اقامت کارآفرینی یونان

اقامت کارآفرینی یونان

در دنیای امروز که افراد بسیاری به دنبال اخذ اقامت دائم اروپا هستند، بسیاری از کشور های اروپایی نز شرایطی را فراهم آورده اند که به کمک آنها می توانید برای اخذ اقامت اقدام نمائید. کشور یونان به عنوان یکی از کشور های عضو حوزه شینگن راه های متعددی را برای اخذ اقامت یونان در اختیار متاقضیان مهاجرت به یونان قرار میدهد. یکی از این روش ها اخذ اقامت اروپا، ویزای کارآفرینی یونان است. در ادامه با بررسی اقامت یونان از طریق کارآفرینی با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اقامت یونان از طریق کارآفرینی، مسیر مطمئنی به سوی اقامت اروپاست!

کشور یونان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای کار، زندگی، تحصیل و سرمایه گذاری است. خوشبختانه برای رسیدن به اقامت یونان راه های بسیاری وجود دارد و یکی از بهترین انواع آنها نیز اقامت تمکن مالی یونان است. اما در مورد اقامت یونان از طریق کارآفرینی چه اطلاعاتی دارید؟ در اتحادیه اروپا تمام افرادی که قصد اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی را داشته باشند می توانند برای اقامت کارآفرینی یونان اقدام نمایند.

اقامت یونان از طریق کارآفرینی

در سال های اخیر کشور یونان یکی از بهترین مقاصد دنیا برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت اروپا طریق کارآفرینی شده است. برای رسیدن به اقامت یونا از راه کارآفرینی شخص متقاضی باید در ابتدا به افتتاح حساب بین المللی بپردازد و مراحل مورد نیاز را طی کند تا توانایی خود برا تصدی شغل در یونان را به اثبات برساند. اما چه شغل هایی برای  اخذ اقامت یونان وجود دارد؟

اقامت یونان از طریق کارآفرینی برای چه شغل هایی است؟

با توجه به اینکه بخش اعظم درآمد یونان از طریق گردشگری است، تمام شغل هایی که به نحوی با زمینه های گردشگری ارتباط داشته باشند می توانند گزینه ای محتمل و مناسب برای اقامت کارآفرینی یونان باشند. برای مثال دانشجو یا فرد فارغ التحصیل با مدرک مرتبط در زشته گردشگری می تواند برای تصدی شغل در یونان اقدام کرده و به اقامت دائم یونان برسد. در این راستا تسلط فرد به زبان انگلیسی موضوع بسیار مهمی است.

هر ساله افراد بسیاری برای اخذ شغل هایی مانند کار در هتل های یونانی، رستوران ها، آژانس های مسافرتی، اپراتور تور و دیگر شرکت های مشابه اقدام می کنند. پس از ارسال مدارک مورد نیاز و رزومه فرایند بررسی آغاز می شود تا افراد واجد شرایط برای گرفتن اقامت کارآفرینی یونان انتخاب شوند. همچنین دانشجویانی که متقاضی اخذ اقامت یونان هستند و در دوره های آموزش عملی شرکت کرده، یا دارای گواهینامه و مدارک خاصی هستند می توانند به گرفتن اقامت کارآفرینی یونان امیدوار باشند. البته باید مدارکی دال بر اثبات صحت شرکت در دوره ها را ارائه کرده و مهارت های فردی خود را هم ثابت کنند. پیش از ادامه مطلب پیشنهاد می کنیم اطلاعات خود در زمینه اقامت سرمایه گذاری یونان را هم کامل تر کنید.

چرا ویزای کارآفرینی یونان را بگیریم؟

در صورتی که تمایل به آغاز کسب و کار خود در یونان را دارید، ابتدا باید اقامت کارآفرینی این کشور را اخذ کنید. افرادی که از طریق ثبت شرکت، اقامت یونان را اخذ کرده اند، می توانند در این کشور کار، زندگی و یا تحصیل کنند و از امکانات شهروندی یکسان با یونانی ها بهره مند شوند. البته چنین مزایایی در تمام کشورهایی که امکان اقامت اروپا از طریق تمکن مالی را فراهم آورده اند برقرار است.

اقامت دائم یونان با کارآفرینی

شرایط اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی

با ثبت شرکت در یونان می توانید همانند شرکت های اروپایی دیگر، فعالیت تجاری انجام دهید. می توانید شرکت سهامی، مسئولیت محدود، نمایندگی و … را در یونان ثبت کنید. تفاوت این شرکت ها با شرکت هایی که در کشورهای دیگر مانند آلمان ثبت می کنید در حیطه مسئولیت سهارمداران با توجه به میزان سرمایه ثبتی است.

شرکتی که در یونان ثبت می شود می بایستی شعبه شرکت خارجی باشد که این شرکت خارجی می تواند ایرانی یا مربوط به هر کشور دیگری باشد. برای ثبت شعبه در یونان به ۱ نفر مدیرعامل نیاز است. محدودیت و شرایط خاصی برای این مدیر عامل وجود ندارد به عنوان مثال می تواند سهامدار شرکت مادر یا مدیر شرکت خارجی باشند. باید برای انجام امور مالی و مالیاتی شرکت حتما حسابدار استخدام کنید.

اقامت کار آفرینی یونان در موسسه حقوقی سایرس

حداقل سرمایه ثبتی خاصی برای ثبت شرکت در یونان وجود ندارد ولی هر چقدر سرمایه ثبتی شرکت بالاتر باشد بهتر است. در نظر داشته باشید که این سرمایه می بایستی بعدا به حساب شرکت واریز گردد. اگر به دنبال راه دیگری برای اخذ اقامت اروپا هستید، می توانید اقامت تمکن مالی ایتالیا را هم مد نظر داشته باشید.

شرایط تمدید اقامت کارآفرینی یونان

امکان اخذ اقامت برای مدیرعامل و همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از این طریق وجود دارد. این اقامت در  ابتدا ۲ ساله صادر می شود که ۳ سال، ۳ سال قابل تمدید است. دارندگان کارت اقامت با رعایت قوانین می توانند اقامت خود را تمدید کنند. برای تمدید اقامت کارآفرینی یونان با شرایط خاص و دشواری مواجه نخواهید شد فقط به یاد داشته باشید که حضور حداقل ۶ ماه در سال در یونان برای افرادی که قصد اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. رعایت شرایط زیر برای تمدید اقامت ضروری است.

 • پرداخت بیمه و مالیات به صورت منظم به خصوص یک سال پیش از تمدید اقامت
 • حضور حداقل ۶ ماه در سال در یونان

متقاضی پس از ۵ سال می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهد و پس از ۷ سال با رعایت قوانین به پاسپورت کشور یونان دست پیدا کند. اقامت یونان از طریق کارآفرینی، فرصتی عالی برای افرادی است که قصد زندگی و توسعه کسب و کار خود و دسترسی به بازارهای اروپا را دارند.

اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی

مدارک لازم برای اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی

برای اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی، ارائه مدارک به روز و دقیق از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از مدارکی که می بایستی ارائه دهید عبارتند از:

 • فرم درخواست
 • رزومه متقاضی
 • بیمه خدمات درمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه
 • انتخاب نام شرکت
 • تعیین نشانی شرکت در یونان
 • اساسنامه شرکت مادر
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی

چرا سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در یونان علاقمند هستند؟

ثبت شرکت در یونان مزایای بسیاری را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. فرصت های تجاری بسیار خوبی برای صاحبین کسب و کار در این کشور وجود دارد. امروز، بهترین زمان برای سرمایه گذاری در این کشور است. دولت نیز قوانین مالیاتی را به گونه ای وضع کرده که شرکت ها، نمایندگی ها و … که علاقمند به توسعه کسب و کار خود هستند، به کارآفرینی در این کشور تشویق شوند. با ما همراه باشید تا تنها با برخی از این مزایا آگاه شوید:

 • قیمت پایین خرید یا اجاره ملک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی
 • وجود زیرساخت های عالی در شبکه حمل و نقل جاده ای و ریلی و بندرها
 • این کشور یکی از دروازه های اصلی واردات و صادرات از چین، هند و آفریقا است.
 • جذب تعداد زیاد گردشگران و صنعت توریسم این کشور
 • سرمایه گذاری عظیم در پروژه های زیرساختی
 • وجود قوانین تجاری یکسان با سایر کشورهای اتحادیه اروپا
اقامت اروپا از طریق کار آفرینی یونان

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی چیست؟

دولت یونان در سال ۲۰۱۰ قانونی را تصویب کرد که شرایط ثبت شرکت آسان شد. می توانید به سادگی و در زمانی کوتاه با اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی از مزایای متعددی بهره مند شوید. با ما در این مقاله همراه باشید تا از تنها برخی از نقاط قوت این اقامت آگاهی پیدا کنید.

 • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان با اجازه کار
 • سفر بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای حوزه شنگن
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان
 • زندگی در کشوری با هزینه های نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورها
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهایی مانند آمریکا و کانادا
 • امکان افتتاح حساب جهت سهولت در تراکنش های بانکی
 • امکان خرید ملک و خودرو
 • مالکیت صد در صدی شرکت
 • امکان تحصیل فرزندان
 • بهره‌مندی از امکانات شهروندی
 • بیمه جامع و فراگیر
 • اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال
 • کار در کشوری بر پایه استانداردهای جهانی
 • نرخ تورم پایین
 • استفاده از نیروی انسانی تحصیلکرده و ارزان
تمدیدی اقامت کار آفرینی یونان

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي مي ماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس در تماس باشید تا از جزئیات کامل پروسه  اخذ اقامت یونان از طریق کارآفرینی آگاه شوید.

چگونه برای اقامت یونان از طریق کارآفرینی اقدام کنیم؟

برای رسیدن به اقامت یونان از راه کارآفرینی شخص متقاضی باید در ابتدا به افتتاح حساب بین المللی بپردازد و مراحل مورد نیاز را طی کند تا توانایی خود برا تصدی شغل در یونان را به اثبات برساند.

شرط ثبت شرکت در یونان چیست؟

شرکتی که در یونان ثبت می شود باید شعبه شرکت خارجی باشد که این شرکت خارجی می تواند ایرانی یا مربوط به هر کشور دیگری باشد. برای ثبت شعبه در یونان به ۱ نفر مدیرعامل نیاز است.

حداقل سرمایه برای اقامت کارآفرینی یونان چقدر است؟

حداقل سرمایه ثبتی خاصی برای ثبت شرکت در یونان وجود ندارد ولی هر چقدر سرمایه ثبتی شرکت بالاتر باشد بهتر است. در نظر داشته باشید که این سرمایه باید بعدا به حساب شرکت واریز گردد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

7 ژانویه 2020

در ویزای کار آفرینی برای اخذ اقامت اروپا آیا می توان ثبت شرکت انجام داد و با ان شرکت اقدام به فعالیت در حوزه اروپای شنگن کرد؟

  15 فوریه 2020

  در اقامت کارآفرینی یونان باید شعبه شرکت خارجی را در یونان به ثبت برسانید. برای آگاهی از قوانین و اطلاعات به روز اقامت کارآفرینی یونان با مشاورین سایرس در تماس باشید.

19 آگوست 2020

لطفا با بنده تماس بگیرید و در مورد اقامت زود هنگام برای دو خانواده اطلاعاتی بدهید.ممنون

  21 اکتبر 2020

  سلام

  لطفا اطلاعات تماس خود را بدهید.

  با تشکر