همه چیزهایی که باید درباره ویزای کاری اروپا بدانید

ویزای کاری
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اروپا با اقتصاد جذاب و طبعیت منحصر به فردش شناخته می شود. درآمد بالای کشورهای اروپایی سطح رفاه قاره سبز را در وضعیت بسیار مطلوبی قرار داده است. طبیعتا این شرایط بسیاری را تشویق به مهاجرت می کند. در بین راه های اخذ اقامت اروپا، ویزای کاری بهترین شرایط را برای متقاضیان فراهم می کند. در این مقاله به بررسی تمامی نکات مرتبط با ویزای کاری اروپا می پردازیم. در ادامه مقاله همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

ویزای کاری، اقامت در قاره سبز با بالاترین درآمد و شرایط رفاهی

افرادی که به دنبال اخذ اقامت اروپا هستند، راه های مختلفی را پیش روی خود می بییند. ادامه تحصیل، ثبت شرکت، تمکن مالی و سرمایه گذاری از جمله این راه ها هستند. اما ویزای کاری شرایط متفاوتی را برای متقاضیان رقم می زند. با اخذ ویزای کاری می توان تجربه کار در شرکت های چند ملیتی را به دست آورد. از طرف دیگر درآمد بالا و امتیازات برابر با شهروندان اروپایی جذابیت ویزای کاری را بیشتر می کند.

اخذ ویزای کاری اروپا

ویزای کاری، از دریافت پیشنهاد تا کار در اروپا

ویزای کاری به ویزایی گفته می شود که دولت یک کشور با هدف جذب نیروی متخصص و توانمند صادر می کند. این ویزا به متقاضی اجازه می دهد تا ساعات مشخصی را در هفته در یک شرکت اروپایی کار کند. برای اخذ ویزای کاری ابتدا بایستی از طرف یک شرکت معتبر پیشنهاد شغلی دریافت کنید. سپس با ارسال مدارک و تایید آن می توانید ویزای کاری اروپا را به دست آورید.

شرکت های اروپایی چگونه نیروی انسانی جذب می کنند؟

اگرچه ویزای کاری جذابیت ها و خصوصیات خاص خود را دارد. اما دشواری هایی نیز دارد. قوانین اتحادیه اروپا سعی کرده تا حد ممکن افراد با ملیت اروپایی را در اولویت جذب نیرو قرار دهد. بر اساس این قوانین شرکت متقاضی نیرو بایستی آگهی شغلی خود را به مدت ۳ ماه در کشور خود درج کند. در صورت نبود نیروی متناسب با آگهی، آگهی شغلی به مدت ۳ ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا منتشر می شود. در صورتی که در این شرایط نیز نیروی متناسب پیدا نشود، شرکت می تواند آگهی خود را در خارج از اتحادیه اروپا منتشر کند. به این ترتیب فرآیند و شانس دریافت ویزای کاری بسیار کم است.

آیا راه دیگری برای اخذ ویزای کاری وجود دارد؟

با توجه به نحوه دریافت پیشنهادات کاری از شرکت های اروپایی که در بالا توضیح دادیم، به نظر می رسد باید قید دریافت ویزای کاری را زد. اما ویزای کاری قوانین دیگری نیز دارد. افرادی که به دنبال ویزای کاری اروپا هستند می توانند از فرصت شش ماه کاریابی استفاده کنند. برخی از کشورهای اروپایی به متقاضیان ۶ ماه فرصت می دهند تا بتوانند یک شرکت پیدا کنند. در این مدت افراد می توانند به اروپا سفر کرده و به دنبال کار بگردند.

همه چیز درباره ویزای کاری اروپا

تحصیل در اروپا، میانبر دریافت ویزای کاری

یکی دیگر از راه های دریافت ویزای کار اروپا، ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی است. ممکن است در ابتدا هیچ ارتباطی بین این دو موضوع پیدا نشود. اما بر اساس قوانین اتحادیه اروپا دانشجویان خارجی می توانند پس از اتمام تحصیل در شرکت های اروپایی مشغول به کار شوند. در حقیقت پس از پایان تحصیل می توان ویزای دانشجویی را به ویزای کاری تبدیل کرد.

چه کسانی می توانند ویزای کاری اروپا را دریافت کنند؟

ویزای کار اروپا محدودیت خاصی ندارد. در حقیقت تمامی نیروهای کار جوان و متخصص می توانند ویزای اروپا را به دست آورند. منظور از نیروی جوان در اینجا افرادی با سن ۲۰ تا ۴۰ سال است. تسلط بر زمینه کاری، سابقه تحصیلات مرتبط، تسلط بر زبان کشور مقصد و سوابق کاری مرتبط از جمله فاکتورهای تاثیرگذار بر دریافت ویزای کار هستند. با توجه به این موارد و طولانی بودن فرآیند دریافت ویزای کاری، پیشنهاد می شود افرادی که شرایطی مرتبطی ندارند از سایر روش های اخذ اقامت اروپا استفاده کنند. برای مثال کشورهایی مانند یونان و اسپانیا شرایط نسبتا مناسبی را برای اخذ ویزای اروپا ایجاد کرده اند. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با این کشورها و دریافت اقامت آن ها به صفحه تمکن مالی یونان مراجعه بفرمایید.

هزینه اخذ ویزای کاری چقدر است؟

بسته به کشور مقصد هزینه اخذ ویزا متفاوت است. برای مثال هزینه اخذ ویزای کشورهای شینگن ۶۰ یورو است. اما هزینه اخذ ویزای مهاجرت کاری استرالیا، کانادا و آمریکا بسیار بیشتر از کشورهای اروپایی است. همچنین باید به خاطر داشته باشیم که این هزینه صرفا هزینه اخذ ویزا است و هزینه های جانبی را شامل نمی شود.

دریافت ویزای کاری اروپا

ویزای کاری اروپا، چه مزایا و معایبی دارد؟

با دریافت ویزای کاری می توان به راحتی در قاره اروپا سفر کرد. این ویزا به متقاضی کمک می کند به محض ورورد مشغول به کار شده و از همان ابتدا درآمد مناسبی را به دست آورد. همچنین ویزای کاری اروپا امکان دریافت اقامت دائم را نیز فراهم می کند. از جمله معایب این نوع ویزا نیز می توان به طولانی بودن زمان اخذ آن اشاره کرد.

بیشترین درخواست ویزای کار مربوط به چه کشوری است؟

تا اینجا جنبه های مختلف دریافت ویزای کاری اروپا را بررسی کردیم. در ادامه بد نیست نگاهی به کشورهایی داشته باشیم که در سال های اخیر بیشترین درخواست ویزای کار را داشته اند. آلمان را می توان بهشت کسانی دانست که به دنبال ویزای کار هستند. شرایط مساعد و رو به رشد بزرگترین اقتصاد قاره سبز باعث شده ویزای کار در کنار ویزای بلوکارت آلمان بیشترین تقاضا را در بین متقضایان داشته باشد. از دیگر کشورهای اروپایی که بیشترین متقاضان کاریابی را داشته اند.

دریافت اقامت اروپا از طریق مجور کار در سایرس

استفاده از تجربه متخصصان مهمترین گام برای دریافت ویزای کاری اروپا

در این مقاله سعی کردیم دریافت ویزای کاری را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. همان طور که بارها نیز در متن مقاله اشاره کردیم، دریافت ویزای کاری اروپا کاری سخت و پر از چالش های حقوقی است. موسسه حقوقی سایرس افتخار دارد امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. همکاران ما در تمامی مراحل دریافت اقامت اروپا همراه شما هستند. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های اعلام شده در سایت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

10 ژوئن 2020

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان به سطحی از زبان نیاز دارم؟

  10 ژوئن 2020

  برای ویزای جستجوی کار آلمان باید مدرک سطح B1 رزا به سفارت ارائه دهید ولی توجه داشته باشید که هر چقدر سطح دانش زبان آلمانی شما بالاتر باشد، شانس بیشتری برای پیدا کردن کار خواهید داشت.

10 ژوئن 2020

اگر مدرک تحصیلی من با سابقه کارم متفاوت باشه، می تونم برای ویزای پیشنهاد شغلی اقدام کنم؟

  10 ژوئن 2020

  یکی از شروط مهم برای اخذ ویزای پیشنهاد شغلی داشتن مدرک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط است.

10 ژوئن 2020

سلام

من مهندسی IT خوندم و ۴ سال سابقه کار دارم. کدوم کشورها برای ویزای کار برای من مناسب تر هستن؟

  10 ژوئن 2020

  رشته IT یکی از پرطرفدارترین رشته هاست. با توجه به اینکه سابقه کاری و مدرک تحصیلی شما با هم مرتبط هستند می توانید برای اخذ ویزای کار کشورهایی مانند آلمان، اتریش و یا سوئد اقدام کنید. البته مدرک زبان و شرایط دیگر را نیز باید رعایت کنید.