین کشور اروپا

اسپانیا یکی از غنی‌ترین منابع تاریخی و طبیعی دنیا را در اختیار دارد. به همین دلیل سالانه تعداد زیادی گردشگر از اسپانیا بازدید می‌کنند. در حقیقت باید بگوییم صنعت توریسم پویاترین صنعت اسپانیا است. در کنار این صنعت، رشته‌هایی مانند گردشگری و هتلداری نیز در اسپانیا طرفدران خاص خودش را دارد. تحصیل در این رشته‌ها نیز داوطلب را برای کار در رشته‌های مرتبط با این صنعت آماده می‌کند.

کدام دانشگاه اسپانیا را انتخاب کنیم؟

طبیعتا هر دانشگاهی در یک رشته تحصیلی قوی‌تر است. درباره رشته‌هایی که در بالا معرفی کردیم نیز باید به این نکته اشاره کنیم که نمی‌توان یک دانشگاه اسپانیا را به تنهایی معرفی کرد. در حقیقت بهتر است پس از انتخاب رشته و با کمی جستجو بهترین دانشگاه اسپانیا را در رشته مورد نظر پیدا کنیم. اما به طور کلی دانشگاه های Universidad Autónoma de Madrid، Universitat de Barcelona، Universitat Autònoma de Barcelona، Universidad Carlos III de Madrid (UC3M) و Universidad de Zaragoza از مطرح‌ترین دانشگاه‌های کشور اسپانیا هستند.

آیا می‌توان ویزای دائمی اسپانیا را به دست آورد؟

در هیچ کدام از روش‌های مهاجرتی از قبیل ویزای جاب سیکر اتریش، تمکن مالی یونان و سرمایه‌گذاری اروپا نمی‌توان به سرعت ویزای دائمی یک کشور را اخذ کرد. در حقیقت همه کشورها در اعطای ویزای دائمی خود حساسیت هایی به خرج می‌دهند. اما ویزای تحصیلی می‌تواند مسیر دریافت اقامت دائمی را راحت‌تر کند. متقاضی پس از پایان تحصیلات می‌تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند. با داشتن ویزای کاری و پس از چند سال زندگی در اسپانیا نیز می‌توان تقاضای دریافت پاسپورت دوم را ارائه کرد.

تحصیل در کشور اسپانیا و دریافت ویزا در موسسه سایرس

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اقامت تحصیلی جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید