مشکلات زندگی در موناکو برای ایرانیان، چیزهایی که گفته نمی‌شود

مشکلات زندگی در موناکو برای ایرانیان
دسته بندی : اقامت موناکو
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

موناکو به‌ عنوان یک کشور کوچک اروپایی یکی از مقاصد جذاب مهاجران و گردشگران است. این کشور کوچک اما ثروتمند در سال‌های اخیر به دلایل مختلفی مانند اقتصاد توسعه‌یافته، میزبان بسیاری از متقاضیان در سراسر جهان بوده است. موناکو قطعاً به‌ عنوان یک کشور اروپایی مزیت‌های زیادی دارد اما نباید از مشکلات زندگی در این کشور غافل شد. در این مقاله به بررسی مشکلات زندگی در موناکو برای ایرانیان می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد مهاجرت به موناکو را دارید تا انتهای مقاله همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

موناکو، بهشتی کوچک در همسایگی فرانسه

موناکو نزدیک فرانسه واقع‌شده است. این کشور دارای نظامی پادشاهی است و در ادبیات رسمی دنیا با نام پادشاهی موناکو شناخته می‌شود. موناکو بیشتر به خاطر تفریحات و موسسه‌های مالی معروفش در دنیا معروف شده است. در سال‌های اخیر البته، این کشور راه‌های مختلفی را پیش پای متقاضیان دریافت اقامت اروپا گذاشته است.

موناکو بهشتی کوچک در قلب اروپا

چرا افراد موناکو را برای زندگی در اروپا انتخاب می‌کنند؟

مهم‌ترین دلیل مهاجرت و زندگی در موناکو را باید شرایط ایده‌آل اقتصادی این کشور دانست. برای اینکه با قدرت اقتصادی موناکو آشنا شویم، بد نیست بدانیم این کشور بالاترین سرانه درآمد در دنیا را دارد. از طرف دیگر قوانین ساده مالیاتی و سیستم پیشرفته مالی باعث شده که بسیاری از ثروتمندان دارایی خود را به کشور موناکو منتقل کنند. مسئله‌ای که باعث شده موناکو به لقب «بهشت ثروتمندان» هم مشهور شود.

از چه راه‌هایی می‌توان ویزای موناکو را به دست آورد؟

دریافت اقامت موناکو از روش‌های مختلفی مانند تمکن مالی، ویزای تحصیلی و همچنین ویزای کاری فراهم است. البته باید توجه داشت که در این میان دریافت اقامت اروپا از طریق کار در کشور موناکو دشوار است. از طرف دیگر کیفیت دانشگاه‌های موناکو نسبت به کشورهایی مانند آلمان یا فرانسه بالا نیست. به همین دلیل بهترین راه مهاجرت به موناکو اثبات تمکن مالی است.

زندگی در موناکو برای ایرانیان چه مشکلاتی دارد؟ چیزهایی که نباید بدانید

اروپا آن‌قدر پر زرق و برق نشان داده می‌شود که بسیاری از اوقات معایب و مشکلات سفر و دریافت اقامت یک کشور را فراموش می‌کنیم. برای مثال بسیاری از افراد به دنبال بهترین کشور برای مهاجرت دندان پزشکان هستند اما فراموش می‌کنند که حتی اگر به بهترین کشور و در ایده‌آل‌ترین شرایط هم به سر ببریم، نباید از مشکلات و چالش‌های پیش رو فرار کرد. مشکلات کشور موناکو در حقیقت روی دیگر مزایای آن است. ممکن است با خواندن این جمله گیج شده باشید در ادامه مشکلات زندگی در موناکو برای ایرانیان را بررسی می‌کنیم.

چالش ها و مشکلات زندگی در کشور ثروتمند موناکو

سبک زندگی متفاوت، به بهشت ثروتمندان خوش‌آمدید

بیشتر جمعیت موناکو را افراد مرفه و ثروتمند تشکیل می‌دهند. این مسئله بر روی بافت فرهنگی و اجتماعی این کشور تأثیرات زیادی گذاشته است. در حقیقت بدون درآمد بالا نمی‌توان انتظار یک زندگی شاد، مرفه و رضایتمند را در کشور موناکو داشت. در حقیقت افرادی که قصد دریافت اقامت موناکو را دارند، باید خود را برای زندگی در یک کشور بسیار لاکچری آماده کنند.

هزینه‌های بالا، موناکو یکی از گران‌ترین کشورهای اروپا

هزینه‌های بالا را باید از مهم‌ترین چالش‌ها و مشکلات زندگی در موناکو برای ایرانیان دانست. در حقیقت هزینه‌های بالا نیز به دلیل سبک زندگی متفاوت این کشور است. موناکو در کنار انگلیس و فرانسه در بین گران‌ترین کشورهای اروپایی قرار دارند. برای مثال هزینه اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در موناکو نزدیک به ۶۷۰۰ دلار است. عددی که در اکثر کشورهای دنیا بسیار بالا و گران‌قیمت محسوب می‌شود.

فرصت‌های شغلی محدود، برای همه افراد جا نیست

شاید عجیب به نظر بیاید اما موناکو با اینکه یکی از پویاترین و ثروتمندترین اقتصادهای دنیا را در اختیار دارد، فرصت‌های شغلی چندانی ندارد. برای مثال اگر سرمایه‌گذاری در یونان، سریع‌ترین روش مهاجرت به یونان محسوب می‌شود در نقطه مقابل، در موناکو پیدا کردن شغلی مناسب بسیار دشوار است. در حقیقت این کشور کوچک صنایع زیادی ندارد. از طرف دیگر بیشتر مشاغل موجود در موناکو مرتبط با صنعت گردشگری و خدمات مالی هستند. به‌ عبارت‌ دیگر صرفاً افرادی می‌توانند در موناکو شغل و درآمد مناسبی داشته باشند که در رشته‌های مرتبط با این رشته‌ها، دانش و تخصص داشته باشند.

آشنایی با مشکلات زندگی در کشور لاکچری موناکو

آیا موناکو برای زندگی مناسب است؟

شاید با خواندن مشکلات زندگی ایرانیان در موناکو به این نتیجه رسیده باشید که این کشور برای زندگی مناسب نیست. اما باید به خاطر داشته باشیم که در هنگام انتخاب یک کشور باید معیارهای مختلف را در نظر بگیریم. برای شخصی که امکان دریافت اقامت تمکن مالی را دارد، موناکو می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما اگر شرایط زندگی در موناکو برای متقاضیان چالش‌برانگیز است می‌توانند برای دریافت اقامت اروپا به گزینه‌هایی مانند بلوکارت آلمان یا تمکن مالی یونان فکر کنند.

 

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید