آشنایی با را‌ه‌های افتتاح حساب بین‌المللی

آشنایی با افتتاح انواع حساب بین‌المللی
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آیا می‌خواهید تراکنش‌های مالی متعدد را راحت‌تر انجام دهید و یا در کشور خاصی سرمایه‌گذاری کنید یا از وام های بانکی استفاده کنید؟ بهتر است پیش از افتتاح حساب، خدمات هر بانک را بررسی و بهترین گزینه را انتخاب کنید. با مطالعه این مقاله با انواع حساب‌های بین‌المللی و کارکرد آن‌ها آشنا خواهید شد. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس به عنوان یکی از بهترین شرکت های فعال در زمینه اخذ اقامت اروپا همراه باشید.

افتتاح حساب بین المللی چه فوایدی دارد؟

اگر به هر دلیلی مثلا  تجارت، تحصیل، زندگی و … زمان زیادی را در کشورهای دیگر می‌گذرانید، قطعا به حساب بانکی بین‌المللی نیاز خواهید داشت. با افتتاح حساب بین‌المللی می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی با مزایای مختلف استفاده کنید. امنیت پرداخت، سرعت و سهولت در استفاده از مزایای مهم  استفاده از کارت‌های اعتباری است.

انجام‌ تراکنش‌های مالی فقط با افتتاح حساب بین‌المللی

چگونه یک حساب بانکی بین المللی داشته باشیم؟

بانک‌های بین‌المللی برای افتتاح حساب از قوانین خاصی پیروی می‌کنند، بنابراین باید از قوانین و مقررات مربوطه آگاهی داشته باشید. برای شهروندان ایرانی و آن‌هایی که با ایران مناسبات اقتصادی دارند، بهترین گزینه، انتخاب بانک‌هایی منطبق با مقررات بانکی ایران است.

به یاد داشته باشید که برای افتتاح حساب در برخی کشورها باید اقامت آن کشور را داشته و آدرس محل سکونت خود را اعلام کنید. در برخی از کشورها مانند لیتوانی، لهستان و … افتتاح حساب به سادگی و تنها با ارائه پاسپورت انجام می‌شود. توجه کنید که قوانین بانک‌ها حتی در یک کشور نیز با هم متفاوت هستند، بنابراین قبل از سفر اطلاعات به روز و دقیقی از کلیه مراحل کسب کنید. ترجیحا بانکی را انتخاب کنید که قوانین نزدیکی به بانکداری در ایران داشته باشد.

در این بخش پیشنهاد می کنیم زمانی را برای مطالعه مقاله انواع ویزای شینگن برای ایرانیان اختصاص دهید.

افتتاح انواع حساب بین‌المللی  

به طور کلی می‌توانید به دو صورت شخصی و شرکتی حساب بانکی افتتاح کنید. البته افتتاح حساب شخصی دشواری‌های افتتاح حساب شرکتی را ندارد اما به هر حال باید با نیازسنجی حساب بانکی مورد نیاز خود را باز کنید. مثلا برای اقامت کارآفرینی شاید نیاز داشته باشید با افتتاح حساب شرکتی از تسهیلات بانکی خاصی بهره‌مند شوید.

باز کردن حساب بین المللی شرکتی

برای افتتاح حساب بانکی شرکتی، باید ابتدا به صورت قانونی شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد لازم را به بانک ارائه دهید.

نحوه باز كردن حساب بين المللي شخصی

برای افتتاح حساب شخصی در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در برخی از بانک‌های دنیا هم نیازی به اقامت نیست و امکان بهره‌مندی از خدمات محدود بانکی با پاسپورت وجود دارد.

انتخاب بهترین بانک برای افتتاح حساب بین‌المللی

مدارک لازم برای افتتاح یک حساب بین‌المللی

کشورهای مختلف شرایط مختلفی برای افتتاح حساب بانکی دارندف ولی به صورت کلی مدارک لازم عبارتند از:

 • اصل و کپی یاسپورت
 • معرفی نامه بانکی
 • اسناد شرکت
 • مدارک شغلی
 • میزان مشخصی پول برای واریز به حساب

انواع مختلف کارت های اعتباری متصل به حساب بین المللی

قطعا با شیوه کار بانکداری الکترونیکی آشنا هستید. امروزه برای انجام هر معامله ساده نظیر خرید از فروشگاه تا خریدهای اینترنتی و رزرواسیون بلیت قطار یا هواپیما نیازمند کارت‌های اعتباری هستید. کارت های اعتباری در انواع مختلفی صادر می‌شوند که در ادامه به خدمات آن‌ها و وجه تمایز هریک اشاره می‌کنیم:

کارت اعتباری (Credit Card)

در صورتی که شرکتی با بانک قرارداد بسته و حقوق کارمندان خود را به آن حساب واریز کند، متقاضی می‌تواند از این نوع کارت استفاده کند. مادامی که واریز حقوق سر موعد انجام شود متقاضی اعتبار دارد که بیش از میزان موجودی حساب با کارت خرج کند. زمانی که مشتری خوش حساب باشد، امتیاز اعتباری خود را افزایش می‌دهد. مشتری می‌تواند با اعتبار بانکی خود با کارت خرید کرده و پس از حقوق به صورت قسطی مبلغ خرج شده را پرداخت کند. سقف خرید به اعتباری که کسب کرده‌اید وابسته است.

کارت نقدی (Debit Card)

به هر اندازه که در حساب بانکی شما موجودی باشد به همان اندازه می‌توانید خرید کنید یا از دستگاه خودپرداز پول نقد برداشت کنید. پس از اتمام موجودی می توانید کارت خود را مجددا شارژ کنید.

کارت‌های پیش پرداخت (Pre-Paid)

برای دریافت این کارت‌ها به افتتاح حساب بانکی نیازی ندارید. این دسته از کارت‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم به فروش می‌رسند. سقف خرید آنها به موجودی کارت بستگی داشته و غیر قابل شارژ هستند. امکان برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز با این کارت‌ها وجود دارد. از نقاط قوت این کارت ها امکان خرید آنلاین است.

خرید آنلاین با افتتاح حساب بین‌المللی

روش‌های پرداخت پس از افتتاح حساب بین‌المللی

برای انجام تراکنش‌های بانکی پس از افتتاح یک حساب بین‌المللی، بهترین گزینه کارت‌هایی هستند که روش‌های مختلف پرداخت را شامل می‌شوند.

پرداخت آنلاین

تقریبا تمام کارت‌های صادره، امکان پرداخت آنلاین را دارند. با این کارت‌ها می‌توانید از وب سایت‌ها خرید کنید یا شهریه دانشگاه را بپردازید.

برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز

برای برداشت وجه نقد از دستگاه حتما باید حساب بانکی داشته باشید بنابراین فقط Credit card یا debit card  این امکان را دارند.

پرداخت با استفاده از دستگاه POS

برای پرداخت حضوری با کارت می توانید از این گزینه استفاده کنید که با همه کارت ها امکان پذیر است.

در افتتاح حساب بین‌المللی و انتخاب کارت به چه نکاتی توجه کنیم؟

سقف برداشت از حساب بین‌المللی

سقف برداشت و تعداد تراکنش هایی که در روز، هفته و یا ماه انجام می دهید به نوع کارت شما بستگی داشته و هر بانکی با توجه به قوانین خود محدودیت هایی را برای مشتری در نظر می‌گیرد. بهتر است قبل از افتتاح حساب یا خرید اطلاعات لازم را کسب کنید.

سقف واریز به حساب بین‌المللی

مبلغی که هربار می‌توانید واریز کنید با توجه به قوانین بانک مختلف است. مثلا اگر سقف شما ۲هزار دلار باشد، مبالغ بیشتر از این میزان راباید در چند روز انتقال دهید.

دریافت کارت بانکی با افتتاح حساب بین‌المللی

وضعیت شارژ کردن کارت متصل به حساب بین‌المللی

یکی از مهمترین نکاتی که در شارژ کردن کارت ارزی با آن روبه رو خواهید شد، مدت زمان شارژ شدن کارت است. از زمان درخواست شارژ کارت تا واریز شدن مبلغ مدتی طول می‌کشد که به شرکت پشتیبان شما بستگی دارد. هر چقدر مدت زمان کمتری برای شارژ طول بکشد آن کارت و شرکت پشتیبانش بهتر هستند.

موارد فوق تنها برخی از نکاتی هستند که در انتخاب کارت اعتباری باید به آنها توجه کنیم. بنابراین بهتر است قبل از افتتاح حساب به نکاتی که در مقاله توضیح دادیم توجه کنید و اطلاعات لازم را کسب کیند تا از بروز هر نوع مشکل و محدودیت در پرداخت یا واریز جلوگیری شود.

در نهایت افتتاح حساب بانکی بین المللی در نگاه اول راحت به نظر می‌رسد ولی بانک‌های خارجی قوانین و مقررات خاص خود را دارند که کمی سخت نیز هست. در برخی بانک‌ها حضور شما ضروری خواهد بود در برخی دیگر به مدارک مالی قوی نیازمند خواهید بود در نتیجه استفاده از اطلاعات دقیق و به روز مشاوران در این زمینه راه گشا است. در پایان پیشنهاد میکنیم نگاهی به مقاله ویزای تمکن مالی موناکو به عنوان یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت اروپا نیز داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس در تماس باشید تا مشاوره های لازم برای دریافت اقامت اروپا به صورت رایگان در اختیار شما قرار بگیرد.

چگونه حساب بانکی بین المللی داشته باشیم؟

برای شهروندان ایرانی و آن‌هایی که با ایران مناسبات اقتصادی دارند، بهترین گزینه، انتخاب بانک‌هایی منطبق با مقررات بانکی ایران در خارج از کشور است.

چگونه حساب بین المللی باز کنیم؟

برای افتتاح حساب بانکی، باید ابتدا به صورت قانونی شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد لازم را به بانک ارائه دهید.

نحوه باز كردن حساب بين المللي چگونه است؟

برای افتتاح حساب شخصی در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در برخی از بانک‌های دنیا هم نیازی به اقامت نیست و امکان بهره‌مندی از خدمات محدود بانکی با پاسپورت وجود دارد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۹ آبان ۱۳۹۸

برای افتتاح حساب بین المللی باید اقامت اروپا داشته باشیم؟

  ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  موسسه حقوقی سایرس برای برخی کشورها با توجه به اعتباراتی که دارد می تواند در ابتدای پروسه با ویزای توریستی برای متقاضیان اخذ اقامت، حساب بین المللی افتتاح کند.

۲۲ دی ۱۳۹۸

با دریافت اقامت کدوم کشور ها می تونیم در مدت زمان کمتری اقدام به باز کردن حساب بین المللی کنیم؟

  ۶ بهمن ۱۳۹۸

  یکی از کشورهایی که در مدت زمان کوتاه تری می توانید به اقامت آن کشور دست پیدا کنید، یونان است. به مراتب امکان افتتاح حساب بانکی و انجام کارهای دیگر نیز سریعتر خواهد بود.

۲۲ دی ۱۳۹۸

افتتاح حساب بین المللی می تونه به اخذ اقامت اروپا کمک کنه؟

  ۵ بهمن ۱۳۹۸

  با اخذ اقامت اروپا می توانید از امکانات مختلفی بهره مند شوید به عنوان مثال برای سهولت در تراکنش های بانکی می توانید حساب بانکی افتتاح کنید.

۳ اسفند ۱۳۹۸

برای حساب باز کردن در بانک های اروپایی آیا باید حتما اقامت اروپا داشته باشبم؟

  ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

  قوانین افتتاح حساب در کشورهای مختلف اروپا با هم متفاوت هستند. برای افتتاح حساب در برخی کشورها به مدارک بیشتری نیاز هست و به راحتی امکان پذیر نیست. برای اینکه در مسیر مطمئن گام بردارید بهتر است که پروسه اخذ اقامت را با متخصصین امور مهاجرتی انجام دهید تا نه تنها در زمان بلکه در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

۳ اسفند ۱۳۹۸

با گرفتن اقامت تمکن مالی یونان می تونیم در فرانسه حساب باز کنیم؟ با توجه به اینکه اقامت اروپا داریم.

  ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

  شرایط افتتاح حساب در کشورهای مختلف با هم متفاوت است. باید شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد تا این امکان بررسی شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۹

سلام ممنون از توضیحات کاملتون. یک سوال برام باقی مونده اینکه من اگر حساب بین المللی باز کنم تاثیری تو دریافت اقامتم داره ؟ یعنی یک امتیاز مثبت محسوب میشه یا نه؟ و اینکه چطور از داخل ایران میشه حساب بین المللی باز کرد؟

  ۲۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  داشتن حساب بین المللی یکی از شرط های اخذ اقامت اروپا نیست اما می تواند به دریافت ویزا کمک کند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص و افتتاح حساب بین المللی در داخل ایران با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید.

۱۹ تیر ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
موسسه سایرس امکان باز کردن حساب بین المللی رو دارد؟ به صورت جداگانه یا روی خدمات دریافت ویزا؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.

  ۲۰ تیر ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  برای اطلاع از خدمات دریافت ویزای اروپا موسسه حقوقی سایرس با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید.

۱۲ مرداد ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید
من واسه بیزنس نیاز به یک حساب بین المللی دارم
میشه از داخل ایران این حساب رو باز کنم؟

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  قوانین افتتاح حساب در کشورهای مختلف، متفاوت هستند. لطفا سوال خود را دقیق تر بیان کنید.

  با تشکر

۲۸ مهر ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر , من ساکن ایران هستم و برنده جایزه ۱۰۰ میلیون دلاری GG world Lottory از شدم , و نمیدونم چطور باید چک رو دریافت کنم , آیا امکانش هست که این مبلغ رو داخل یک حساب بین اللملی ( credit cart ) واریز کنم !!
یا باید چیکار کنم , لطفا کمک کنید و. ممنون

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  این مبلغ را باید به حساب دلاری واریز کنید. در نتیجه باید حساب دلاری افتتاح کنید و اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تراکنش را به بانک بدهید، در صورت پذیرش این انتقال انجام خواهد شد.

۲۸ آبان ۱۳۹۹

باسلام/بنده میخوام توی یک سایت کسب درامد اینترنتی ثبت نام کنم /حسابهایی که معرفی کرده خارجی هستن مثل بیت کوین- پی پل و غیره الان من از داخل ایران چکار میتونم بکنم ایا باید به شعبه بانک برم و تقاضا بدم یا چی/خیلی برام مهمه میشه راهنمایی بکنید

  ۵ بهمن ۱۳۹۹

  سلام دوست عزیز

  بیت کوین، پی پل و … در زمینه فعالیت کاری ما نیستند. اگر در زمینه اقامت اروپای شنگن سوالی دارید خوشحال می شویم راهنمایی‌تان کنیم.

۲۰ آذر ۱۳۹۹

سلام برای کار تو یوتیوب یک حساب نیاز دارم آیا تو ایران میشه حساب رو باز کرد؟

  ۲۹ دی ۱۳۹۹

  سلام

  اگر امکانش هست سوالتون رو واضح تر و ذکر جزئیات دقیق تر بپرسید.

  ممنون

۲۹ آذر ۱۳۹۹

سلام اگر ارز خارجی تو گوشی داشته باشی از چه طریقی میتوان خورج کرد واگر حساب کشور دیگر داشته باشی چطور باید انتقال یا دریافت نمود

  ۲۹ دی ۱۳۹۹

  سلام

  اگر امکانش هست سوالتون رو واضح تر بپرسید.

۱۱ بهمن ۱۳۹۹

برای خرید فروش ارز و پول های خارجی ب چ حسابی نیاز دارم و نیاز ب حضور در بانک مربوطه هست؟

  ۴ اسفند ۱۳۹۹

  دوست عزیز زمینه فعالیت ما اقامت اروپای شنگن هست، اگر در این زمینه سوالی دارید خوشحال می شم راهنماییتون کنم.

۱۱ بهمن ۱۳۹۹

برای خرید فروش ارز و پول های خارجی ب چ حسابی نیاز دارم و نیاز ب حضور در بانک مربوطه هست؟

  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹

  سلام دوست عزیز

  زمینه فعالیت این مجموعه اقامت اروپا هست. اگر سوالی در این زمینه دارید خوشحال می شویم که شما را راهنمایی کنیم.