مشکلات زندگی در اتریش برای ایرانیان چیست؟

مشکلات زندگی در اتریش برای ایرانیان
دسته بندی : اقامت اتریش
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اتریش همواره یکی از مقاصد موردعلاقه ایرانیان بوده است. البته در کنار مزایایی مثل اقتصاد توسعه‌یافته، آب‌وهوا و شرایط اجتماعی مناسب، اتریش معایبی هم دارد. در این مقاله قصد داریم مشکلات زندگی در اتریش برای ایرانیان را بررسی کنیم. اگر قصد مهاجرت به اتریش را دارید در انتها همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

چرا ایرانی‌ها اتریش را برای اقامت انتخاب می‌کنند؟

کشور اتریش یکی از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی است. این کشور در سال‌های اخیر راه‌های زیادی را برای مهاجرت و دریافت اقامت اروپا پیش روی متقاضیان قرار داده است. از طرف دیگر شرایط اقتصادی و درآمد بالای مشاغل اتریش را به یکی از کشورهای مناسب اقامتی تبدیل کرده است. در کنار همه این مزایا، مهاجرت به اتریش چالش‌هایی نیز دارد. چالش‌هایی که می‌توانند مشکلات زیادی را برای متقاضیان اقامت اتریش پدیدآورند.

مشکلات زندگی در اتریش

۵ مشکل مهم زندگی در اتریش

کسانی که در اتریش زندگی می‌کنند باید خود را برای مشکلاتی مثل هزینه‌های بالای زندگی، یادگیری زبان آلمان، فرهنگ متفاوت اتریش و آب‌وهوای سرد این کشور آماده کنند.  در ادامه هرکدام از این چالش‌ها را به‌طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

۱-  زبان اتریش، اولین چالش مهاجران

اتریشی‌ها به زبان آلمان صحبت می‌کنند. زبان آلمانی در بین زبان‌های اروپایی یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری است. از طرف دیگر در شهرهای مختلف اتریش لهجه‌های متفاوتی هم وجود دارد. به همین دلیل یادگیری زبان آلمان برای اکثر متقاضیان اتریش یک مشکل مهم محسوب می‌شود. لازم است بدانیم در بین تمامی روش‌های مهاجرت فقط در اقامت تمکن مالی اروپا نیازی به تسلط کامل بر زبان نیست. به عبارت بهتر در اکثر روش‌های دریافت اقامت اروپا باید تسلط نسبی بر زبان کشور مقصد داشته باشیم.

۲- مسکن گران، دشواری‌های اقامت در اتریش

یکی دیگر از مشکلات اتریش تهیه مسکن است. در بین تمامی کشورهای اروپایی، مسکن در اتریش یکی از گران‌ترین کالاها و خدمات به‌حساب می‌آید. فرقی نمی‌کند که به دنبال خرید یا اجاره مسکن باشیم. در هر دو صورت قیمت مسکن در این کشور ثروتمند به‌شدت بالاست. کسانی که قصد اقامت در اتریش را دارند، باید خود را برای پرداخت هزینه‌های سنگین مسکن آماده کنند.

۳- زمستان‌ها اتریش طولانی است

اتریش در شمال اروپا قرار دارد. آب‌وهوای این کشور در اکثر روزها سرد و خشک است. زمستان‌های اتریش طولانی و دشوار است. به همین دلیل کسانی که به آب‌وهوای سرد اتریش عادت ندارند، ممکن است در طی مدت اقامت با مشکلات فصلی شروع شوند. گرچه زمستان‌های اتریش، زیبایی‌های طبیعی بسیاری را پدید آورده اما تحمل آن برای همه افراد راحت نیست.

چالش های زندگی در اتریش برای ایرانیان

۴- فرهنگ اتریشی، انتظار برخورد گرمی را نداشته باشید

داشتن ویزای کاری یا ویزای تمکن مالی اتریش در برخورد مردم هیچ تأثیری ندارد. اتریشی‌ها مردم خون سردی هستند و ارتباط مناسبی با خارجی‌ها برقرار نمی‌کنند. البته این مشکل بیشتر در ماه‌ها و شاید سال‌های اول اقامت در اتریش رخ دهد. در حقیقت در طول زمان می‌توان با اتریشی‌ها دوست شد. اما به هر ترتیب نباید از فرهنگ غالب اتریش غافل شویم.

۵- مالیات و هزینه‌های زندگی، قیمت‌هایی که شما را شگفت‌زده می‌کند

اتریش در کنار فرانسه و انگلیس از گران‌ترین کشورهای اروپا به‌حساب می‌آیند. جدای از قیمت مسکن به آن اشاره کردیم، نرخ مالیات نیز در کشور اتریش بسیار بالاست. به‌گونه‌ای که کسانی که در اتریش کار می‌کنند، بخش عمده‌ای از درآمد خود را به‌عنوان مالیات پرداخت می‌کنند. از طرف دیگر هزینه‌های زندگی در اتریش نیز بالاست و دیدن قیمت‌ها در ابتدای ورود به اتریش می‌تواند بسیاری را شگفت‌زده کند. به همین دلیل اگر واقعاً قصد دریافت اقامت اتریش را دارید، باید همه این موارد را در نظر بگیرید. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با شرایط زندگی در سایر کشورها مقاله شرایط کار در نروژ برای ایرانیان را مطالعه کنید.

مهاجرت به اتریش، آری یا نه؟

ممکن است با خواندن این مقاله قید مهاجرت به اتریش را زده باشید. در حقیقت معمولاً دیدن مشکلات زندگی در اتریش برای ایرانیان، متقاضیان مهاجرت به اتریش را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند. چراکه در هنگام اشنایی با کشورهای اروپایی بیشتر بر روی نقاط مثبت و مزیت‌های زندگی در آن‌ها صحبت می‌شود. اما در پاسخ به سؤال آیا اتریش برای زندگی مناسب است یا خیر؟ باید به یک نکته مهم اشاره‌کنیم. وقتی تصمیم به مهاجرت می‌گیریم باید مسائل مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را در نظر داشته باشیم. همه کشورهای اروپایی چالش‌های جدی برای مهاجران دارند. دراین‌بین متقاضی باید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کند.

آشنایی با مشکلات مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش با موسسه حقوقی سایرس

در این مقاله چالش‌ها و مشکلات زندگی در اتریش برای ایرانیان را بررسی کردیم. مسیر مهاجرت همیشه با چالش‌ها و دشواری‌های حقوقی و شخصی مواجه است. جدای از مشکلات مطرح‌شده در مقاله، دریافت اقامت اتریش نیز به‌سادگی انجام نمی‌شود. در مسیر دریافت اقامت اتریش حتماً به تجربه و تخصص مشاوران حرفه‌ای نیازمند هستیم. پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که قصد دریافت اقامت اروپا را دارید با موسسه حقوقی سایرس تماس حاصل کنید. موسسه حقوقی سایرس با بیش از ۱۵ سال فعالیت حرفه‌ای امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با کارشناسان خبره سایرس با شماره تلفن ۰۲۱-۲۵۷۴۱ تماس حاصل کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید