بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان کجاست؟

راحت ترین کشور برای مهاجرت پزشکان
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

در سال های اخیر بسیاری از مشاغل تصمیم به ادامه زندگی در خارج از کشور گرفته اند. در این بین متخصصان با شرایط اقامتی بهتری رو به رو هستند. یکی از شغل های تخصصی که به راحتی امکان پیدا کردن کار در خارج از کشور را دارد، رشته پزشکی است. در این مقاله به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت پزشکان می پردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

اروپا، بهترین قاره برای مهاجرت پزشکان

اخذ اقامت اروپا برای نیروی کار متخصص چندان دشوار نیست. در حقیقت دولت های اروپایی همیشه به دنبال جذب بهترین و شایسته ترین افراد هستند. حرفه پزشکی نیز یکی از شغل های مورد نیاز اکثر کشورهای اروپایی است. به همین دلیل بسیاری از پزشکان پس از فارغ التحصیلی و به قصد تشکیل یک زندگی بهتر به اروپا مهاجرت می کنند.

نگاهی به بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت پزشکان

۵ کشور برتر اروپا برای مهاجرت پزشکان

مهاجرت پزشکان به اروپا را بایستی زیرمجموعه ویزای اقامت اروپا از طریق کار دانست. برخی کشورهای اروپایی شرایط بهتری را برای جذب پزشکان مجرب فراهم کرده اند. در ادامه لیستی از راحت ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت پزشکان به همراه دلایل برتری این کشورها را با یکدیگر بررسی می کنیم:

۱- سوئیس، بالاترین درآمد پزشکان در اروپا

سوئیس یکی از بهترین و مناسب ترین کشورها برای مهاجرت پزشکان به حساب می آید. این کشور با برخورداری از یک سیستم رفاهی مناسب در کنار خدمات آموزشی و بهداشتی توانسته نخبگان بسیاری را به خود جذب کند. درآمد پزشکان در کشور سوئیس بسیار بالا است. یک پزشک متخصص در سوئیس نزدیک به ۱۳ هزار دلار و یک پزشک عمومی حدود ۱۵ هزار دلار در سال درآمد کسب می کند. این کشور از لحاظ معیارهای رفاه اجتماعی نیز در بالاترین استانداردهای اروپایی قرار داد.

۲- آلمان، مقصد محبوب پزشکان

آلمان همیشه یکی از مقاصد جذاب برای ایرانیان بوده است. این کشور همیشه پذیرای تعداد زیادی مهاجر است. آلمان از کشورهایی است پزشکی را در لیست رشته های مورد نیاز خود قرار داده است. به همین دلیل سالانه متقاضیان زیادی برای برای رشته پزشکی درخواست ویزای کاری تخصصی ارائه می کنند. بسیاری از متقضایان با ویزای در جستجوی کار به آلمان می روند و سپس ویزای کار تخصصی را اخذ می کنند.

آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت

۳- اتریش، ثروتمندترین کشور اروپا به دنبال پزشکان

در مقاله بهترین کشور برای مهاجرت دندان پزشکان که پیش از این در وبلاگ سایرس منتشر شده بود، اتریش را به عنوان یکی از مقاصد جذاب دندان پزشکان معرفی کرده بودیم. اتریش در زمینه جذب پزشک نیز بسیار فعال عمل کرده است. تا چند سال پیش پزشکان مهاجر می توانستند پس از ورود به اتریش با شرکت در کورس ۳ ساله، به عنوان پزشک وارد سیستم درمانی اتریش شوند. این روند البته در سال های اخیر تغییراتی داشته است. در حال حاضر متقاضی برای دریافت مجوز پزشکی نیاز به تاییدیه یک استاد راهنما از دانشگاه های معتبر اتریش دارد.

۴- بلژیک، کشور کوچک اروپا در انتظار پزشکان

بلژیک نیز در سال های اخیر دروازه های خود را به روی پزشکان باز کرده است. درآمد پزشکان در بلژیک بسته به کار، تخصص و سابقه می تواند بین ۴ هزار تا ۱۴ هزار یورور باشد. این کشور به دلیل کمبود نیروی کار متخصص، می تواند بهشت کوچکی برای پزشکان متخصص مهاجر باشد.

۵- فرانسه، پزشکی کنار برج ایفل

فرانسه همیشه یک گزینه منحصر به فرد برای مهاجرت است. این کشور یکی از بالاترین درآمدهای پزشکان در سراسر اروپا را به خود اختصاص داده است. یک پزشک متخصص در فرانسه می تواند سالانه ۱۴۹ هزار یورو درآمد کسب کند. از طرف دیگر شرایط کاری کادر درمان و بهداشت فرانسه نیز بسیار مطلوب است. فرانسه می تواند شروع یک زندگی جدید برای پزشکان مهاجر باشد.

فرانسه کشور محبوب پزشک ها

چگونه می توانیم با مدرک پزشکی مهاجرت کنیم؟

همان طور که در ابتدا گفتیم ویزای پزشکی زیرمجموعه ویزای کاری به حساب می آید. به طور کلی دریافت ویزای کاری را می توان یکی از انواع سریع‌ترین روش مهاجرت دانست. اما داستان ویزای پزشکی کمی متفاوت است. به دلیل حساسیت های ویژه شغل پزشکی همه کشورها محدودیت های و سخت گیری هایی را در این زمینه اعلان می کنند. برای  مثال در کشور آلمان تا زمانی که به طور کامل بر زبان آلمانی مسلط نشویم، مجوز طبابت صادر نمی شود. دلیل این کار هم ارتباط مناسب بیمار و پزشک است. از طرف دیگر اکثر کشورها صرفا به واسطه داشتن مدرک تخصصی مجوز کار صادر نمی کنند. بلکه متقاضی بایستی در دوره های آموزشی و مهارتی پزشکان در کشور مورد نظر شرکت کند.

پس از ورود به یک کشور، از چه زمانی می توان طبابت کرد؟

درباره صدور مجوز پزشکی در یک کشور اروپایی، نمی توان یک عدد دقیق اعلام کرد. برای مثال در اتریش متقاضی پس شرکت در یک دوره ۳ ساله آمادگی، مجوز کار به عنوان یک پزشک متخصص را دریافت می کند. در حقیقت بر خلاف روش های اقامتی مانند دریافت تمکن مالی یونان یا دریافت مجوز کار برای یک شغل غیر تخصصی که حداکثر یک سال به طول می انجامد، یک پزشک متخصص بایستی صبوری بیشتری برای آغاز فعالیت حرفه ای خود داشته باشد.

مناسب ترین کشورها برای پزشکان

بهترین کشور برای پزشکان، پیش از اقدام مشورت کنید

در این مقاله ۵ تا از راحت ترین کشورهای اروپایی برای زندگی پزشکان را زیر ذره‌بین بردیم. انتخاب یک کشور برای مهاجرت پزشکان نیاز به بررسی فاکتورهای مختلفی دارد. در این مسیر استفاده از تجربیات و دانش تخصصی افراد خبره می تواند بسیار راهگشا باشد. موسسه حقوقی سایرس افتخار دارد امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب مناسب ترین کشور برای مهاجرت پزشکان، با همکاران ما در سایرس تماس بگیرید. کارشناسان ما پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ تیر ۱۳۹۹

شرایط کار برای پزشکان در دانمارک چطوریه؟

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  اگر از طریق کاری اقدام کنید، می توانید پس از طی پروسه لازم اقامت ۳ ساله ای کشور را دریافت کنید. امکان الحاق اعضای خانواده از همان ابتدا وجود دارد.

۱۶ تیر ۱۳۹۹

درآمد پزشکان در آلمان چقدر است؟

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  میانگین حقوق پزشکان در سال حدود ۴۰ هزار تا ۵۰ هزار یورو و پزشکان متخصص حدود ۸۰ هزار یورو.

۱۲ مهر ۱۳۹۹

با سلام
در خصوص مهاجرت تحصیلی رشته پزشکی دنبال مقصد مناسب هستم تشکر

  ۲۲ مهر ۱۳۹۹

  برای تحصیل پزشکی در اروپا با توجه به رنکینگ دانشگاه ها و شهریه و … ، می توان گفت که آلمان و فرانسه جزو بهترین مقاصد هستند.

۷ اسفند ۱۳۹۹

سلام، متشکرم بابت مطالب مفیدتون
من دانشجوی پزشکی ایران ام و قصد ادامه تحصیل و تخصص رو در یکی از کشور های المان و فرانسه دارم و از الان میخوام به یادگیری زبان یکی از این دو کشور اقدام کنم. میشه بگین کدوم کشور از لحاظ مهاجرت ساده تر و کم هزینه تر است.

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

  سلام دوست عزیز

  از اینکه همراه ما هستید از شما متشکریم. هر دو کشور از نظر رتبه بندی دانشگاهی در این رشته در جایگاه خوبی قرار دارند. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید مدرک زبان آن کشور را داشته باشید. البته پروسه معادل سازی مدرک نیز پیش روی شماست. انتخاب کشور مورد نظر باید با توجه به شرایط شما بررسی شود. برای اخذ مهاجرت تحصیلی از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، راهنمایی بگیرید.