معرفی کامل سایت های کاریابی آلمان و روش کار با آن‌ها

معرفی بهترین سایت‌ های کاریابی آلمان در وب سایت سایرس
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سالانه بسیاری از افراد از طریق دریافت پیشنهاد شغلی، اقدام به مهاجرت می‌کنند. آلمان از‌جمله کشور‌هایی است که فرصت‌های شغلی متعددی برای غیر‌اروپاییان در نظر می‌گیرد. شما می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی به جستجوی شغل مناسب خود در زمینه‌های مختلف بپردازید. این سایت‌ها برای نیروی متخصص بین‌المللی در نظر گرفته شده تا مراحل پیدا کردن شغل را آسان کند. در ادامه لیستی از بهترین سایت های کاریابی آلمان آورده شده است که کمکتان می‌کند در هر تخصصی، شغل مناسب خود را پیدا کنید.

اشتله مارکت (stellenmarkt.de)؛ یکی از سایت های معتبر کاریابی در آلمان

یکی از شرایط اقامت در اروپا، داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی است که به وسیله سایت اشتله مارکت، می‌توانید شانس خود را برای دریافت آن امتحان کنید. در این وب‌سایت کافی است پروفایلی کاربری درست کنید و توضیحاتی درباره خود و رزومه کاری‌تان بنویسید. پس از این مرحله، می‌توانید انواع شغل‌های پاره‌وقت و تمام‌وقت را در شهرهای مختلف آلمان جست‌وجو کنید. زبان این سایت آلمانی است و باید موقعیت شغلی‌ موردنظرتان را به این زبان تایپ کنید.

سایت اشتله مارکت؛ معتبرترین سایت کاریابی آلمان

یافتن پیشنهادهای شغلی انگلیسی‌زبان در سایت سینگ (xing.com/jobs)

مزیت مهم وب‌سایت سینگ، امکان جست‌وجو به دو زبان آلمانی و انگلیسی است. در این سایت می‌توانید رشته‌های تحصیلی محبوب و شهرهای برتر برای استخدام را ببینید. علاوه‌بر این، با فیلتر کردن بخش جست‌وجو، امکان مشخص کردن نوع استخدام پاره‌وقت و تمام‌وقت را خواهید داشت. کافی است نام شغل، شهر و مسافت مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر زبان آلمانی بلد نیستید، به دنبال شغل‌های انگلیسی‌زبان بگردید یا اقامت آلمان از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار خودتان را امتحان کنید.

وب سایت سینگ؛ یافتن شغل‌های آلمانی و انگلیسی

کاریابی در آلمان برای ایرانیان با وب سایت د لوکال (thelocal.de/jobs)

وب سایت لوکال برای جویندگان کار خارجی از جمله ایرانیان آلمانی‌تبار تهیه شده است. هدف اصلی این سایت پیشنهاد شغل‌ به افراد جویای کار انگلیسی است. کافی است کارآفرینی در آلمان به دنبال کارمند انگلیسی‌زبان بگردد. در این وب‌سایت می‌توانید دسته‌بندی شغلی مختلف را در شهرهای گوناگون ببینید. کاریابی در آلمان برای ایرانیان با این وب‌سایت بسیار آسان است.

یافتن شغل در آلمان برای ایرانیان در وب سایت لوکال

لینکدین (LinkedIn)؛ بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی کاریابی جهان

سایت لینکدین بزرگ‌ترین وب‌سایت کاریابی جهان است که کلیه کشورها به زبان‌های گوناگون، درباره موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی شرکت‌های خود صحبت می‌کنند. در ابتدا، باید پروفایلی حرفه‌ای در لینکدین برای خود بسازید و همه سوابق شغلی‌، مدارک تحصیلی و دوره‌های علمی گذرانده را به صورت کامل شرح دهید. درصورتی‌که جویای کار هستید، گزینه open to work را فعال کنید. شغل موردنظر خود را با هشتگ جست‌وجو کنید و همه آگهی‌های استخدامی را با دقت بخوانید. مطمئن باشید که با این روش شغلی مناسبی پیدا می‌کنید. اگر هنوز در انتخاب روش اقامت شک دارید، مقاله مزایا و معایب پناهندگی برای شما نوشته شده است.

جابز هیز (www.jobs.heise.de)؛ وب‌سایتی برای کاریابی متخصصان آی تی

متخصصان حوزه فناوری اطلاعات یا it، می‌توانند در این سایت آلمانی‌زبان شغل مورد نظر خود را جست‌وجو کنند. علاوه‌براین، دسته‌بندی دقیقی از حوزه‌های کاری گوناگون فناوری اطلاعات وجود دارد و برای هر شغل توضیحات کاملی درباره وظایف کاری و موارد مورد نیاز برای دریافت آن شغل نوشته شده است. اگر حداقل ۵ سال سابقه کاری در آی تی یا حوزه‌های تخصصی دیگر دارید، روش‌های بهتری همانند اخذ اقامت بلوکارت آلمان را امتحان کنید.

کاریابی متخصصان حوزه فناوری اطلاعات در سایت جاب هیز

آربایت آگنتور (arbeitsagentur.de)؛ سایت کاریابی چندزبانه در آلمان

در وب سایت آربایت آگنتور، علاوه‌بر جست‌وجوی موقعیت‌های شغلی فعال، امکان ثبت‌نام و بارگذاری رزومه شغلی نیز فراهم است. به این ترتیب، در صورت داشتن رزومه‌ای قوی، کارفرمایان با شما تماس خواهند گرفت. وب سایت arbeitsagentur، امکان جست‌وجو به سه زبان آلمانی، انگلیسی و عربی را دارد. بعد از ورود به سایت، گزینه جست‌وجو با علامت ذره‌بین را بزنید و شغل موردنظرتان را جست‌وجو کنید. هر شغل پیشنهادی، توضیحات مختصری راجع‌به کارفرما، محل کار و ساعات کاری می‌دهد. به‌علاوه، با کلیک روی هر شغل، اطلاعات دقیق‌تری از موقعیت شغلی و اطلاعات تماس را خواهید دید.

بهترین سایت کاریابی آلمان به زبان انگلیسی

وب سایت باند (BUND.DE)؛ سایت کاریابی فدرال آلمان

بزرگ‌ترین سایت جستجوی کار در آلمان، وب سایت جابرز است که آژانس استخدام فدرال آلمان آن را مدیریت می‌کند و برای کاریابی مشاغل دولتی به کار می‌رود. کافی است بعد از ورود به سایت، در بخش فهرست به دنبال گزینه Job Vacancies بگردید. در قسمت چپ، می‌توانید دسته‌بندی شغلی، پاره‌وقت یا تمام‌وقت بودن و شهر موردنظرتان را فیلتر کنید.

سایت کاریابی فدرال آلمان برای جستجوی مشاغل دولتی

گلسدور (glassdoor.de)؛ یکی از سایت های کاریابی کشور آلمان

در این وب‌سایت افراد کارجو و کارفرما بدون واسطه، با هم ارتباط می‌گیرند. برای شروع، باید پروفایلی حرفه‌ای بسازید و رزومه خود را کامل کنید. علاوه‌براین، بخشی از وب‌سایت به نمونه سوالات مصاحبه، نظرات افراد درباره شرکت‌های مختلف آلمانی و میانگین حقوق اختصاص دارد که برای ترسیم آینده شغلی‌تان بسیار مفید است.

وب سایت گلسدور؛ ساخت رزومه حرفه‌ای و دریافت پیشنهاد کار

استپ استون (stepstone.de)؛ بهترین سایت و اپلیکیشن کاریابی در آلمان

در این وب‌سایت می‌توانید بر اساس ساعات کاری و شهر، شغل مورد نظر خود را جست‌وجو کنید. علاوه‌براین، بهترین اپلیکیشن کاریابی در المان نیز متعلق به استپ استون است که به‌راحتی روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شود. برنامه محاسبه حقوق و امکان ساخت رزومه حرفه‌ای، شانس شما را برای استخدام در شرکتی معتبر بالا می‌برد.

استخدام در شرکت‌های حرفه‌ای آلمان در سایت استپ استون

جاب ور (www.jobware.de)؛ وب سایت کاریابی متخصصان در آلمان

اگر متخصص و مدیری باسابقه هستید، در سایت جاب ور پیشنهادهای شغلی بسیاری برای شما وجود دارد. در این وب‌سایت می‌توانید گروه شغلی و سقف حقوق درخواستی خود را مشخص و مشاغل را بر اساس تجربه کاری و رده‌های سازمانی محدود کنید.

یافتن شغل‌های مدیریتی در وب سایت کاریابی جاب ور

یافتن شغل در سایت‌های کاریابی؛ شروعی برای دریافت اقامت آلمان

در این مقاله با مهم‌ترین سایت های کاریابی آلمان آشنا شدیم و طرز کار با هریک را یاد گرفتیم. با وجود این وب‌سایت‌ها، شغل پیدا کردن در کشورهای توانمندی چون آلمان بسیار آسان شده است. مشخصات هر شغل را با دقت بخوانید و سپس برای دریافت کار تقاضا دهید. به‌جز اقامت کاری، راه‌های گوناگون دیگری برای اقامت در آلمان پیش پای شماست که باید هر کدام را کاملاً بررسی کنید. برای مشاوره رایگان اقامت آلمان، فرم مشاوره موسسه سایرس را پر کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم. همچنین شماره تلفن ۰۲۱۲۵۷۴۱ برای مشاوره و راهنمایی شما آماده پاسخ‌گویی است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید