مهاجرت کاری آلمان، بهترین راه رسیدن به اقامت اروپاست

آشنایی با شرایط کار در آلمان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

صنعت و اقتصاد آلمان همیشه الگوی کشورهای مختلف جهان بوده است. بسیاری از برندهای معروف جهان از مرسدس بنز و بی ام و تا زیمنس و بوش ریشه در خاک ژرمن ها دارند. طبق آمار بانک جهانی آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا و پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است. از این رو همواره فرصت های شغلی متنوعی به خصوص در زمینه صنعت و مهندسی برای علاقمندان به کار در آلمان وجود دارد، به همین دلیل عده کثیری از افرادی که به دنبال اقامت اروپا هستند، آلمان را برای اقامت انتخاب می کنند.

مهاجرت کاری آلمان، رویایی دست یافتنی و نزدیک!

اتباع خارجی که در جستجوی شغلی مناسب در آلمان بویژه با زبان انگلیسی هستند معمولا نمی دانند که چگونه باید کاری مناسب بیابند. اگر در کاری تخصص داشته و مدرک مرتبط با آن شغل را نیز داشته باشید، در همان زمینه سابقه کاری داشته و تا حدودی به زبان آلمانی مسلط باشید یافتن کار برای شما به مراتب آسان تر خواهد بود.  برای پیدا کردن شغلی که مورد نیاز دولت آلمان باشد، باید برخی ویژگی ها را دارا باشید. فرصت های شغلی در سایت های مختلفی مانند آژانس کاریابی فدرال وجود دارند و شرکت هایی که به دنبال استخدام نیروی خارجی هستند در این آژانس پروفایل دارند. اگر هنوز در کشور خود هستید یا در آلمان به دنبال کار می گردید، این مقاله را از دست ندهید تا با زیر و زبر مهاجرت کاری و اقامت آلمان آشنا شوید.

جذب نیروی متخصص برای بازار کار در آلمان

آشنایی با بازار کار در آلمان، پيدا كردن كار در المان

با نرخ ۵٫۸%، آلمان در فهرست کشورهایی است که پایین ترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا دارد. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط موسسه فدرال آلمان حدود یک سوم افرادی که با ویزای جستجوی کار وارد خاک این کشور شده اند در کمتر از یک سال شغلی مناسب پیدا کرده اند. به یاد داشته باشید در صورتی که سابقه کاری و مدرک تحصیلی مرتبط با فرصت شغلی داشته باشید، تا حدودی به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و یا حتی در دوره های کارآموزی شرکت کرده باشید شانس استخدامی شما بالا می رود.

آلمان با کمبود نیروی کار متخصص مواجه است. این نیروی متخصص شامل مهندسان مکانیک، الکترونیک، عمران، IT، امور اجتماعی و سلامت و شغل های تولیدی است. با افزایش میانگین سنی این کشور با کمبود نیروی کار در زمینه پرستاری و بهداشت و درمان مواجه است. فرصت های شغلی برای مدرسان زبان انگلیسی و بخش خدمات مشتری نیز در دسترس هستند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم نگاهی به مقاله اقامت بلوکارت آلمان نیز داشته باشید.

کار در آلمان بهترین فرصت اخذ اقامت اروپا

کمبود نیروی متخصص کار در آلمان، بهترین فرصت برای مهاجرت کاری

شرکت های معتبر و عظیم جهانی مانند بنز، بی ام و، زیمنس، فولکس واگن، دایملر و آدیداس در آلمان نمایندگی دارند. این شرکت های معتبر به نیروی متخصص نیاز دارند بنابراین در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، استخدام شدن در این شرکت ها رویایی است که می تواند محقق شود. اکثر شرکت های آلمانی کوچک و یا متوسط هستند و نقش کلیدی در اقتصاد این کشور دارند. بیش از ۹۰% شرکت های آلمان از نوع SME یا میانی هستند که حدود دو سوم فرصت های شغلی را ارائه می دهند. اقامت کارآفرینی آلمان یکی دیگر از روش هایی است که با استفاده از آن می توانید برای رسیدن به ویزای دائم اروپا اقدام نمائید.

شرایط عقد قرارداد کار و مهاجرت کاری به آلمان برای نیروی خارجی

برای اینکه بتوانید در آلمان در شرکتی استخدام شوید و به صورت قانونی کار کنید باید اجازه  نامه کاری داشته باشید. کشورهای عضور اتحادیه اروپا قوانین کارمشترکی دارند. برای کار در اروپا به پیشنهاد شغلی نیازمند خواهید بود ولی ابتدا آگهی استخدامی باید ۳ ماه در کشور آلمان درج شود در صورت نبود نیرو این آگهی باید مجددا ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا درج شود در صورتی که نیروی مناسب پیدا نشد، کارفرما می تواند نیروی خارجی استخدام کند.

جست و جوی کار در آلمان برای خارجی ها

روش های مختلف اخذ ویزا برای کار در آلمان

بلوکارت: در صورتی که از دانشگاه معتبری که مورد تایید کشور آلمان است فارق التحصیل شده باشید، سابقه کاری مرتبط داشته باشید و قرارداد کاری با ذکر ۵۰ هزار یورو از طرف کارفرمایی در آلمان را داشته باشید می توانید برای اخذ بلوکارت اقدام کنید. این مجوز بسته به مدت زمان اعتبار قرارداد صادر می شود و معمولا ۴ ساله است. متقاضی می تواند از ابتدا برای اخذ ویزای همسر و فرزندان اقدام کند.

ویزای جستجوی کار: پس از اخذ ویزا وارد این کشور می شوید و ۶ ماه فرصت یافتن فرصت شغلی مناسب را دارید در صورت پیدا نکردن آن می توانید این ویزا را تمدید کنید. متقاضی بعد از پیدا کردن شغل می تواند برای اخذ ویزای همسر و فرزندان اقدام کند.

محققان: محققان باید با BAMF توافقنامه امضا  کرده و سازمان را از جزئیات روند تحقیق خود آگاه کنند. همچنین باید بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند. اعتبار این ویزا معمولا یک ساله است. محقق می تواند در زمینه کاری خود مشغول به کار شود.

فرصت کار در آلمان برای ایرانی ها

معرفی سایت های معتبر جست و جوی کار در آلمان، بهترین موسسه مهاجرت به آلمان

بهترین راه برای یافتن فرصت های شغلی مناسب جستجو در سایت های بازاریابی معتبر است. کلیه شرکت هایی که به دنبال استخدام نیروی خارجی هستند، در سایت های معتبر موقعیت های شغلی خود را اعلام می کنند. در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • academicjobseu.com
 • jobware.de
 • ingenieurkarriere.de
 • xing.ed

پیش از رسیدن به بخش پایانی نوشتار توصیه می کنیم زمانی را برای کسب اطلاعات در زمینه اقامت کارآفرینی یونان نیز اختصاص دهید. این روش یکی دیگر از بهترین راه های رسیدن به اقامت اروپا است.

تمام مزایای کار در آلمان در یک نگاه

مزایای مهاجرت به اروپا با کار در آلمان

امروزه زندگی در آلمان، با معرفی برنامه های مختلف اقامتی یا روش هایی که منجر به اخذ اقامت این کشور می شود، دیگر دور از دسترس نیست. اگر در رویای کار در شرکت های عظیم و معتبر جهانی هستید و به دنبال ایجاد تناسب میان ساعات کار و زندگی شخصی می باشید، آلمان قطعا مقصد محبوب شما خواهد بود.  در ادامه به برخی مزایای اخذ ویزای کاری آلمان اشاره خواهیم کرد.

 • یکی از مهمترین مزایایی که این ویزا برای دارندگان آن در بر دارد، امکان کار و زندگی در این کشور است.
 • دارندگان ویزای کاری آلمان در صورتی که قرارداد کاری معتبر داشته باشند و به زبان آلمانی تسلط داشته باشند می توانند بعد از چند سال برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهند.
 • دارندگان ویزای کار می توانند از حقوق شهروندی مانند بیمه فراگیر و تحصیل رایگان فرزندان بهره مند شوند
 • می توانید در شرکت های معتبر و بین المللی استخدام شوید و آینده ای روشن را برای خود بسازید
 • می توانید از زندگی در آرامش، رفاه و امنیت اجتماعی لذت ببرید.

اخذ اقامت آلمان از روش های مختلفی امکان پذیر است که سایرس از طریق دو روش کار آفرینی و بلوکارت که بالاترین سطح مجوز کار در اروپا ست، اقدام به اخذ اقامت اروپا می کند و پرونده های موفق زیادی در این خصوص دارد. با ارسال عدد ۲ به ۵۰۰۰۲۳۰۰۰ می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص این دو پکیج اقامتی بدست اورید. همچنین اگر به دنبال پکیج های دیگری هستید، پیشنهاد می کنیم که با موسساتی که در زمینه اخذ ویزای کار آلمان پرونده های موفقی دارند مشورت کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

چگونه در آلمان کار پیدا کنیم؟

خوشبختانه درحال حاضر موسسات معتبربسیاری برای پیدا کردن کار در آلمان در دسترس افراد وجود دارد. اما اگر به دنبال بهترین راه هستید برای دریافت اقامت بلوکات آلمان اقدام کنید.

مهاجرت از طریق کارآموزی آلمان امکان پذیر است؟

بله، درحال حاضر امکان مهاجرت به آلمان از طریق کارآموزی نیز وجود دارد، اما مشکلات و سختی های بسیاری برای اینکار پیش روی شما قرار دارد.

بهترین نوع مهاجرت کاری آلمان چیست؟

بلوکارت آلمان بالاترین سطح تخصص و معتبرترین نوع از اقامت های ممکن از طریق کار در کشور ژرمن هاست.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

29 دسامبر 2019

مهاجرت کاری به آلمان شامل اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی یا بلوکارت آلمان هم میشه؟ آیا موسسه سایرس این پکیج ها رو داره؟

  1 ژانویه 2020

  همانطور که میدانید برای اینکه اجازه کار در آلمان را داشته باشید باید از روش هایی مانند کارآفرینی و یا بلوکارت اقدام به اخذ اقامت آلمان کنید و از کلیه امکانات شهروندی این کشور بهره مند شوید. مشاورین سایرس پاسخگوی کلیه سوالات شما در زمینه اقامت کارآفرینی و بلوکارت هستند و در کلیه مراحل اخذ اقامت شما را همراهی خواهند کرد.
  با روش هایی مانند ویزای جستجوی کار یا پیشنهاد کاری که به JOb Seeker , Job Offer معروف هستند نیز می توانید در آلمان کار و زندگی کنید ولی برای تمدید این ویزا حتما به قرارداد کاری معتبر نیازمندید و درخواست برای اخذ اقامت موقت پروسه ای زمان بر خواهد بود.