بررسی تمام مراحل و مقدمات مورد نیاز برای مهاجران به اتریش از طریق کار

اخذ ویزای کار اتریش در چند گام ساده
دسته بندی : اقامت اتریش
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

پایتخت موسیقی جهان به عنوان یکی ثروتمندترین کشورها، مقصد محبوب مهاجران است. مهمترین اولویت شما پیش از ورود به اتریش بررسی ویزای مورد نیازتان است. شهروندان کشورهای ثالث برای کار و زندگی در اتریش به اخذ ویزا یا اقامت موقت این کشور نیازمند هستند. کمبود نیروی متخصص و یا کارگران ماهر باعث شده تا این کشور برنامه ای منعطف و آسان را معرفی کند. در این مقاله با شرایط مقدماتی دریافت ویزای کاری اتریش یا همان کارت قرمز- سفید- قرمز آشنا خواهید شد. با موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین شرکت حقوقی در زمینه اخذ اقامت اروپا همراه باشید.

برای مهاجرت کاری به اتریش چه شرایطی لازم است؟

مهاجرت کاری به اتریش با دریافت کارت‌ قرمز- سفید- قرمز

برای صدور کارت قرمز- سفید- قرمز باید از طرف کارفرمایی پیشنهاد کاری داشته باشید و با توجه به لیست ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز لازم را کسب کنید.  نوع دیگری از این کارت وجود دارد که به کارت قرمز- سفید- قرمز پلاس معروف است. معیارهای سختی برای صدور این کارت قرار داده شده و شما با توجه به آنها سنجیده می‌شوید. در صورتی که امتیاز لازم را کسب کنید ویزا برایتان صادر می شود و می‌توانید بدون قرارداد کاری به خاک کشور وارد شوید. همچنین می‌توانید کارت قرمز- سفید- قرمز خود را به کارت قرمز- سفید- قرمز پلاس تبدیل کنید.پیش از ادامه مطلب توصیه می کنیم در بررسی اقامت تمکن مالی اتریش نیز همراه ما باشید.

دریافت ویزای کار اتریش با امتیازهای طلایی

اگر بتوانید ۱۰ ماه از یکسال در اتریش کار کنید و شرایط لازم برای کارت جدید را داشته باشید، می‌توانید کارت خود را به کارت قرمز- سفید- قرمز پلاس ارتقا داده و به بازار کار نامحدود دسترسی پیدا کنید. این بدان معناست که می‌توانید در هر شرکتی که تمایل دارید، مشغول به کار شوید و کارتان محدود به یک کارفرما و شرکت خاص نخواهد بود. مشکل این روش محدودیت فرصت‌های شغلی است. تنها در ۱۱ حوزه می توانید از این روش ویزای کاری اتریش را اخذ کنید.

چنانچه شما در مشاغل کلیدی مشغول به کار شوید و درآمدی بالاتر از درآمد میانگین داشته باشید می توانید از زیر مجموعه دیگر کارت قرمر- سفید- قرمز اقامت یک ساله اتریش را کسب کنید. یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اروپا اقدام به دریافت بلوکارت آلمان است. پیشنهاد می کنیم در زمینه کارت آبی آلمان نیز اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

ویزای کار در اتریش مجوز استخدام نیست!

از هر راهی که برای دریافت مجوز کار اقدام می کنید، باید مدارک کامل و درخواست شده را به سفارت اتریش ارائه دهید. لازم به ذکر است که ویزای جستجوی کار، اجازه کار در اتریش را به شما نمی‌دهد، بلکه تنها امکان دارید تا به این کشور وارد شوید و به دنبال کار باشید. برای استخدام شدن حتما به مجوز کار نیاز خواهید داشت. راه دیگر آن است که از طریق مشاغلی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند اقدام کنید. در این مورد نیز امتیازات شما محاسبه می شود ولی باید ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید. پیش از ادامه مطلب از شما دعوت می کنیم در بررسی اقامت سرمایه گذاری یونان نیز به عنوان یکی دیگر از راه های ایجاد کار در اروپا همراه سایرس باشید.

بر اساس آخرین قوانین در سال ۲۰۱۹ در حال حاضر ویزای کار کشور اتریش شامل سه دسته از افراد می‌شود:

 1. نیروی کار بسیار کارآمد
 2. نیروی کار ماهر در مشاغل مورد نیاز
 3. سایر نیروهای کاری

 ویزای کاری اتریش برای نیروی بسیار کارآمد

اتریش نیز مثل سایر کشورهای توسعه یافته اروپا و جهان، معیارها و استانداردهایی را برای جذب نیروی کار ماهر و کارآمد در نظر دارد. نیروی کار بسیار کارآمد از ۲ طریق می تواند وارد خاک اتریش شود:

 • ویزای جستجوی کار: که بر اساس آن ۶ ماه فرصت پیدا کردن در اتریش را دارید.
 •  با داشتن دعوتنامه از طرف کارفرما از داخل ایران برای این کارت اقدام کنید.

 شرایط امتیازبندی ویزای کاری اتریش

سیستم امتیازبندی برای اخذ ویزای کار اتریش بسیار ساده است. شما به عنوان یک شهروند خارج از اتحادیه اروپا به ۷۰ امتیاز از مجموع کل ۱۰۰ امتیاز نیاز خواهید داشت. همین حالا می‌توانید بر اساس معیارهای مورد نظر حدود امتیازی خود را محاسبه کنید.

اقامت کاری اتریش در کوتاه‌ترین زمان

 اخذ اقامت کاری اتریش با کسب ۴۰ امتیاز از مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی می‌تواند کمک زیادی به جمع‌آوری امتیازهای لازم برای اخذ ویزای کاری اتریش کند. شما با مدرک کارشناسی یا لیسانس می‌توانید ۲۰ امتیاز داشته باشید. توجه به این نکته ضروری است که تنها مدارکی مورد تائید سفارت‌ و اداره مهاجرت کشورهای خارجی نظیر اتریش است که ترجمه رسمی ممهور به مهر وزارت علوم و خارجه ایران باشد. پیش از رسیدن به بخش پایانی مقاله می توانید در بررسی اقامت کارآفرینی یونان نیز میهمان ما باشید.

 • مدرک کارشناسی ۴ ساله: ۲۰ امتیاز
 • مدرک کارشناسی در رشته های ریاضی، علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات: ۳۰ امتیاز
 • مدرک فوق لیسانس یا دکترا: ۴۰ امتیاز

تاثیر درآمد سالیانه بر اخذ اقامت اتریش از طریق کار  

پیش‌بینی درآمد سالیانه در اتریش با توجه به میزان رفاه و هزینه های این کشور کار دشواری نیست. بویژه برای مشاغل تخصصی نظیر پرستاری و یا حسابداری این درآمد می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در پذیرش درخواست شما داشته باشد.

 • ۵۰ تا ۶۰ هزار یورو: ۲۰ امتیاز
 • ۶۰ تا ۷۰ هزار یورو: ۲۵ امتیاز
 • بیش از ۷۰ هزار یور: ۳۰ امتیاز

انواع کار در اتریش برای ایرانیان

با رزومه خوب ویزای کار اتریش بگیرید

تجربه‌های کاری و دریافت گواهینامه‌های مختلف یکی از موثرترین روش ‌های اخذ اقامت و همچنین پیدا کردن شغل در اتریش است. برای مثال داشتن گواهینامه‌های مربیگری و یا حضور در مسابقات ورزشی مختلف برای یک مربی ورزشی تعیین کننده است. هر یک از مدارج شغلی امتیاز مشخصی دارند.

 • ثبت اختراع یا انجام پروژه های پژوهشی: ۲۰ امتیاز
 • جوایز، مدال و لوح های بین المللی: ۲۰ امتیاز
 • تجربه کاری مرتبط با فرصت شغلی، حداکثر امتیاز این بخش ۲۰ امتیاز
 • بابت هر سال تجربه کاری در کشور مبدا : ۲ امتیاز
 • شش ماه کار در اتریش: ۱۰ امتیاز

سن و مهارت زبان دو عامل کلیدی برای دریافت ویزای کار اتریش

بدیهی است که هر چه جوان‌تر باشید، امتیاز بیشتری برای جذب در بازار کار، اقامت اتریش و دریافت اقامت اروپا خواهید داشت. همچنین در بازه سنی ۲۰ الی ۳۵ سال شانس شما برای قبول درخواست ویزای کار اتریش بیشتر می‌شود.  از سویی دیگر مدرک مورد تائید دانش زبان نیز از عوامل تاثیرگذار در تسهیل فرآیند دریافت ویزای شما خواهد بود.

داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی بصورت مبتدی یا پیشرفته ۵ تا ۱۰ امتیاز

 • سن ۲۰ تا ۳۵سال تمام ۲۰ امتیاز
 • ۳۵ تا ۴۰ سال تمام ۱۵ امتیاز
 • ۴۰ تا ۴۵ سال تمام ۱۰امتیاز

ویزای جستجوی کار در اتریش چیست؟

امتیازهای لازم برای ویزای جاب سیکر اتریش

جاب سیکر یا ویزای کار اتریش تنها به متقاضیانی تغژعلق می‌گیرد که حداقل امتیاز لازم را کسب کرده باشند. در ادامه به طور تخصصی امتیازهای لازم در هر بخش را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم.

 1. ارائه مدراک فنی یک تا دوساله از کالج های اتریش: ۵ امتیاز
 2. ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش: حداکثر ۱۰ امتیاز
 3. چنانچه از طریق مشاغلی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند،  اقدام می کنید باید ۵۵ امتیاز کسب کنید.
 4. مدارک تحصیلی: حداکثر امتیازات مجاز این بخش: ۳۰
 5. سابقه کار مرتبط با مدرک آموزشی: حداکثر امتیازات مجاز این بخش:  ۲۰
 6. دانش زبان آلمانی: حداکثر امتیازات این بخش ۱۵
 7. امتیاز سن: حداکثر امتیازات این بخش ۱۵

 ویزای کاری اتریش برای سایر حرفه ها

در صورتی که امتیاز لازم برای ویزا را اخذ کنید، می‌توانید برای دریافت کرات قرمز- سفید- قرمز اقدام کنید. این کارت معمولا ۲ سال اعتبار داشته و قابلیت ارتقا به کارت قرمز- سفید- قرمز را دارد. بعد از ۳ تا پنج سال می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید.

برای اخذ ویزای کاری اتریش باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • نیروی کار بالای ۳۰ سال: حداقل درآمد ماهیانه ۳هزار یورو
 • نیروی کار کمتر از ۳۰ سال: حداقل درآمد ماهیانه ۲ هزار و ششصد یورو

در پایان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در تماس باشید و اطلاعات مورد نیاز خود را از کارشناسان ما دریافت کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

9 سپتامبر 2020

سلام
من ۴۱ ساله هستم مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزار با ۸ سال سابقه کار مرتبط البته بدون بیمه. مدرک زبان ایلتس ۶٫۵ دارم و شروع یادگیری زبان آلمانی و تمکن مالی لازم جهت اقامت رو دارم حدود ۲۰ تا ۲۵هزاریورو
جهت جاب سیکر آلمان یا اتریش

  13 اکتبر 2020

  سلام و وقت بخیر

  برای دریافت ویزای کاری مانند ویزای جای سیکر یا ویزای جاب آفر باید با موسساتی که در این زمینه فعالیت می کنند در تماس باشید. اما در صورتی که تمایل به اخذ بلوکارت آلمان دارید، با مشاورین سایرس در تماس باشید.