نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی که باید بدانید!

بررسی نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی در سایرس
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دریافت اقامت در یک کشور خارجی به‌اندازه کافی پر‌استرس و چالش‌آفرین هست؛ حال اگر در‌مورد نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی چیزی ندانید، ممکن است خیلی راحت هدف کلاهبرداری قرار بگیرید. پس بهتر است برای آسان کردن شرایط دریافت اقامت از طریق یک قرارداد محکم و مطمئن، کار‌های خود را به وکیل مهاجرتی بسپارید. اگر قصد دریافت اقامت در سایر کشور‌ها را با کمک موسسات حقوقی دارید، قبل از هر اقدامی، این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

شفافیت در متن قرارداد؛ مشخص‌کردن بند‌های مختلف

هنگامی که موسسه حقوقی را به‌عنوان وکیل کار‌های اقامتی خود انتخاب می‌کنید، باید از نمونه کار‌ها و قانونی بودن عملکرد آن‌ها مطمئن شوید. برای این‌ کار، پیشنهاد می‌شود تا حتما برای دریافت مشاوره به‌صورت حضوری به موسسه حقوقی مراجعه کنید. در مراجعه خود، از تعهدات وکیل مهاجرتی مطمئن شوید. در متن قرارداد نیز باید همه موارد گفته‌شده، به‌طور کامل و شفاف درج شده باشد. علاوه‌بر این، هدف نهایی از عقد قرارداد نیز باید به‌صورت قانونی نوشته شود. برای مثال، اگر برای دریافت اقامت سرمایه‌گذاری یونان مراجعه می‌کنید، در قرارداد خود نیز این مورد باید ذکر شود.

مشخص کردن بند‌های مختلف برای شفافیت قرارداد

مشخص کردن طول مدت قرارداد

یکی دیگر از نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی، مشخص کردن طول مدت قرارداد است. فرقی ندارد که قرارداد برای اقامت کشورهای اروپایی از طریق سرمایه‌گذاری باشد یا تحصیلی، باید در قرارداد ذکر شود که تعهدات موسسه حقوقی چند intake را شامل می‌شود. برای تکمیل دقیق مدت زمان همکاری با موسسه حقوقی، باید تعهدات متقاضی و موسسه نیز نوشته شود. یعنی، اگر پرونده نتیجه موفقیت‌آمیزی نداشت، موسسه چه وظیفه‌ای در قبال متقاضی دارد. در‌نتیجه، باید در کنار مدت معمول، بند‌ها و شرایط استثنائی نیز بررسی شود.

تعهدات متقاضی و موسسه حقوقی در قرارداد

متقاضی باید ابتدا در‌خواست و خواسته‌های خود را به‌طور‌کامل با موسسه درمیان بگذارد. در‌صورتی‌که با تعهدات معمول موسسه مغایرت داشت، مذاکره صورت می‌گیرد تا دو طرف به توافق دست یابند. پس از توافق دو‌طرف، همه موارد باید در قرارداد درج شود تا متقاضی از تعهدات خود و موسسه حقوقی آگاه باشد. برای مثال، اگر موسسه‌ای از طریق کار در اروپا برای متقاضی اقامت دریافت می‌کند، باید تعهدات و وظایفی که بر‌عهده دارد، به‌طور کامل قید شود. در‌واقع می‌توان بخش تعهدات را یکی از مهم‌ترین نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی دانست.

رعایت نکردن تعهدات از سوی متقاضی؛ ابطال سریع قرارداد اقامتی

پرداخت ارزی یا ریالی؟ تعیین پرداخت هزینه قرارداد حقوقی

نوع دریافت حق وکالت، در موسسات مختلف با یکدیگر متفاوت است. اگر موسسه‌ای حق وکالت و خدمات خود را به‌صورت ارزی (دلار یا یورو) دریافت کند، باید زمان دریافت هزینه با‌توجه به نوسانات ارزی کشور به‌طور دقیق مشخص شود. علاوه‌بر این، برای پیشگیری از ضایع شدن حقوق متقاضی باید شرایط فسخ قرارداد و عودت وجه را به‌طور دقیق بررسی کنید.

در موسسه حقوقی سایرس، راه‌های مختلفی برای دریافت اقامت وجود دارد که متناسب با شرایط متقاضی به آن‌ها پیشنهاد خواهد شد. برای مثال، ممکن است شرایط افرادی برای دریافت اقامت فرانسه از طریق خود حمایتی مناسب باشد. وکلای سایرس با شفافیت کامل شرایط را با شما در‌میان می‌گذارند تا دریافت اقامت بدون احتمال شکست، انجام شود.

تعیین زمان‌بندی پرداخت‌ها؛ قرارداد قسطی یا کامل؟

نحوه پرداخت هزینه‌ها و تعیین زمان‌بندی پرداخت‌ها، از نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی در زمینه مالی است. بسیاری از افراد نحوه پرداخت را به‌طور شفاهی تعیین می‌کنند و در قرارداد درج نمی‌کنند. همین موضوع عاملی است که موجب بروز مشکلات متعدد در زمان قرارداد می‌شود. برای جلوگیری از هر‌گونه مشکل حقوقی، باید هر یک از تعهدات و توافقات را به‌صورت کتبی در قرارداد درج کنید.

تعیین نحوه پرداخت هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی، شامل مواردی است که دولت کشور مورد‌نظر برای پیگیری پرونده درخواست می‌کند. برای مثال، اگر درخواست ادامه تحصیل داشته باشید، هزینه یونی اسیست، اپلیکیشن فی و سایر موارد، جدا از هزینه‌های قرارداد باید پرداخت شود که بر‌عهده متقاضی است. مهاجرت از طریق تمکن مالی یا سرمایه‌گذاری نیز هزینه‌های دیگری دارد. از‌این‌رو، باید در‌مورد نحوه پرداخت هر یک از هزینه‌های مورد‌نیاز برای اخذ اقامت در قرارداد به‌طور دقیق، گفته شود.

قرارداد با موسسات اقامتی از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟

به جز نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی باید از بخش‌های مختلف یک قرارداد نیز آگاه باشید تا مدرک قرارداد شما کاملاً قانونی باشد. اولین بخش از قرارداد شامل اطلاعات عمومی متقاضی و دفتر حقوقی است. موضوع قرارداد، مدت زمان، هزینه خدمات و شرح کامل تعهدات طرفین، نحوه پرداخت هزینه‌ها و شرایط اضطراری یا فورس نیز در بخش‌های بعدی قرارداد باید درج شده باشند. مطمئن شوید که قبل از امضا قرارداد، همه تعهدات مربوط به خود را مطالعه کنید. در‌صورتی‌که از قصوری در تعهدات متقاضی صورت بگیرد، موسسه حقوقی هیچ مسئولیتی برای ادامه همکاری نخواهد داشت.

آشنایی با بخش‌های مختلف قرارداد حقوقی؛ دریافت اقامت بدون مشکل

عقد قرارداد حقوقی برای دریافت اقامت در کشور‌های اروپایی

در این مقاله به‌طور کامل، موارد مربوط به نکات عقد قرارداد با موسسات اقامتی را بررسی کردیم. در موسسه حقوقی سایرس، وکلای با‌تجربه، با ارائه کیس‌ها و نمونه‌های واقعی دریافت اقامت، بدون اغراق در واقعیت، شرایط شما را بررسی می‌کنند و بهترین راه برای دریافت اقامت کشور مورد نظرتان را اعلام می‌کنند. اگر سوالی در‌خصوص اقامت اروپا دارید در قسمت نظرات بنویسید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند. همچنین، می‌توانید با پر کردن فرم درخواست مشاوره، به‌صورت حضوری یا تلفنی، با وکلای سایرس در تماس باشید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید