همه نکاتی که درباره سطوح زبان آلمانی و مدارک مورد تایید سفارت باید بدانید

مدارک زبان مورد تایید سفارت آلمان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آلمان یکی از پرمتقاضی ترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت است. بسیاری از دانشجویان و نخبگان ایرانی، کشور آلمان را به عنوان مقصد خود برای کار و زندگی انتخاب کرده‌اند. یکی از چالش‌های پیش روی علاقه‌مندان مهاجرت به آلمان، تسلط بر زبان کشور مقصد است. در این مقاله به بررسی سطوح زبان آلمان و مدارک زبان مورد تایید سفارت می‌پردازیم. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

آلمان، از قدیم تا کنون میزبان مهاجران ایرانی است

آلمان سال‌هاست به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد ایرانیان در اروپا شناخته می‌شود. تلاش آلمان برای جذب نخبگان از یک طرف و شرایط مناسب زندگی در کشور ژرمن‌ها از طرف دیگر باعث شده که آلمان به یکی از مهم‌ترین و جذاب ترین کشورها برای ایرانیان تبدیل شود.

البته آلمان تنها گزینه موجود برای اخذ اقامت اروپا نیست، بلکه از طریق روش‌هایی مثل تمکن مالی یونان یا سرمایه‌گذاری یونان و کشورهای‌ارزان تر نیز می‌توان به آلمان سفر کرد.

همه چیز درباره سطوح زبان آلمانی؛ از A1 تا C2

پیش از اینکه به بررسی مدارک مورد تایید سفارت آلمان بپردازیم، بد نیست کمی درباره سطوح زبان آلمانی صحبت کنیم. در یک نگاه کلی می‌توان سطوح زبان آلمانی را بر اساس تعریف CEFR از A1 تا C2 تقسیم‌بندی کرد:

A1، اولین سطح یادگیری آلمانی

سطح A1 ساده‌ترین و عمومی‌ترین سطح یادگیری زبان آلمانی است. زبان‌آموز در این سطح قادر است جملات کوتاه و عمومی را درک کند. از طرف دیگر زبان‌آموزان قادر هستند خود را معرفی و ارتباطات ساده و عمومی را با دیگران برقرار کنند.

همه چیز درباره سطوح زبان آلمانی؛ از A1 تا C2

A2، حضور در فروشگاه ها و امکان عمومی

یکی از اهداف اساسی و مهم هر زبان آموزی امکان برقراری ارتباط در محیط های عمومی است. برای مثال خرید از فروشگاه و حضور در اماکن عمومی از جمله این موارد است که در سطح A2 محقق می‌شود.

B1 و B2؛ سطوح متوسط یادگیری زبان آلمانی

B1 و B2 سطوح میانی زبان آلمانی هستند. در این سطوح زبان‌آموز می‌تواند با تسلط نسبی به جملات و قواعد زبان آلمانی به راحتی با دیگران وارد گفتگو شود. زبان آموزانی که در سطح متوسط هستند امکان برقراری ارتباط با اقشار مختلف جامعه آلمانی دارند و می‌توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند.

(پیشنهاد می‌کنیم اگر در فکر مهاجرت به آلمان هستید، حتما مقاله راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان را در وبلاگ سایرس مطالعه کنید تا با مشاغل مختلف و کشورهای مناسب هر شغل آشنا شوید.)

C1 و C2؛ مثل یک ژرمن صحبت کنید

سطوح C1 و C2 برای کسانی است که می‌خواهند آلمانی را به حرفه‌ای ترین شکل ممکن ادامه دهند. کسانی که در سطوح C1 و C2 هستند؛ تسلط بالایی بر خواندن متون آلمانی و گویش‌های مختلف آن پیدا می‌کنند به عبارت ساده‌تر زبان آموزان سطوح پیشرفته به خوبی یک آلمانی اصیل می‌توانند صحبت کنند.

برای مهاجرت به آلمان چه مدرک زبانی مورد قبول است؟

قطع به یقین می‌توانیم بگوییم که در اکثر دانشگاه‌ها، مراکز تحصیلی و شرکت‌های خصوصی مدرک زبان متوسط یعنی B1 و B2 مورد نیاز است. به عبارت دیگر با اخذ مدارک سطح متوسط زبان به راحتی می‌توانید ویزای خود را دریافت کند. در بین انواع اقامت اروپا در آلمان نیز B2 مدرک محبوب‌تری است و کسی که این مدرک را داشته باشد شانس پذیرش خود را برای دریافت ویزا افزایش خواهد داد.

برای مهاجرت به آلمان چه مدرک زبانی مورد قبول است؟

مدارک کدام موسسات در ایران مورد تایید سفارت آلمان است؟

یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب یک موسسه آموزش زبان آلمانی اعتبار مجموعه، مدرک آن و تایید مدرک توسط سفارت آلمان است. موسسه گوته، موسسه آموزش زبان آلمانی تهران، آزمون تلک TELC، آزمون موسسه TestDAF و آزمون زبان سفارت اتریش (OSD) از جمله آزمون‌های مورد تایید سفارت آلمان است.

 

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اقامت تحصیلی جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

7 ژوئن 2021

می تونم در ایران در ازمون زبان آلمانی شرکت کنم؟

  7 ژوئن 2021

  بله. موسسه گوته، موسسه آموزش زبان آلمانی تهران، سفارت و … آزمون زبان آلمانی برگذار می کنند. این مراکز معتبر هستند و دیگر نیازی به سفر به کشورهای مختلف رای شرکت در آزمون زبان را ندارید.

7 ژوئن 2021

هزینه شرکت در آزمون زبان آلمانی چقدره؟

  7 ژوئن 2021

  هزینه سطوح با یکدیگر متفاوت است ولی از حدود ۱۰۰ یورو شروع می شود. هر چه سطحی که آزمون می دهید بالاتر باشد، هزینه آزمون بیشتر است.

7 ژوئن 2021

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی چند ساله؟

  7 ژوئن 2021

  فکر می کنم اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کنید مدرکی که دریافت می کنید تا ۲ سال اعتبار داشته باشد و اگر برای اهداف دیگر مانند ویزای جستجوی کار اقدام کنید، اعتبار مدرکتان بیشتر است.

7 ژوئن 2021

اگر بخوام برای ویزای جستجوی کار اقدام کنم، باید تا چه سطحی زبان بلد باشم؟

  7 ژوئن 2021

  اگر بخواهید از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید باید حداقل تا سطح B1 به این زبان مسلط باشید.

10 دسامبر 2022

سلام میخاستم بدونم آیا مدرک زبان آلمانی موسسه دیوان در تهران مورد تایید سفارت آلمان هس؟

  11 دسامبر 2022

  پریسا عزیز سلام
  در خصوص این مساله باید از موسسه بپرسید که آیا مدرکشون مورد تایید وزارت علوم و وزارت امور خارجه هست یا خیر.