دریافت اقامت دائم آلمان از طریق بلوکارت

اخذ ویزای دائم آلمان با بلوکارت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در سال ۲۰۰۷ اتحادیه اروپا با الهام گرفتن از گرین کارت آمریکا برنامه‌ای را برای جذب نیروی متخصص غیر اروپایی در نظر گرفت که نام آن بلوکارت نام دارد. رنگ این کارت با توجه رنگ پرچم اتحادیه اروپا، آبی رنگ است. با توجه به این قانون نیروی متخصص غیر اروپایی می‌تواند به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا به جز ایرلند، دانمارک و انگلستان با هدف اشتغال مهاجرت کند. بر اساس آمار ارائه شده از اداره مهاجرت و پلیس فدرال آلمان، آلمان همچنان محبوب‌ترین مقصد نیروی کار متخصص در میان سایر کشورهای اتحادیه اروپا است و ۸۵درصد از بلوکارت‌های صادر شده اروپا به این کشور تعلق دارد. با مطالعه این مقاله با چگونگی دریافت اقامت دائم آلمان از طریق بلوکارت، به عنوان یکی از راه های گرفتن اقامت اروپا آشنا خواهید شد. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

گرفتن بلوکارت آلمان در چند گام ساده

اقامت اروپا از طریق بلوکارت چیست؟

بلوکارت یکی از بالاترین سطوح اقامتی است که دارندگان آن با رعایت قوانین می‌توانند در مدت زمانی کوتاه به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند. بلوکارت در اصل مجوز کار مورد تایید اتحادیه اروپا است. افراد متخصص غیر اروپایی با اخذ این مجوز امکان کار و زندگی را در این کشور پیدا می‌کنند. در این طرح منظور از نیروی کار متخصص فردی است که در زمینه کاری خود مدرک دانشگاهی(لیسانس یا فوق لیسانس) داشته باشد.

این سیستم در اصل امکانات ویژه‌ای را در اختیار متقاضیان مهاجرت به اروپا فراهم می‌کند. متقاضیان اقامت بلوکارت می‌توانند با رعایت قوانین درخواست اقامت دائم دهند. اداره اتباع خارجی، اداره کار و همچنین آژانس کار  پرونده متقاضی را بررسی کرده و در نهایت مجوز اقامت فرد را صادر می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید نگاهی به مقاله اقامت بلوکارت آلمان بیاندازید.

بلوکارت آلمان، بالاترین سطح اقامتی آلمان

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق بلوکارت چیست؟

در صورتی که متقاضی مدرک تحصیلی منطبق با رشته و رزومه کاری خود داشته و پیشنهاد شغلی از طرف شرکتی در آلمان داشته باشد، می‌تواند برای اخذ اقامت بلوکارت آلمان اقدام کند. متقاضی باید حداقل ۵هزار یورو در ماه درآمد داشته باشد.

متخصصان مشاغل خاص یا کمیاب مانند مهندسان، رشته‌های ریاضی، علوم کامپیوتر و … شانس بیشتری برای پذیرش درخواست مهاجرت و اقامت خود خواهند داشت.

شرایط تمدید و اخذ افامت دائم آلمان با بلوکارت

بر اساس این قانون اگر سرپرست مبلغی را به عنوان بیمه و مالیات به دولت آلمان پرداخت کند و زبان آلمانی را تاسطح B1 یاد بگیرد، در ماه ۲۱ می‌تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند. در صورتی که نتواند در این مدت به سطح مورد نظر برسد ۳۳ ماه فرصت دارد تا خود را به سطح A1 برساند.

در اقامت بلوکارت آلمان اعضای خانواده اقامت چهار ساله دریافت می‌کنند و در سال پنجم می توانند برای اخذ اقامت درخواست دهند ولی سرپرست با توجه به قوانین بعد از ۲۱ یا ۳۳ ماه می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهد.

یکی از شروط لازم برای اخذ پاسپورت آلمانی داشتن اقامت دائم است. در صورتی که به این زبان تسلط داشته و با تاریخ و فرهنگ این کشور نیز آشنا باشید می توانید برای اخذ پاسپورت درخواست دهید.

جهت تمدید اقامت از طریق بلوکارت هم باید سه شرط زیر را رعایت کنید:

 • پرداخت ماهیانه بیمه و مالیات
 • تحصیل فرزند در آن کشور
 • ارائه آدرس محل سکونت واقعی
اقامت دائم آلمان و اروپا با اخذ کارت آبی

پیش از ادامه مطلب پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله ویزای طلایی چیست؟ بیاندازید. ویزای طلایی یکی دیگر از راه های ساده برای کسب اقامت اروپا است. امیدواریم اطلاعات مورد نیاز را در این مقاله به دست بیاورید.

مراحل اخذ اقامت آلمان از طریق بلوکارت

متقاضی دریافت بلوکارت آلمان لزوما باید استخدام شرکتی در این کشور شده و بتواند درآمد ماهیانه و ثابتی داشته باشد. نیروهای متخصصی که سابقه کار و فعالیت مرتبط به رشته تحصیلی خود را دارند می‌توانند با ارائه مدارک صحیح و بدون نقص به سفارت‌خانه مورد نظر برای دریافت بلوکارت اقدام کنند. مراحل دریافت بلوکارت یا همان گرین کارت آلمان به شرح زیر است:

 1. بررسی مدارک و شرایط خانواده
 2. عقد قرارداد
 3. تکمیل مدارک
 4. ترجمه مدارک و اخذ تاییدات لازم از سفارت
 5. اخذ تاییده مدرک تحصیلی از آلمان
 6. انجام هماهنگی های لازم جهت اخذ ویزای توریستی آلمان
 7. انجام هماهنگی های لازم برای مراجعه به اداره مهاجرت و انگشت نگاری
 8. انجام هماهنگی لازم جهت اخذ برگه موقت تا زمان آماده شدن بلوکارت
 9. انجام اقدامت لازم برای اخذ اقامت خانواده
 10. انجام هماهنگی لازم برای اخذ کارت اقامت ۴ ساله یک ماه پس از اخذ برگه موقت

فرایند دریافت این نوع اقامت با در نظر گرفتن مدرک تحصیلی و پرونده متقاضی حدودا چهار ماه طول می کشد.

بهره‌مندی از مزیای اقامت دائم آلمان با کارت‌آبی

مزایای دریافت بلوکارت آلمان

علاوه بر بهره‌مندی از تمام حقوق شهروندان اروپا بلوکارت آلمان ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. این نوع اقامت یکی از بالاترین سطوح اقامتی به حساب می‌آید و متقاضی از طریق آن در مدتی کوتاهی می‌تواند به اخذ اقامت دائم اروپا برسد. بلوکارت مزایای بسیاری دارد که در ادامه تنها به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • امکان کار در کشور مورد نظر
 • بهره مندی از حقوق اجتماعی و اقتصادی
 • شرایط مناسب برای زندگی با خانواده
 • آزادی های مدنی
 • بهره مندی از حقوق و مزایای کاری مشابه اتباع اروپایی
 • بهره مندی از مزایای مالیاتی و اجتماعی همانند اتباع بومی
 • بهره مندی از حق تحصیل رایگان
 • امکان اقامت خانواده در طول مدت اعتبار
 • امکان سفر و جابجایی آزادانه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده

در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با مشاورین موسسه حقوقی سایرس تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۶ آبان ۱۳۹۸

در اقامت از طریق بلوکارت آلمان امکان بیزینس پلان توسط سایرس تهیه میشه یا توسط خود ما؟

  ۱۱ آبان ۱۳۹۸

  برای اخذ اقامت بلوکارت آلمان نیازی به ارائه بیزنس پلن نمی باشد. برای اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی می بایستی بیزنس پلنی دقیق و کامل ارائه دهید که توسط موسسه حقوقی سایرس انجام می شود.