اقامت تمکن مالی اسپانیا

Spain Non Lucrative

برای حضور در اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی راه های بسیاری وجود دارد، اما هیچ یک ساده تر از اقدام از طریق تمکن مالی اسپانیا نیست. این نوع اقامت به افرادی تعلق می گیرد که نیازی به منبع درآمد در کشور اسپانیا ندارند و همچنین نیازی به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت هم نیست. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه اقامت تمکن مالی اسپانیا به عنوان ساده ترین راه اخذ اقامت اروپا در اختیار شما بگذاریم.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

اگر تابحال نمی دانستید اقامت تمکن مالی اروپا به عنوان یکی از انواع روش های اخذ اقامت اروپا، دارای مزایای بسیاری است. در حقیقت با اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست. متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتوانید این اقامت را دریافت کند. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست.

این درآمد با توجه به قوانین کشور اسپانیا، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۵۰۰ یورو، همسر ۱۲۵۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۶۲۵ یورو میباشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۴۳۷۵ یورو را به صورت ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد.

ویزای خودحمایتی اسپانیا

شرایط اقامت تمکن مالی اسپانیا یا خودحمایتی اسپانیا

در این نوع از اقامت اسپانیا فرد متقاضی نباید در کشور مقصد و یا ایران سابقه کیفری داشته باشد. همچنین عدم منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای فرد وجود نداشته باشد. در ادامه مهمترین شرایط مورد نیاز برای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی را آورده ایم:

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • ‎بدون نیاز به داشتن دانش زبان (اسپانیایی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • ‎بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • ‎بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار
 • ‎نیاز به حضور و زندگی در کشور اسپانیا به جهت تمدید اقامت اروپا
اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا

مزایای اقامت خود حمایتی اسپانیا چیست؟

اقامت تمکن مالی اسپانیا یکی از ساده ترین و سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا است. همچنین بهترین گزینه ممکن در بین انواع اقامت اروپا است. در این نوع اقامت اسپانیا شما همواره از پرداخت مالیات معاف هستید و هیچگونه شرایط سنی برای فرزندان شما مطرح نخواهد بود.

 • اقامت اروپا برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • ‎استفاده از این اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده
 • ‎بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • ‎صدور اقامت ۱ ساله در ابتدای پروسه
 • ‎امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی پس از ۱۰ سال در صورت دریافت اقامت دائم
 • ‎تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • ‎امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • ‎سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
 اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

مهمترین نکات در ویزای خودحمایتی اسپانیا

مهمترین نکاتی که برای دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا باید به آن توجه داشته باشید این است که این اقامت پس از سال اول، به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود. ‎بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شنگن و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد. همچنین تمام مدت زمان مورد نیاز برای انجام این فرایند در حدود ۶ ماه است.

مدت زمان تمدید و شرایط اخذ تمکن مالی اسپانیا

این نوع اقامت تا ۵ سال به صورت یک دوره ۱ ساله  و سپس ۲ ساله تمدید می شود، با این نوع اقامت ابتدا نوع اقامت شما موقت خواهد بود و شرط تمدید اقامت وابسته به ۳ فاکتور حفظ درآمد ثابت ماهیانه که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود یعنی سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال، سالانه ۳۰ هزار یورو همسر ۱۵ هزار یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال هرکدام ۷۵۰۰ یورو، به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۵۲٫۵ هزار یورو هستند.

علاوه بر آن داشتن آدرس واقعی در کشور اسپانیا و داشتن بیمه پزشکی معتبر در آن کشور نیز از موارد ضروری جهت تمدید اقامت های موقت می باشد. باید در نظر داشت که شرط حضور در پروسه تمکن مالی اسپانیا بسیار پررنگ است و  تحصیل فرزندان در اسپانیا اجباری است.

مراحل درخواست و دریافت اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

در اقامت تمکن مالی اسپانیا که با نام اقامت خودحمایتی اسپانیا نیز شناخته می شود، مراحل درخواست و دریافت ویزا خیلی سخت و پیچیده نیست. مهمترین مراحلی که برای گرفتن اقامت خودحمایتی اسپانیا پیش روی شما قرار دارد، عبارتند از:

 1. بررسی مدارک و شرایط خانواده
 2. عقد قرارداد با موسسه حقوقی
 3. تکمیل مدارک
 4. ترجمه و تایید مدارک
 5. تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل اسپانیایی
 6. مراجعه به سفارت و ارائه درخواست
 7. صدور و دریافت ویزای تایپ D
 8. سفر به کشور اسپانیا و استقرار در این کشور به جهت دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده
اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

خالی از لطف نیست اگر برای کسب اطلاعات بیشتر نگاهی به مقاله اقامت خودحمایتی اتریش نیز داشته باشید.

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان موسسه حقوقی سایرس می توانید با شماره های اعلام شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی نیاز شما باشند.

حداقل هزینه لازم برای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی چقدر است؟

هزینه مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۵۰۰ یورو، همسر ۱۲۵۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۶۲۵ یورو میباشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۴۳۷۵ یورو را به صورت ریالی در ایران نشان دهد.

مهمترین شرایط لازم برای دریافت اقامت خودحمایتی اسپانیا چیست؟

در این نوع از اقامت اسپانیا فرد متقاضی نباید در کشور مقصد و یا ایران سابقه کیفری داشته باشد. همچنین عدم منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای فرد وجود نداشته باشد.

مهمترین نکته در فرایند اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا چیست؟

مهمترین نکاتی که برای دریافت اقامت تمکن مالی اسپانیا باید به آن توجه داشته باشید این است که این اقامت پس از سال اول، به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود. ‎بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شنگن و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد. همچنین تمام مدت زمان مورد نیاز برای انجام این فرایند در حدود ۶ ماه است.

 

اقامت تمکن مالی اسپانیا با نام ویزای خودحمایتی اسپانیا نیز شناخته می شود یکی از آسان ترین روش های اخذ اقامت اسپانیا است. این اقامت به کسانی اعطا می‌شود که توان مالی خوبی داشته و نیاز به اشتغال در کشور مقصد را ندارند. در این روش با ارائه اسنادی که نشان دهنده توانایی مالی شماست بدون نیاز به خارج کردن سرمایه خو.د از ایران می توانید به اقامت این کشور دست پیدا کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

17 اکتبر 2019

در اقامت تمکن مالی اسپانیا حداقل زمان حضور در حوزه شنگن و حداقل زمان حضور در کشور اسپانیا چقدر است؟

  20 اکتبر 2019

  در صورتی که اقامت تمکن مالی اسپانیا را دریافت کردید، باید ۱۰ ماه در سال در این کشور حضور داشته باشید.

17 اکتبر 2019

هزینه اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا برای یک خانواده سه نفره یا یک خانواده دو نفره چقدر است؟

28 اکتبر 2019

با اقامت تمکن مالی اسپانیا آیا اجازه کار در این کشور را نیز خواهیم داشت؟

  30 اکتبر 2019

  با اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا امکان استخدام شدن در شرکتی را ندارید ولی می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

28 اکتبر 2019

با اخذ اقامنت تمکن مالی اسپانیا آیا می توانیم در این کشور تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه های دولتی داشته باشیم و همچنین سطح آموزشی اسپانیا در سیستم آموزشی چه طور است؟

  2 نوامبر 2019

  با اخذ اقامت تمکن مالی اسپانیا می توانید در دانشگاه های دولتی تحصیل کنید. دانشگاه های اسپانیا در رتبه بندی جهانی، رتبه خوبی را به خود اختصاص داده اند. به عنوان مثال دانشگاه بارسلون در زمینه علوم و مدیریت رتبه ۱۵۲ در جهان را به خود اختصاص داده است.

10 ژانویه 2020

سلام
اگر تو کشور اسپانیا از طریق تمکن اقامت بگیریم ولی بعد از مدتی بتونیم خرید ملکی انجام بدیم تاثیری در پروسه خواهد داشت؟

  12 آوریل 2020

  اقامت تمکن مالی و گلدن ویزای اسپانیا دو پروسه مختلف هستند.

10 آوریل 2020

سلام و وقتتون بخیر
من خانم۳۲ ساله و متاهل که دو پسر ۵ ساله دارم و دارای مدرک دکترای داروسازی هستم
لطفا در مورد گرفتن اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی راهنماییم کنین‌
ممنونم

  11 آوریل 2020

  سلام و وقت شما هم بخیر

  با توجه به اینکه پروسه تمکن مالی کمی طولانی هست و باید کاملا و با ذکر جزئیات توضیح داده شود، لطفا با موسسه حقوقی سایرس تماس بگیرید.

  با تشکر