آشنایی با را‌ه‌های افتتاح حساب بین‌المللی

آشنایی با افتتاح انواع حساب بین‌المللی
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آیا می‌خواهید تراکنش‌های مالی متعدد را راحت‌تر انجام دهید و یا در کشور خاصی سرمایه‌گذاری کنید یا از وام های بانکی استفاده کنید؟ بهتر است پیش از افتتاح حساب، خدمات هر بانک را بررسی و بهترین گزینه را انتخاب کنید. با مطالعه این مقاله با انواع حساب‌های بین‌المللی و کارکرد آن‌ها آشنا خواهید شد. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس به عنوان یکی از بهترین شرکت های فعال در زمینه اخذ اقامت اروپا همراه باشید.

افتتاح حساب بین المللی چه فوایدی دارد؟

اگر به هر دلیلی مثلا  تجارت، تحصیل، زندگی و … زمان زیادی را در کشورهای دیگر می‌گذرانید، قطعا به حساب بانکی بین‌المللی نیاز خواهید داشت. با افتتاح حساب بین‌المللی می‌توانید از کارت‌های اعتباری بین‌المللی با مزایای مختلف استفاده کنید. امنیت پرداخت، سرعت و سهولت در استفاده از مزایای مهم  استفاده از کارت‌های اعتباری است.

انجام‌ تراکنش‌های مالی فقط با افتتاح حساب بین‌المللی

چگونه یک حساب بانکی بین المللی داشته باشیم؟

بانک‌های بین‌المللی برای افتتاح حساب از قوانین خاصی پیروی می‌کنند، بنابراین باید از قوانین و مقررات مربوطه آگاهی داشته باشید. برای شهروندان ایرانی و آن‌هایی که با ایران مناسبات اقتصادی دارند، بهترین گزینه، انتخاب بانک‌هایی منطبق با مقررات بانکی ایران است.

به یاد داشته باشید که برای افتتاح حساب در برخی کشورها باید اقامت آن کشور را داشته و آدرس محل سکونت خود را اعلام کنید. در برخی از کشورها مانند لیتوانی، لهستان و … افتتاح حساب به سادگی و تنها با ارائه پاسپورت انجام می‌شود. توجه کنید که قوانین بانک‌ها حتی در یک کشور نیز با هم متفاوت هستند، بنابراین قبل از سفر اطلاعات به روز و دقیقی از کلیه مراحل کسب کنید. ترجیحا بانکی را انتخاب کنید که قوانین نزدیکی به بانکداری در ایران داشته باشد.

در این بخش پیشنهاد می کنیم زمانی را برای مطالعه مقاله انواع ویزای شینگن برای ایرانیان اختصاص دهید.

افتتاح انواع حساب بین‌المللی  

به طور کلی می‌توانید به دو صورت شخصی و شرکتی حساب بانکی افتتاح کنید. البته افتتاح حساب شخصی دشواری‌های افتتاح حساب شرکتی را ندارد اما به هر حال باید با نیازسنجی حساب بانکی مورد نیاز خود را باز کنید. مثلا برای اقامت کارآفرینی شاید نیاز داشته باشید با افتتاح حساب شرکتی از تسهیلات بانکی خاصی بهره‌مند شوید.

باز کردن حساب بین المللی شرکتی

برای افتتاح حساب بانکی شرکتی، باید ابتدا به صورت قانونی شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد لازم را به بانک ارائه دهید.

نحوه باز كردن حساب بين المللي شخصی

برای افتتاح حساب شخصی در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در برخی از بانک‌های دنیا هم نیازی به اقامت نیست و امکان بهره‌مندی از خدمات محدود بانکی با پاسپورت وجود دارد.

انتخاب بهترین بانک برای افتتاح حساب بین‌المللی

مدارک لازم برای افتتاح یک حساب بین‌المللی

کشورهای مختلف شرایط مختلفی برای افتتاح حساب بانکی دارندف ولی به صورت کلی مدارک لازم عبارتند از:

 • اصل و کپی یاسپورت
 • معرفی نامه بانکی
 • اسناد شرکت
 • مدارک شغلی
 • میزان مشخصی پول برای واریز به حساب

انواع مختلف کارت های اعتباری متصل به حساب بین المللی

قطعا با شیوه کار بانکداری الکترونیکی آشنا هستید. امروزه برای انجام هر معامله ساده نظیر خرید از فروشگاه تا خریدهای اینترنتی و رزرواسیون بلیت قطار یا هواپیما نیازمند کارت‌های اعتباری هستید. کارت های اعتباری در انواع مختلفی صادر می‌شوند که در ادامه به خدمات آن‌ها و وجه تمایز هریک اشاره می‌کنیم:

کارت اعتباری (Credit Card)

در صورتی که شرکتی با بانک قرارداد بسته و حقوق کارمندان خود را به آن حساب واریز کند، متقاضی می‌تواند از این نوع کارت استفاده کند. مادامی که واریز حقوق سر موعد انجام شود متقاضی اعتبار دارد که بیش از میزان موجودی حساب با کارت خرج کند. زمانی که مشتری خوش حساب باشد، امتیاز اعتباری خود را افزایش می‌دهد. مشتری می‌تواند با اعتبار بانکی خود با کارت خرید کرده و پس از حقوق به صورت قسطی مبلغ خرج شده را پرداخت کند. سقف خرید به اعتباری که کسب کرده‌اید وابسته است.

کارت نقدی (Debit Card)

به هر اندازه که در حساب بانکی شما موجودی باشد به همان اندازه می‌توانید خرید کنید یا از دستگاه خودپرداز پول نقد برداشت کنید. پس از اتمام موجودی می توانید کارت خود را مجددا شارژ کنید.

کارت‌های پیش پرداخت (Pre-Paid)

برای دریافت این کارت‌ها به افتتاح حساب بانکی نیازی ندارید. این دسته از کارت‌ها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم به فروش می‌رسند. سقف خرید آنها به موجودی کارت بستگی داشته و غیر قابل شارژ هستند. امکان برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز با این کارت‌ها وجود دارد. از نقاط قوت این کارت ها امکان خرید آنلاین است.

خرید آنلاین با افتتاح حساب بین‌المللی

روش‌های پرداخت پس از افتتاح حساب بین‌المللی

برای انجام تراکنش‌های بانکی پس از افتتاح یک حساب بین‌المللی، بهترین گزینه کارت‌هایی هستند که روش‌های مختلف پرداخت را شامل می‌شوند.

پرداخت آنلاین

تقریبا تمام کارت‌های صادره، امکان پرداخت آنلاین را دارند. با این کارت‌ها می‌توانید از وب سایت‌ها خرید کنید یا شهریه دانشگاه را بپردازید.

برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز

برای برداشت وجه نقد از دستگاه حتما باید حساب بانکی داشته باشید بنابراین فقط Credit card یا debit card  این امکان را دارند.

پرداخت با استفاده از دستگاه POS

برای پرداخت حضوری با کارت می توانید از این گزینه استفاده کنید که با همه کارت ها امکان پذیر است.

در افتتاح حساب بین‌المللی و انتخاب کارت به چه نکاتی توجه کنیم؟

سقف برداشت از حساب بین‌المللی

سقف برداشت و تعداد تراکنش هایی که در روز، هفته و یا ماه انجام می دهید به نوع کارت شما بستگی داشته و هر بانکی با توجه به قوانین خود محدودیت هایی را برای مشتری در نظر می‌گیرد. بهتر است قبل از افتتاح حساب یا خرید اطلاعات لازم را کسب کنید.

سقف واریز به حساب بین‌المللی

مبلغی که هربار می‌توانید واریز کنید با توجه به قوانین بانک مختلف است. مثلا اگر سقف شما ۲هزار دلار باشد، مبالغ بیشتر از این میزان راباید در چند روز انتقال دهید.

دریافت کارت بانکی با افتتاح حساب بین‌المللی

وضعیت شارژ کردن کارت متصل به حساب بین‌المللی

یکی از مهمترین نکاتی که در شارژ کردن کارت ارزی با آن روبه رو خواهید شد، مدت زمان شارژ شدن کارت است. از زمان درخواست شارژ کارت تا واریز شدن مبلغ مدتی طول می‌کشد که به شرکت پشتیبان شما بستگی دارد. هر چقدر مدت زمان کمتری برای شارژ طول بکشد آن کارت و شرکت پشتیبانش بهتر هستند.

موارد فوق تنها برخی از نکاتی هستند که در انتخاب کارت اعتباری باید به آنها توجه کنیم. بنابراین بهتر است قبل از افتتاح حساب به نکاتی که در مقاله توضیح دادیم توجه کنید و اطلاعات لازم را کسب کیند تا از بروز هر نوع مشکل و محدودیت در پرداخت یا واریز جلوگیری شود.

در نهایت افتتاح حساب بانکی بین المللی در نگاه اول راحت به نظر می‌رسد ولی بانک‌های خارجی قوانین و مقررات خاص خود را دارند که کمی سخت نیز هست. در برخی بانک‌ها حضور شما ضروری خواهد بود در برخی دیگر به مدارک مالی قوی نیازمند خواهید بود در نتیجه استفاده از اطلاعات دقیق و به روز مشاوران در این زمینه راه گشا است. در پایان پیشنهاد میکنیم نگاهی به مقاله ویزای تمکن مالی موناکو به عنوان یکی از ساده ترین راه های اخذ اقامت اروپا نیز داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس در تماس باشید تا مشاوره های لازم برای دریافت اقامت اروپا به صورت رایگان در اختیار شما قرار بگیرد.

چگونه حساب بانکی بین المللی داشته باشیم؟

برای شهروندان ایرانی و آن‌هایی که با ایران مناسبات اقتصادی دارند، بهترین گزینه، انتخاب بانک‌هایی منطبق با مقررات بانکی ایران در خارج از کشور است.

چگونه حساب بین المللی باز کنیم؟

برای افتتاح حساب بانکی، باید ابتدا به صورت قانونی شرکتی را در کشور مورد نظر ثبت کنید، سپس اسناد لازم را به بانک ارائه دهید.

نحوه باز كردن حساب بين المللي چگونه است؟

برای افتتاح حساب شخصی در بسیاری از کشورها ابتدا باید اقامت آن کشور را داشته باشید. در برخی از بانک‌های دنیا هم نیازی به اقامت نیست و امکان بهره‌مندی از خدمات محدود بانکی با پاسپورت وجود دارد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

31 اکتبر 2019

برای افتتاح حساب بین المللی باید اقامت اروپا داشته باشیم؟

  2 نوامبر 2019

  موسسه حقوقی سایرس برای برخی کشورها با توجه به اعتباراتی که دارد می تواند در ابتدای پروسه با ویزای توریستی برای متقاضیان اخذ اقامت، حساب بین المللی افتتاح کند.

12 ژانویه 2020

با دریافت اقامت کدوم کشور ها می تونیم در مدت زمان کمتری اقدام به باز کردن حساب بین المللی کنیم؟

  26 ژانویه 2020

  یکی از کشورهایی که در مدت زمان کوتاه تری می توانید به اقامت آن کشور دست پیدا کنید، یونان است. به مراتب امکان افتتاح حساب بانکی و انجام کارهای دیگر نیز سریعتر خواهد بود.

12 ژانویه 2020

افتتاح حساب بین المللی می تونه به اخذ اقامت اروپا کمک کنه؟

  25 ژانویه 2020

  با اخذ اقامت اروپا می توانید از امکانات مختلفی بهره مند شوید به عنوان مثال برای سهولت در تراکنش های بانکی می توانید حساب بانکی افتتاح کنید.

22 فوریه 2020

برای حساب باز کردن در بانک های اروپایی آیا باید حتما اقامت اروپا داشته باشبم؟

  4 آوریل 2020

  قوانین افتتاح حساب در کشورهای مختلف اروپا با هم متفاوت هستند. برای افتتاح حساب در برخی کشورها به مدارک بیشتری نیاز هست و به راحتی امکان پذیر نیست. برای اینکه در مسیر مطمئن گام بردارید بهتر است که پروسه اخذ اقامت را با متخصصین امور مهاجرتی انجام دهید تا نه تنها در زمان بلکه در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

22 فوریه 2020

با گرفتن اقامت تمکن مالی یونان می تونیم در فرانسه حساب باز کنیم؟ با توجه به اینکه اقامت اروپا داریم.

  7 آوریل 2020

  شرایط افتتاح حساب در کشورهای مختلف با هم متفاوت است. باید شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد تا این امکان بررسی شود.

9 جولای 2020

سلام ممنون از توضیحات کاملتون. یک سوال برام باقی مونده اینکه من اگر حساب بین المللی باز کنم تاثیری تو دریافت اقامتم داره ؟ یعنی یک امتیاز مثبت محسوب میشه یا نه؟ و اینکه چطور از داخل ایران میشه حساب بین المللی باز کرد؟

  10 جولای 2020

  سلام وقت بخیر
  داشتن حساب بین المللی یکی از شرط های اخذ اقامت اروپا نیست اما می تواند به دریافت ویزا کمک کند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص و افتتاح حساب بین المللی در داخل ایران با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید.

9 جولای 2020

سلام وقت بخیر
موسسه سایرس امکان باز کردن حساب بین المللی رو دارد؟ به صورت جداگانه یا روی خدمات دریافت ویزا؟ ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.

  10 جولای 2020

  سلام وقت بخیر
  برای اطلاع از خدمات دریافت ویزای اروپا موسسه حقوقی سایرس با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید.

2 آگوست 2020

سلام خسته نباشید
من واسه بیزنس نیاز به یک حساب بین المللی دارم
میشه از داخل ایران این حساب رو باز کنم؟

  21 اکتبر 2020

  قوانین افتتاح حساب در کشورهای مختلف، متفاوت هستند. لطفا سوال خود را دقیق تر بیان کنید.

  با تشکر

19 اکتبر 2020

سلام وقت بخیر , من ساکن ایران هستم و برنده جایزه ۱۰۰ میلیون دلاری GG world Lottory از شدم , و نمیدونم چطور باید چک رو دریافت کنم , آیا امکانش هست که این مبلغ رو داخل یک حساب بین اللملی ( credit cart ) واریز کنم !!
یا باید چیکار کنم , لطفا کمک کنید و. ممنون

  21 اکتبر 2020

  این مبلغ را باید به حساب دلاری واریز کنید. در نتیجه باید حساب دلاری افتتاح کنید و اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تراکنش را به بانک بدهید، در صورت پذیرش این انتقال انجام خواهد شد.

18 نوامبر 2020

باسلام/بنده میخوام توی یک سایت کسب درامد اینترنتی ثبت نام کنم /حسابهایی که معرفی کرده خارجی هستن مثل بیت کوین- پی پل و غیره الان من از داخل ایران چکار میتونم بکنم ایا باید به شعبه بانک برم و تقاضا بدم یا چی/خیلی برام مهمه میشه راهنمایی بکنید

  24 ژانویه 2021

  سلام دوست عزیز

  بیت کوین، پی پل و … در زمینه فعالیت کاری ما نیستند. اگر در زمینه اقامت اروپای شنگن سوالی دارید خوشحال می شویم راهنمایی‌تان کنیم.

10 دسامبر 2020

سلام برای کار تو یوتیوب یک حساب نیاز دارم آیا تو ایران میشه حساب رو باز کرد؟

  18 ژانویه 2021

  سلام

  اگر امکانش هست سوالتون رو واضح تر و ذکر جزئیات دقیق تر بپرسید.

  ممنون

19 دسامبر 2020

سلام اگر ارز خارجی تو گوشی داشته باشی از چه طریقی میتوان خورج کرد واگر حساب کشور دیگر داشته باشی چطور باید انتقال یا دریافت نمود

  18 ژانویه 2021

  سلام

  اگر امکانش هست سوالتون رو واضح تر بپرسید.

30 ژانویه 2021

برای خرید فروش ارز و پول های خارجی ب چ حسابی نیاز دارم و نیاز ب حضور در بانک مربوطه هست؟

  22 فوریه 2021

  دوست عزیز زمینه فعالیت ما اقامت اروپای شنگن هست، اگر در این زمینه سوالی دارید خوشحال می شم راهنماییتون کنم.

30 ژانویه 2021

برای خرید فروش ارز و پول های خارجی ب چ حسابی نیاز دارم و نیاز ب حضور در بانک مربوطه هست؟

  2 فوریه 2021

  سلام دوست عزیز

  زمینه فعالیت این مجموعه اقامت اروپا هست. اگر سوالی در این زمینه دارید خوشحال می شویم که شما را راهنمایی کنیم.

   1 ژوئن 2022

   سلام من با پاسپورت هلند میتونم یک حساب بانکی در ایران برای خودم درخواست کنم

    4 سپتامبر 2022

    محمد عزیز سلام
    با داشتن پاسپورت هلندی شما می‌تونید در هلند افتتاح حساب انجام بدید.
    بسته به بانکی که انتخاب می‌کنید، مدارک و شرایط می‌تونن متفاوت باشن.

24 ژوئن 2021

با سلام
خواهشمندم در خصوص افتتاح حساب بین المللی با قابلیت معرفی آن به کارفرمای خارجی و واریز حقوق ماهیانه به آن بنده را راهنمایی بفرمایید.

با سپاس

  16 آگوست 2022

  جناب زرگران عزیز سلام
  در حال حاضر امکان افتتاح حساب فقط با اخذ اقامت وجود دارد.

12 آگوست 2021

من میخوام ی حساب پس انداز دریکی از بانکهای اروپایی باز کنم واقامتم نمیخام بگیرم فقط از سودش استفاده کنم کدوم بانک کشور اروپایی بنظر شما برای اینکار مناسبه لطفا شفاف بهم بگید ممنون

  16 آگوست 2022

  عباس عزیز سلام
  متاسفانه در حال حاضر امکان باز کردن حساب بدون اخذ اقامت وجود نداره.

16 آگوست 2021

با سلام .
درامد اینجانب از فارکس می باشد . من میخوام یه حساب به دلار در یک کشور خارج از ایران داشته باشم که درامد رو تبدیل به ریال و در داخل ایران نگه داری نکنم و درامد دلاریم رو به همون شکل وارد حساب در یک بانک در خارج از ایران بکنم . ایا این امکان وجود دارد و من می تونم یه حساب در بانک در یک کشور خارج از ایران داشته باشم و درامد دلاری خود رو مستقیم به اون حساب واریز و برداشت کنم ؟؟
ممنون .
درامد ماهانه میانگین ۴۰ هزار دلار است .

  16 آگوست 2022

  مهرداد عزیز سلام
  در حال حاضر امکان افتتاح حساب فقط برای متقاضیان اقامت وجود داره و در صورت اخذ اقامت شما می‌تونید از این امکانات و خدمات بانکی استفاده کنید.

30 ژوئن 2022

چیطوری میتونم که یک حساب داشتباشم من؟

  31 جولای 2022

  جناب رسولی عزیز سلام
  در حال حاضر افتتاح حساب بانکی بدون داشتن اقامت کشورهای اروپایی امکان‌پذیر نیست.
  به همین دلیل هم یکی از مزایای جذاب اقامت اروپا، امکان داشتن حساب بانکی شخصی در اروپاست.

23 آگوست 2022

سلام میشه چند تا کشور که بدون اقامت حساب بین المللی هم باز میکنن بگید ممنونم

  28 آگوست 2022

  سارا عزیز سلام
  در حال حاضر و به خاطر قوانین و سخت‌گیری‌های حاکم در اتحادیه اروپا برای افتتاح حساب، ما فقط امکان افتتاح حساب بعد از اخذ اقامت (و در برخی پروسه‌ها مثل سرمایه‌گذاری، در حین اخذ اقامت) رو فراهم می‌کنیم.

  در نظر داشته باشید که افتتاح حساب بانکی نیازمند احراز هویت هست و اگر پیشنهادی مبنی بر افتتاح حساب بدون داشتن اقامت یا آدرس در یک کشور بهتون ارائه شد، حتما با حساسیت بیشتری پیشنهاد رو بررسی کنید.

24 آگوست 2022

من درکردستان عراق کارمیکنم ومزدم را که میگیرم هردفعه درمرز بام گیرمیدن این همه پول یک ماهه چطوری کارکردی من استادکار جوشکارم ودر پالایشگاها کارمیکنم مزدم خوبه میخواهم حسابی بین المللی داشته باشم درایران آنجا کارکردم بریزم به حسابم یا پول خواستم انجا از بانکی که باایران معاله دارد بگیرم یعنی اونجا پول خواستم برداشت کنم اینجا پول خواستم برداشت کنم. حالا وارد نیستم چکار کنم

  28 آگوست 2022

  مسعود عزیز سلام
  در خصوص افتتاح حساب بانکی بین‌المللی، در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا داشته باشید، ما می‌تونیم بهتون کمک کنیم.