همه چیز درباره بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی اتریش
دسته بندی : اقامت اتریش
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اتریش یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا برای کار و زندگی است. این کشور کوچک اما ثروتمند در شمال اروپا واقع شده است. بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل کشور اتریش را انتخاب می کنند. اما هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش نسبتا بالا است. امری که باعث شده بسیاری به دنبال بورسیه تحصیلی اتریش باشند. در این مقاله با بورسیه تحصیلی در اتریش در مقاطع مختلف و شرایط دریافت آن آشنا می شویم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

بورسیه تحصیلی اتریش، بهترین انتخاب را انجام دهید

زمانی که پای انتخاب یک کشور دیگر برای زندگی از هر طریقی مثل مهاجرت تحصیلی یا اقامت سرمایه گذاری اروپا به میان می آید، هزینه ها حرف اول را می زنند. در این بین اتریش کشور نسبتا گرانی به حساب می آید. به همین دلیل دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش اهمیت زیادی دارد. در ادامه مقاله دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف را بررسی می کنیم.

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی، سخت ترین بورسیه اتریش

معمولا کمتر افرادی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی به اتریش سفر می کنند. از یک طرف دریافت ویزای تحصیلی در این مقطع دشوار است و از طرف دیگر کمتر پیش می آید متقاضی بتواند بورسیه تحصیلی اخذ کند. شرایطی مثل داشتن اختراع، معدل ممتاز و نمره زبان بالا و از طرف دیگر تعداد کم بورسیه ها به پیچیدگی دریافت بورسیه تحصیلی کارشناسی می افزاید. همچنین برخی رشته ها در این مقطع دارای آزمون حضوری پذیرش هستند.

دریافت بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد، همه چیز آماده رفتن به اتریش

اتریش در مقطع کارشناسی ارشد بوسیه های متنوعی را برای علاقه مندان در نظر گرفته است. از جمله این بورسیه ها می توان به بورسیه نهاد ریاست جمهوری، بورسیه ارنست ماخ و همچنین دانشگاه های خصوصی اتریش اشاره کرد. داوطلبانی که قصد دریافت بورسیه مقطع کارشناسی ارشد اتریش را دارند باید سطح زبان B2 آلمانی را مسلط باشند. از طرف دیگر داشتن یک رزومه تحصیلی قوی به همراه انتشار مقالات جهانی در ژورنال های معتبر شانس پذیرش دانشجو را در این مقطع بیشتر می کند.

بورسیه تحصیلی دکتری، سخت اما ممکن

بسیاری از افراد به قصد دریافت مدرک دکتری و تحصیل در عالی ترین سطح آموزش به اتریش سفر می کنند. در این میان دولت اتریش نیز برای جذب بهترین استعدادها سخت گیری های خاصی برای اعطای بورسیه دکتری دارد. مهارت بالا در زبان، رزومه قوی، توصیه نامه از استاید قبلی متقاضی از جمله شروط پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری از اتریش است. بد نیست بدانید دولت اتریش در رشته هایی مثل روابط بین الملل اقدام به اعطای بورسیه های ویژه می کند.

چطور می توان بورسیه تحصیلی اتریش را به دست آورد؟

همان طور که در تمامی مقاطع اشاره کردیم، توانمندی های فردی،عامل اصلی دریافت بورسیه تحصیلی اتریش است. در حقیقت فرد بایستی ثابت کند از نظر علمی و رفتاری شایستگی دریافت بورسیه را دارد. معمولا داشتن یک رزومه علمی قوی به همراه چند مقاله معتبر می تواند شانس پذیرش متقاضی را بسیار بالاتر ببرد. همچنین در کشورهای اروپایی انگیزه نامه نیز اهمیت بسیاری دارد. در انگیزه نامه داوطلب باید دلایل خود از انتخاب کشور اتریش برای تحصیل را بیان کند.

دریافت بورسیه کامل تحصیلی اتریش

آیا می توان پس از اتمام تحصیلات در اتریش زندگی کرد؟

اتریش را می توان راحت‌ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان دانست. در حقیقت شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی باعث شده است، بسیاری اتریش را برای ادامه زندگی انتخاب کنند. خبر خوب برای دانشجویان و متقاضیان ویزای تحصیلی اتریش این است که افراد می توانند پس از اتمام دوران تحصیل در اتریش زندگی کنند.

در حقیقت پس از اتمام تحصیلات، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد. به این ترتیب متقاضی حتی می تواند خانواده و اقوام درجه یک خود را نیز به اتریش منتقل کند.

آیا اتریش بهترین گزینه برای ادامه تحصیل است؟

زمانی که به سراغ اشنایی با کشورهای اروپایی و ادامه تحصیل در آن ها می رویم باید به یک نکته مهم توجه کنیم. هیچ کشوری برای همه افراد مناسب نیست. در حقیقت شاید فرد نتواند از اتریش ویزای تحصیلی بگیرد اما همین فرد ممکن است بتواند از کشورهایی مانند ایتالیا یا اسپانیا ویزای تحصیلی دریافت کند. به این ترتیب همیشه باید بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود متقاضی سنجید و بهترین گزینه را به فرد پیشنهاد داد.

چگونه بورسیه تحصیلی اتریش را به دست آوریم

مهاجرت به اتریش با موسسه حقوقی سایرس

در این مقاله به بررسی ویزای تحصیلی و بورسیه تحصیلی اتریش پرداختیم. البته همان طور که در طول مطلب اشاره کردیم، از روش های دیگری مانند ویزای کاری یا سرمایه گذاری نیز امکان دریافت اقامت اتریش وجود دارد. همیشه در مسیر دریافت اقامت اروپا با چالش ها و مشکلات بسیار زیادی مواجه هستیم.

در این مواقع کمک گرفتن از افراد خبره و با دانش می تواند به حل مشکلات کمک کند. موسسه حقوقی سایرس در این مسیر همراه شماست. سایرس افتخار دارد در طول مدت فعالیت خود امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده‌ است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱-۲۵۷۴۱ تماس حاصل کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید