ویزای شینگن لتونی

ویزای شنگن لتونی در کوتاه ترین زمان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

برای آن هایی که سراسر اروپا را دیده اند، لتونی مقصدی است که به چندبار دیدنش می ارزد. کشور لتونی عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. این کشور کوچک  در شمال شرقی اروپا قرار دارد و یکی از اعضای ناتو به شمار می رود. سواحل شن سفید با جنگل های پر از درخت از مناظر چشم گیر این کشور هستند. جمهوری لتونی با روسیه، استونی، لیتوانی و بلاروس هم مرز است. جمعیت کشور لتونی در سال ۲۰۱۹ حدود ۲ میلیون نفر تخمین زده شده است. زبان رسمی آن لتونیایی است و ۸۶ درصد از مردم به این زبان صحبت می کنند. البته بیشتر مردم به زبان های دیگری مانند روسی و لهستانی نیز صحبت می کنند. لتونی در سال ۲۰۱۱ به عنوان کشوری شناخته شد که بالاترین رشد اقتصادی را داشته است. همچنین  در ۲ سال گذشته در بازار ملک رشدی معادل ۱۵ درصد داشته است. در ادامه با بررسی ویزای شینگن لتونی با موسسه حقوقی سایرس، معترترین شرکت در زمینه اقامت اروپا، با ما همراه باشید.

چگونه ویزای شنگن لتونی بگیریم؟

بهترین زمان سفر با ویزای شنگن لتونی

مساحت کشور زیبای لتونی ۶۴٫۵۸۹ کیلومتر مربع است که ۶۲٫۲۴۹ کیلومتر مربع آن را خشکی و ۲٫۳۴۰ کیلومتر مربع را آب تشکیل می دهد. آب‌وهوای این کشور معتدل است و پایتخت آن شهر زیبای ریگا است که به خاطر معماری خاصش شهرت دارد. بازار مرکزی بزرگ و شهر قرون وسطایی با کلیسای پیتر از جمله آثار باستانی این کشور زیبا هستند. در کل شهر ریگا در میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. بهترین زمان سفر به لتونی، اوایل خرداد تا اواسط شهریور است. ماه مهر و آبان بارانی است. هنگام سفر به لاتویا به راحتی می توانید با اتوبوس به مناطق مختلف دسترسی پیدا کنید.

پیش از ادامه مطلب از شما دعوت میکنیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع راه های اخذ اقامت اروپا، به بررسی پکیج اقامت تمکن مالی یونان نیز بپردازید.

با شنگن لتونی کروز سواری کنید

سیستم حمل و نقل عمومی این کشور گسترده و مقرون به صرفه است بنابراین نگران سفرهای دورن شهری خود نباشید. اگر هم سفر با اتوبوس برایتان سخت است می توانید با تاکسی به مقصد مورد نظر بروید که البته هزینه تاکسی در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل بالا است.  اگر در فصل تابستان به لتونی سفر می کنید می‌توانید با کروز از ریگا تا یورملا سفر لذت بخش داشته باشید. حداکثر ظرفیت کروز ۱۰۰ نفر است. این سفر هیجان انگیز را صبح از ریگا آغاز می کنید و عصر مجدد به این شهر باز می می شوید.

صفر تا صد ویزای شنگن لتونی

هزینه و فایده ویزای شینگن لتونی

هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهای دیگر پایین تر است بنابراین می توانید سفر خوبی را در این کشور تجربه کنید. آیا لتونی در ایران سفارت دارد؟ کشور لتونی در ایران سفارت خانه ندارد بنابراین برای ثبت اطلاعات بیومتریک و تحویل مدارک و درخواست ویزای شینگن خود باید به دفتر VFSGlobal  در ترکیه مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای شنگن لتونی

ارائه مدارک درست و بدون نقص یکی از ملزومات دریافت ویزا از هر یک از کشورهای اتحادیه اروپاست. مدارک مورد نیاز حتما باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شوند و تائیدیه وزارت امور خارجه و دادگستری داشته باشند. فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شنگن لتونی عبارتند از:

 • برگه تعیین وقت سفارت
 • فرم درخواست که با اطلاعات صحیح پر شده است
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰ هزار یورو
 • دعوتنامه پرینت شده
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل و ترجمه کارت ملی
 • اصل و ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • گردش حساب ۳ ماهه اخیر
 • تمکن مالی که به یورو با سربرگ و مهر بانک و امضای مدیر شعبه است. بهتر است که تمکن ۱۰۰ میلیونی نشان دهید.

در همین راستا پیشنهاد می کنیم در بررسی مدارک لازم برای تمدید پاسپورت نیز همراه ما باشید.

سریعترین راه اخذ ویزای شنگن از لتونی

صدور ویزای شنگن لتونی در ۲ الی ۳ هفته  

جواب ویزای شما حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری بعد از ارائه درخواست ویزای لتونی به دفتر وی اف اس گلوبال صادر می‌شود. از ۲ طریق می توانید برای دریافت جواب ویزا اقدام کنید. می توانید روزهای یکشنبه تا جمعه از ساعت ۸ تا ۲۱ به دفتر VFSGlobal مراجعه کنید و جواب ویزا را حضوری دریافت کنید یا از خدماتی که این دفتر ارائه می کند مانند ارسال پاسخ از طریق پست استفاده کنید. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید به بررسی ویزای شینگن چیست؟ نیز بپردازید.

دلایل ریجکت شدن درخواست اقامت شنگن لتونی

دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزای لتونی وجود دارد ولی رایج ترین علت ارائه مدارک ناقص به نحوی است که افسر را از بازگشت به ایران مطمئن نمی سازد. در صورتی که سفارت به بازگشت شما به ایران شک کند، ویزای شما ریجکت می شود. برای رفع این مشکل باید مدارک لازم را به صورت کامل و دقیق در پرونده قرار دهید. دلایل رایج دیگر کخه باعث رد شدن ویزای شما می شود عبارتند از:

 • عدم اعتماد سفارت به بازگشت متقاضی
 • ارائه نامه تمکن و یا گردش حساب ناکافی
 • عدم ارائه برنامه سفر دقیق و منظم
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
 • ارائه مدارک نامعتبر و جعلی
پیشنهاد طلایی اخذ ویزای شینگن لتونی

رفع ریجکتی ویزای شنگن لتونی

در صورتی که به خاطر یکی از دلایل بالا درخواست شما ریجکت شود، نامه ای با ذکر علت برایتان ارسال می گردد. نحوه و مراحل اعتراض به ریجکتی ویزا در انتهای نامه توضیح داده شده است. نامه اعتراض را باید به صورت ایمیل و به زبان انگلیسی برای سفارت ارسال کنید. در صورتی که کسری مدارک داشته باشید، می توانید مدارک را نیز ایمیل کنید. معمولا ۶ ماه بعد از ریجکت شدن درخواست می توانید برای درخواست ویزا مجدد اقدام کنید. در انتهای از شما دعوت می کنیم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در بررسی اقامت تمکن مالی فرانسه نیز همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما بگذاریم.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید