سبک زندگی یونانی

دسته بندی : سایرس
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سبک زندگی یونانی

کشوری یونان که با تاریخی غنی متبرک شده، طبیعت زیبا، سبک زندگی مردم آن، سواحل منحصر به فرد و جزایر فوق العاده آن مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته است. نکاتی هستند که مردم راجع به یونانی ها نمی دانند.  آیا تمایل دارید در مورد سبک زندگی یونانی بیشتر بدانید؟ در ادامه به برخی از آنها اشاره ای خواهیم داشت.

خانواده گنجینه ای ارزشمند

خانواده جایگاه ویژه ای در جامعه یونانی ها دارد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یونانی ها تمایل دارند تا همگی با هم در یک خانه یا آپارتمان زندگی کنند به عنوان مثال پدر و مادر در طبقه اول آپارتمان و فرزندان در طبقات دیگر. پدر بزرگ و مادر بزرگ ها معمولا در کنار خانواده هستند و تعداد خانه های سالمندان حتی در شهرهای بزرگ نیز کم است. در سال های اخیر این سنتها کمی تغییر کرده ولی ارزش های خانواده همچنان به قوت خو.د باقی هستند.

وقت گذرانی در بیرون از خانه

در کشوری که ۳۰۰ روز آفتابی دارد، وقت گذرانی در خارج از خانه، چندان هم عجیب نخواهد بود. در طول تابستان سواحل زیبای یونان مملو از گردشگر ها است و جنب و جوش مردم را در خیابان ها، رستوران ها و کافه ها خواهید دید.

اهمیت به سنت ها

یونانی ها به سنت ها اهمیت زیادی می دهند به عنوان مثال برخی از اعیاد مذهبی حتما جشن گرفته می شود، در مراسم عروسی به سنت ها اهمیت زیادی داده می شود حتی زمانی که راجع به انتخاب نام کودکان صحبتی به میان می آید، باز هم سنت ها مهم می شوند. تمامی این مسائل باعث شده اند تا در طول سال جشن ها و رویدادهای مختلفی اتفاق بیفتد.

وجود تنها دو فصل؛ تابستان و بقیه ی سال

تابستان های یونان منحصر به فرد هستند. روزهای آفتابی و گرم، سواحل زیبا، تفریحات متنوع گویی جادویی را در خود دارد که همه را مسحور خود می کند. باور نمی کنید؟در دقایق اولیه سفر خود به یونان سریعا متوجه خواهید شد.

غذاهای سالم و لذیذ

یونانی به غذا اهمیت زیادی می دهند. لذیذترین غذاها از مواد سالم، تازه و خوشمزه تهیه می شود. غذاهای یونانی در فهرست بهترین و سالم ترین غذاها در جهان قرار گرفته است. سبزیجات، غذاهای دریایی و روغن زیتون.

دوستی

زندگی یونانی ها بر چند اصل استوار است: خانواده، سنت و دوستی. اکثر مردم یونان مهربان و خونگرم هستند و رفتاری دوستانه با یکدیگر دارند و از آنجایی که صنعت توریسم در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند تا بتوانند به راحتی با گردشگران ارتباط برقرار نمایند.

 

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی اقامت تمکن مالی یونان میتوانید مطالب مربوطه را در سایت سایرس مطالعه نمایید

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید