بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران کجاست؟

بهترین کشور مهاجرت پرستاران
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

پزشکان، پرستاران و دندان پزشکان مهم ترین اعضا سیستم درمانی هر کشوری هستند. در این میان نمی توان از روی شغل پرستاری به سادگی عبور کرد. پرستاری در تمام دنیا به عنوان شغل حساس و پرفشار شناخته می شود. بسیاری از پرستاران به دنبال پیدا کردن فرصت های شغلی بهتر و درآمد بالاتر به دنبال مهاجرت هستند. در این مقاله به بررسی بهترین کشور مهاجرت پرستاران می پردازیم و چند کشور برتر دنیا برای پرستاران را معرفی می کنیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران در اروپاست؟

اروپا را می توان بهترین مقصد برای پرستاران دانست. در بسیاری از کشورهای اروپایی، سیستم درمانی با کمبود پرستار رو به رو است. به همین دلیل کشورهای اروپایی با فراهم کردن فرصت های شغلی در این زمینه، توجه پرستاران به خود جلب کرده اند. پرستاران می توانند با مهاجرت به کشورهای اروپایی به راحتی انواع اقامت اروپا را دریافت کنند.

کدام کشور برای مهاجرت پرستاران بهتر است

آشنایی با بهترین کشورها برای مهاجرت پرستاران

وقتی درباره شیوه های مهاجرت به اروپا از قبیل مهاجرت کاری یا اقامت تمکن مالی اروپا صحبت می کنیم، باید در انتخاب کشور فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیریم. به همین دلیل نمی توان تنها یک کشور را به عنوان بهترین و مناسب ترین کشور برای پرستاران معرفی کرد. در ادامه مقاله تعدادی از کشورهای اروپایی برای کار و زندگی پرستاران را معرفی می کنیم.

۱- مهاجرت پرستاران به آلمان، بهترین انتخاب ممکن

آلمان را می توان یکی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت پرستاران دانست. این کشور در بخش بهداشت و درمان خود با کمبود نیرو مواجه است. به همین دلیل در سال های اخیر اقدام به جذب پرستار از کشورهای مختلف کرده است. یکی از مزایای مهاجرت به آلمان برای پرستاران میزان بالای حقوق دریافتی است. درآمد پایه پرستاران در آلمان بین ۲۰ تا ۴۰ هزار یورو است که به سادگی می تواند تمامی هزینه های زندگی در آلمان را پوشش دهد. از طرف دیگر به محض ورود به آلمان و معادل سازی مدرک پرستاری، شخص می تواند کار خود را در مراکز درمانی آلمان شروع کند.

معرفی کشورهای اروپایی مناسب برای کار و زندگی پرستاران

۲- مهاجرت به انگلیس، بهترین کشور برای پرستاران ایرانی

یکی از کمبودهای سیستم درمانی انگلیس، نبود پرستار است. به همین دلیل این کشور نیز در سال های اخیر به دنبال جذب بهترین نیروی کار پرستاری بوده است. پرستاران پس از ورود به انگلیس و با دریافت تأییدیه شورای پرستاری این کشور می توانند کار خود را شروع کنند. درآمد پرستاران در انگلیس نیز بسیار بالا و بین ۳۰ هزار تا ۴۲ هزار یورو در سال است. این درآمد برای کشور گرانی مثل انگلستان بسیار مناسب است.

۳- اتریش، بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران ایرانی

اتریش یکی از جذاب ترین و بهترین مقاصد شغلی برای پرستاران است. اکثر مشاغل در کشور اتریش درآمد بالایی کسب می کنند. از طرف دیگر در سال های اخیر و به دلیل افزایش سن جمعیت، اتریش با  کمبود پرستار مواجه شده است. این کشور برای رفع این مشکل مانند بسیاری از کشورهای اروپایی اقدام به جذب نیروی متخصص پرستار می کند. درآمد یک پرستار در اتریش، سالیانه بین ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار است. درآمدی که می تواند نوید بخش یک زندگی آرام و بی دغدغه باشد.

راحت ترین کشور برای مهاجرت پرستاران

۴- دانمارک، سرزمین پرستاران و پزشکان

دانمارک یکی از بهترین مقاصد اروپا برای پرستاران است. پرستاران با داشتن شرایط مناسب می توانند پس از ورود به این کشور، کار خود را آغاز کنند. از شرایط مهاجرت پرستاران به دانمارک می توان تسلط بر زبان دانمارکی را نام برد. از طرف دیگر پرستاران باید به زبان دانمارکی نیز مسلط باشند. میانگین درآمد پرستاران در کشور دانمارک نزدیک به ۵۰ هزار دلار است.

۵- مهاجرت پرستار به سوئیس

یکی دیگر از کشورهای مناسب برای مهاجرت پرستاران، سوئیس است. پرستاران در سوئیس درآمد بالایی دارند و از طرف دیگر شرایط اجتماعی و سیاسی سوئیس نیز برای زندگی کاملا ایده آل است. برای مهاجرت به سوئیس نیز پرستاران نیاز دارند تا مدرک خود را معادل سازی کنند. از طرف دیگر معمولا در هر منطقه از سوئیس زبان های مختلفی رایج است. اما معمولا اکثر سوئیسی ها با زبان آلمانی آشنا هستند. به همین دلیل مهاجرین به این کشور باید بر زبان آلمان تسلط داشته باشند.

معادل سازی، مهمترین گام برای شروع پرستاری در اروپا

در هر کدام از شیوه های اخذ اقامت اروپا از طرق مختلف مانند دریافت تمکن مالی اسپانیا یا ویزای کاری آلمان، دولت ها شرایط خاصی را برای متقاضیان در نظر می گیرند. در زمینه مهاجرت پرستاران به اروپا نیز مهترین شرط، معادل سازی مدرک است. معمولا معادل سازی با برگزاری آزمون تئوری و عملی انجام می شود. در این آزمون مهارت های حرفه ای پرستار مثل دانش و رفتار مورد بررسی قرار می گیرد. در صورت کسب نمره مناسب امکان فعالیت در کشور مقصد وجود دارد. همچنین تسلط بر زبان کشور مقصد نیز لازم و ضروری است

کدام کشور برای پرستاران ایرانی بهترین گزینه است؟

تمامی کشورهایی که در طول مقاله به آن ها اشاره کردیم، مناسب هستند. در حقیقت هر فرد باید بر اساس شرایط خود تصمیم به انتخاب یک کشور بگیرد. بد نیست در نظر داشته باشیم ادامه تحصیل در رشته پرستاری نیز می تواند منجر به کسب اقامت شود. در حقیقت با ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی می توان پس از اتمام تحصیل، مشغول به کار شد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی نحوه اقامت در سایر کشورها مقاله مهاجرت به استرالیا از طریق کار را مطالعه کنید.

معرفی کشورهای مناسب برای مهاجرت پرستاران

سایرس، اقامت اروپا در جیب شما

در این مقاله به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران پرداختیم. دریافت مجوز کار برای پرستاران، ویزا و همچنین اخذ پاسپورت دوم به دانش و تجربه بالایی نیاز دارد. در مسیر مهاجرت به اروپا حتماً به مشاوران کار بلد نیاز داریم. در این مسیر، موسسه حقوقی سایرس می تواند همراهی مطمئن برای علاقه‌مندان به دریافت ویزای اروپا باشد. پیشنهاد می کنیم اگر قصد مهاجرت و دریافت ویزای اروپا را دارید، با شماره  ۰۲۱-۲۵۷۴۱ تماس حاصل کنید. موسسه حقوقی سایرس امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. همکاران ما در تمامی مراحل دریافت اقامت اروپا همراه شما هستند.

راحت ترین کشور برای مهاجرت پرستاران کجاست؟

در بین تمامی کشورهای دنیا، قاره اروپا و کشورهای اروپایی مقصدی مناسب برای مهاجرت پرستاران هستند.

بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت پرستاران ایرانی کجاست؟

بر اساس اطلاعات موجود و بررسی های انجام شده سه کشور آلمان، انگلیس و اتریش سه مورد از بهترین انتخاب هایی است که پیش روی پرستاران ایرانی قرار دارد.

مهمترین شرط برای مهاجرت پرستاران چیست؟

برای مهاجرت پرستاران به اروپا مهترین شرط، معادل سازی مدرک است و معمولا معادل سازی با برگزاری آزمون تئوری و عملی انجام می شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید