همه نکاتی که درباره سطوح زبان آلمانی و مدارک مورد تایید سفارت باید بدانید

مدارک زبان مورد تایید سفارت آلمان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آلمان یکی از پرمتقاضی ترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت است. بسیاری از دانشجویان و نخبگان ایرانی، کشور آلمان را به عنوان مقصد خود برای کار و زندگی انتخاب کرده اند. یکی از چالش های پیش روی علاقه مندان مهاجرت به آلمان، تسلط بر زبان کشور مقصد است. در این مقاله به بررسی سطوح زبان آلمان و مدارک زبان مورد تایید سفارت می‌پردازیم. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

آلمان، از قدیم تا کنون میزبان مهاجران ایرانی است

آلمان سال‌هاست به عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد ایرانیان در اروپا شناخته می‌شود. تلاش آلمان برای جذب نخبگان از یک طرف و شرایط مناسب زندگی در کشور ژرمن‌ها از طرف دیگر باعث شده که آلمان به یکی از مهم‌ترین و جذاب ترین کشورها برای ایرانیان تبدیل شود. البته آلمان تنها گزینه موجود برای اخذ اقامت اروپا نیست، بلکه از طریق تمکن مالی موناکو، یونان و کشورهای ارزان تر نیز می‌توان به آلمان سفر کرد.

همه چیز درباره سطوح زبان آلمانی؛ از A1 تا C2

پیش از اینکه به بررسی مدارک مورد تایید سفارت آلمان بپردازیم، بد نیست کمی درباره سطوح زبان آلمانی صحبت کنیم. در یک نگاه کلی می‌توان سطوح زبان آلمانی را بر اساس تعریف CEFR از A1 تا C2 تقسیم‌بندی کرد:

A1، اولین سطح یادگیری آلمانی

سطح A1 ساده‌ترین و عمومی‌ترین سطح یادگیری زبان آلمانی است. زبان‌آموز در این سطح قادر است جملات کوتاه و عمومی را درک کند. از طرف دیگر زبان‌آموزان قادر هستند خود را معرفی و ارتباطات ساده و عمومی را با دیگران برقرار کنند.

همه چیز درباره سطوح زبان آلمانی؛ از A1 تا C2

A2، حضور در فروشگاه ها و امکان عمومی

یکی از اهداف اساسی و مهم هر زبان آموزی امکان برقراری ارتباط در محیط های عمومی است. برای مثال خرید از فروشگاه و حضور در اماکن عمومی از جمله این موارد است که در سطح A2 محقق می‌شود.

B1 و B2؛ سطوح متوسط یادگیری زبان آلمانی

B1 و B2 سطوح میانی زبان آلمانی هستند. در این سطوح زبان‌آموز می‌تواند با تسلط نسبی به جملات و قواعد زبان آلمانی به راحتی با دیگران وارد گفتگو شود. زبان آموزانی که در سطح متوسط هستند امکان برقراری ارتباط با اقشار مختلف جامعه آلمانی دارند و می‌توانند به راحتی در این کشور زندگی کنند. پیشنهاد می‌کنیم اگر در فکر مهاجرت به آلمان هستید، حتما مقاله راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان را در وبلاگ سایرس مطالعه کنید تا با مشاغل مختلف و کشورهای مناسب هر شغل آشنا شوید.

C1 و C2؛ مثل یک ژرمن صحبت کنید

سطوح C1 و C2 برای کسانی است که می‌خواهند آلمانی را به حرفه‌ای ترین شکل ممکن ادامه دهند. کسانی که در سطوح C1 و C2 هستند؛ تسلط بالایی بر خواندن متون آلمانی و گویش های مختلف آن پیدا می‌کنند به عبارت ساده‌تر زبان آموزان سطوح پیشرفته به خوبی یک آلمانی اصیل می‌توانند صحبت کنند.

برای مهاجرت به آلمان چه مدرک زبانی مورد قبول است؟

قطع به یقین می‌توانیم بگوییم که در اکثر دانشگاه‌ها، مراکز تحصیلی و شرکت‌های خصوصی مدرک زبان متوسط یعنی B1 و B2 مورد نیاز است. به عبارت دیگر با اخذ مدارک سطح متوسط زبان به راحتی می‌توانید ویزای خود را دریافت کند. در بین انواع اقامت اروپا در آلمان نیز B2 مدرک محبوب‌تری است و کسی که این مدرک را داشته باشد شانس پذیرش خود را برای دریافت ویزا افزایش خواهد داد.

برای مهاجرت به آلمان چه مدرک زبانی مورد قبول است؟

مدارک کدام موسسات در ایران مورد تایید سفارت آلمان است؟

یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب یک موسسه آموزش زبان آلمانی اعتبار مجموعه، مدرک آن و تایید مدرک توسط سفارت آلمان است. موسسه گوته، موسسه آموزش زبان آلمانی تهران، آزمون تلک TELC، آزمون موسسه TestDAF و آزمون زبان سفارت اتریش (OSD) از جمله آزمون‌های مورد تایید سفارت آلمان است.

با سایرس به اروپا مهاجرت کنید

در این مقاله به بررسی سطوح زبان آلمانی و مدارک مورد تایید سفارت آلمان پرداختیم. کسانی که به صورت جدی قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید بر روی تقویت زبان خود زمان زیادی را صرف کنند. تسلط بر زبان آلمانی می‌تواند شانس افراد را در پذیرش و اخذ ویزای ژرمن‌ها افزایش دهد.

برای اخذ انواع ویزای اروپا می‌توانید با سایرس در ارتباط باشید. برای دریافت اقامت اروپا می‌توانید با شماره ۲۵۷۴۱ – ۰۲۱ سایرس تماس بگیرید. ما در طول ۱۵ سال همکاری موفقیت‌آمیزمان با بیساری از مشتریان خود امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت اروپا از طریق کار فراهم کرده‌ایم

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

می تونم در ایران در ازمون زبان آلمانی شرکت کنم؟

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  بله. موسسه گوته، موسسه آموزش زبان آلمانی تهران، سفارت و … آزمون زبان آلمانی برگذار می کنند. این مراکز معتبر هستند و دیگر نیازی به سفر به کشورهای مختلف رای شرکت در آزمون زبان را ندارید.

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

هزینه شرکت در آزمون زبان آلمانی چقدره؟

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  هزینه سطوح با یکدیگر متفاوت است ولی از حدود ۱۰۰ یورو شروع می شود. هر چه سطحی که آزمون می دهید بالاتر باشد، هزینه آزمون بیشتر است.

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی چند ساله؟

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  فکر می کنم اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کنید مدرکی که دریافت می کنید تا ۲ سال اعتبار داشته باشد و اگر برای اهداف دیگر مانند ویزای جستجوی کار اقدام کنید، اعتبار مدرکتان بیشتر است.

۱۷ خرداد ۱۴۰۰

اگر بخوام برای ویزای جستجوی کار اقدام کنم، باید تا چه سطحی زبان بلد باشم؟

  ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

  اگر بخواهید از طریق ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید باید حداقل تا سطح B1 به این زبان مسلط باشید.