آشنایی با انواع روش‌ های اقامت در اسپانیا

آشنایی با روش‌های دریافت اقامت از اسپانیا
دسته بندی : اقامت اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

هر روز به تعداد افرادی که به اسپانیا مهاجرت و اقامت این کشور را دریافت می‌کنند، افزوده می‌شود. اسپانیا یک کشور توریستی با فرهنگ غنی و مردمان خون‌گرم است. خیلی از افراد این کشور را برای سفرهای تفریحی خود انتخاب می‌کنند؛ اما اگر شهروند اتحادیه اروپا نیستید و می‌خواهید بیشتر از ۳ ماه در این کشور حضور داشته باشید، به کارت اقامت یا مجوز کار اسپانیا نیاز دارید. آیا شما هم به موضوع مهاجرت و روش های اقامت در اسپانیا فکر کرده‌اید؟ در این مقاله شما را با انواع روش‌ های اقامت در اسپانیا آشنا خواهیم کرد. اگر دوست دارید از یک کشور توریستی با آب‌وهوای مدیترانه‌ای اقامت بگیرید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

سرمایه‌گذاری؛ راهی مطمئن برای دریافت اقامت اسپانیا

ویزای سرمایه‌گذاری که با عنوان اقامت سرمایه گذاری اسپانیا نیز شناخته می‌شود، مجوز اقامتی است که به یک تبعه خارجی در صورت سرمایه‌گذاری در کشور اسپانیا داده می‌شود. متقاضیان باید شرایط ویژه‌ای داشته باشند و اقدامی را برای دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا انجام دهند. خرید املاک و مستغلات بدون محدودیت حداقل به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ یورو، تنها راه دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا است.

مدارک موردنیاز برای اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا

اگر می‌خواهید از روش سرمایه‌گذاری اقامت کشور اسپانیا را دریافت کنید، به مدارک خاصی نیاز خواهید داشت. در ادامه لیست مدارک موردنیاز را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

  1. تکمیل فرم درخواست به همراه امضای فرد متقاضی
  2. دو قطعه عکس پاسپورتی در پس‌زمینه روشن
  3. اصل و کپی پاسپورت (پاسپورت باید حداقل ۱ سال اعتبار و دو صفحه خالی داشته باشد. همچنین در زمان رسیدگی به درخواست ویزا، پاسپورت شما در سفارت می‌ماند.)
  4. اسناد مرتبط با سرمایه گذاری
  5. مدارک تمکن مالی
  6. گواهی عدم سوءپیشینه
  7. گواهی سلامت
  8. پرداخت هزینه ویزا

زمانی‌که برای بررسی درخواستتان به سفارت مراجعه می‌کنید، باید همه این مدارک، به‌صورت کامل و بدون نقض همراه شما باشند. همچنین افرادی که متاهل هستند، امکان این را دارند که برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزای الحاق دریافت کنند.

خرید ملک اسپانیا، روشی مطمئن برای دریافت اقامت اروپا

تمکن مالی؛ روش باب‌میل بازنشستگان برای اقامت در اسپانیا

یکی از روش‌های محبوب در بین متقاضیان مهاجرت، اقامت تمکن مالی اسپانیا است. اقامت تمکن مالی با عنوان ویزای غیرسودآور نیز شناخته می‌شود. این اقامت به افرادی داده می‌شود که منبع درآمد قابل اعتماد یا فعالیت درآمدزایی دارند. در واقع این افراد باتوجه‌به ثبات مالی، نیازی به کار در کشور اسپانیا نخواهند داشت. اقامت تمکن مالی بیشتر مورد توجه افراد سالمند و بازنشسته قرار گرفته است که یک درآمد ماهانه ثابت دارند.

برای اخذ اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی، باید درخواست خود را به همراه مدارک موردنیاز، در اختیار سفارت این کشور بگذارید. بعد از بررسی مدارک، در صورت تایید درخواست، اقامت موقت یک‌ساله به شما تعلق می‌گیرد. این اقامت برای سال‌های بعد قابل تمدید است.

مدارک موردنیاز برای تمدید اقامت تمکن مالی اسپانیا

برای تمدید اقامت تمکن مالی در اسپانیا، متقاضی باید شرایطی را که در زمان اخذ اقامت داشته است، حفظ کند. این شرایط شامل حفظ درآمد ثابت ماهیانه، داشتن یک آدرس اقامتی معتبر در اسپانیا و بیمه پزشکی معتبر است.

درآمد ماهانه ثابت، شرط اصلی برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا

دریافت اقامت اسپانیا با ویزای کار، روشی محبوب برای مهاجرت

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به اسپانیا و یک کشور اروپایی، دریافت ویزای کار است. هزینه مهاجرت به اسپانیا از این روش بسیار پایین است. در این روش متقاضی ویزای کار، جاب آفر (دعوت‌نامه کاری) از یک کارفرمای اسپانیایی دریافت می‌کند؛ بنابراین علاوه‌بر اینکه متقاضیان برای اقامت کاری اسپانیا هزینه پایینی پرداخت می‌کنند، منبع درآمد آن‌ها نیز از ابتدا مشخص است. اما باید توجه داشته باشید که ویزای کار اسپانیا به مدارک خاصی نیاز دارد و گرفتن این ویزا چندان آسان نیست.

هر سال لیستی برای کار در کشورهای اروپایی منتشر می‌شود که کشورها مشاغل موردنیاز خود را در آن اعلام می‌کنند. پس باید مهارت و تخصص شما در لیست مشاغل موردنیاز اسپانیا وجود داشته باشد. زیرا اولویت اسپانیا برای استخدام نیروی متخصص، از بین شهروندان اسپانیایی و بعد از آن شهروندان اتحادیه اروپا خواهد بود.

یکی دیگر از شرایطی که معمولا باید برای کار در اسپانیا داشته باشید، تسلط به زبان اسپانیایی است. باتوجه‌به اینکه کارفرمای شما اسپانیایی است و می‌خواهید در اسپانیا کار کنید، باید حداقل در حد مدرک B1 به زبان اسپانیایی مسلط باشید. در صورتی‌که دعوت‌نامه کاری شما برای یک شرکت بین‌المللی باشد، احتمالا از شما خواسته می‌شود که مدرک تافل یا آیلتس ارائه دهید. در آخر داشتن یک رزومه قوی که بتواند تخصص و مهارت شما را به کارفرما اثبات کند، در مسیر اخذ ویزای کاری بسیار به شما کمک خواهد کرد.

ویزای تحصیلی اسپانیا؛ ویزایی که تبدیل به اقامت دائم می‌شود

بسیاری از افراد از سنین پایین به‌دنبال این هستند که مهاجرت کنند و در نهایت بتوانند اقامت یک کشور اروپایی را بگیرند. تحصیل در اسپانیا باتوجه‌به وجود دانشگاه‌هایی با اعتبار بالا، شهریه مناسب و امکاناتی از قبیل بورسیه و کمک هزینه‌های مالی، طرفداران بسیاری در بین علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در اروپا پیدا کرده است. سوال بسیاری از افراد این است که آیا مهاجرت تحصیلی به اسپانیا منجر به اقامت می‌شود؟ ویزای تحصیلی اسپانیا در واقع یک ویزا و نوعی اقامت موقت است که تا پایان دوره تحصیل، اعتبار دارد.

هر دانشجویی بعد از سپری کردن دوره تحصیل اجازه دارد به‌مدت یک‌سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد و به دنبال کار بگردد. اگر بتوانید در این مدت یک کار ثابت و با درآمد مناسب پیدا کنید، ویزای تحصیلی شما به ویزای کار تغییر خواهد کرد. همچنین بعد از چند سال به شما اقامت دائم اعطا خواهد شد.

ویزای تحصیلی، مجوز اقامت موقت در اسپانیا

آیا با اقامت اسپانیا می‌توان پاسپورت این کشور را دریافت کرد؟

در هر یک از روش های اقامت در اسپانیا، ابتدا به افراد یک اجازه اقامت موقت و یک‌ساله داده می‌شود. در صورت حفظ شرایط اقامت، مجوز شما به‌راحتی تمدید خواهد شد. در نتیجه شما حداکثر بعد از ۵ سال قادر خواهید بود که برای دریافت اقامت دائم اروپا درخواست خود را ارائه دهید. آیا می‌توان اقامت دائم را به پاسپورت اسپانیا تبدیل کرد؟ متقاضیان بعد از ۱۰ سال می‌توانند برای دریافت پاسپورت و تابعیت درخواست دهند. شما باید در آزمون شهروندی شرکت کنید. شرایط قبولی در این آزمون تسلط به زبان اسپانیایی و آشنایی با فرهنگ، تاریخ و جغرافیای کشور اسپانیا است. در صورت رد شدن در این آزمون، امکان درخواست مجدد را خواهید داشت.
پاسپورت اسپانیا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است و براساس راهنمای شاخص رتبه‌بندی پاسپورت، در رتبه ۳ قرار دارد. با پاسپورت کشور اسپانیا امکان سفر بدون ویزا به ۱۶۷ کشور دنیا را خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم در مسیر دریافت اقامت از یک موسسه اقامتی معتبر کمک بگیرید و مانع سوء‌استفاده کلاه‌برداران شوید.

امکان دریافت پاسپورت اسپانیا برای دارندگان کارت اقامت دائم

موسسه حقوقی سایرس؛ راهنمایی مطمئن برای دریافت اقامت اسپانیا

در این مقاله با انواع روش های اقامت در اسپانیا آشنا شدیم. اسپانیا روش‌های متنوع و مناسبی برای اقامت دارد. اگر می‌خواهید اقامتی امن و مطمئن داشته باشید، قبل از اقدام برای مهاجرت، حتما به شرایط روش موردنظر، منابع مالی و توانایی‌های خود توجه کنید. تمکن مالی و مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک، دو برنامه اقامتی محبوب در اسپانیا هستند. مشاوران ما در موسسه حقوقی سایرس به‌طور تخصصی شما را برای انتخاب بهترین راه دریافت اقامت اروپا و مهاجرت به اسپانیا راهنمایی خواهند کرد. شما می‌توانید سوالات خود را در بخش نظرات درج کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ دهند. همچنین اگر تجربه مهاجرت به اسپانیا را دارید، لطفا آن را در بخش نظرات با ما و خوانندگان در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید