شرایط کلی راه‌اندازی انواع کسب‌وکارها در کشور اسپانیا

راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا با مؤسسه حقوقی سایرس
دسته بندی : اقامت اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اسپانیا، یکی از بهترین و زیباترین کشورها برای زندگی و اقامت محسوب می‌شود. اسپانیای پیشرفته، سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان را دارد و کشوری با کوه‌های پوشیده از برف، بناهای تاریخی و شهرهای پیشرفته به شمار می‌آید. بسیاری از افراد تمایل دارند که برای کار به کشور دیدنی اسپانیا مهاجرت کنند. یکی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا، راه‌انداری کسب‌وکار در این کشور است. راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور زیبای اسپانیا روش‌های مختلفی دارد و بسیاری از افراد از شیوه‌های گوناگون آن اطلاعی ندارند. در این مقاله، درباره راه اندازی کسب و کار در اسپانیا صحبت می‌کنیم. اگر شما نیز تمایل دارید برای راه‌اندازی و تأسیس یک شرکت مناسب به کشور پهناور و منحصربه‌فرد اسپانیا بروید، خواندن ادامه این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم.

بازار کار در اسپانیا چگونه است؟

اولین قدم برای راه اندازی کسب و کار در اسپانیا، دانستن این نکته خواهد بود که چه ساختاری برای کسب‌وکار شما مناسب‌تر است. در ابتدا، باید توانایی‌های خود را برای ورود به بازار کار بسنجید. بعد از سنجش توانایی‌ها و استعدادها، باید نحوه کسب درآمد و سود در زمینه تخصص خودتان را برآورد کنید. سپس به بررسی جایگاه خود در بین رقبا بپردازید. درنظر داشته باشید که فرهنگ تجارت اسپانیا با فرهنگ ایران بسیار متفاوت است. در ادامه، برخی از تفاوت‌های کار در اسپانیا را با ایران بررسی می‎‌کنیم.

 • کشور پیشرفته اسپانیا، فرهنگ تجارت قدیمی و سنتی‌ای دارد؛ بنابراین شما باید کارها را در اسرع‌وقت انجام دهید و در تحویل آن اصلاً تأخیر نداشته باشید.
 • زمان ناهار خوردن و استراحت طولانی در اسپانیا وجود ندارد.
 • اسپانیا فرهنگ سلسه‌مراتبی ندارد.

در سال ۲۰۱۸، کشور اسپانیا در نظرسنجی پیمایش شغلی بانک جهانی در جایگاه ۲۸ قرار گرفت. در حالت کلی، راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا ساده‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. اگر شما تمایل دارید که به اروپا سفر کنید، برای اقامت در اروپا حتماً شرایط و قوانین آن را مطالعه و بررسی کنید.

مناسب بودن بازار کار برای مهاجران در کشور اسپانیا

انواع روش‌های راه اندازی کسب و کار در اسپانیا

در اسپانیا، مرکزی به نام RMC برای ثبت شرکت‌های بازرگانی و تجاری وجود دارد. برای ثبت شرکت و نام آن، باید از مرکز RMC گواهینامه‌های لازم و تأییدیه‌ها را بگیرید. برای راه‌اندازی شغل و یا کسب درآمد در اسپانیا، روش‌های گوناگونی وجود دارد. شما بسته‌به اهداف و مهارت‌های خود می‌توانید از یکی از روش‌های پایین استفاده کنید.

 • کارآموز شدن برای کسب مهارت در یک شرکت مهم و به‌نام
 • مدیریت یکی از شعب شرکت‌های اسپانیایی
 • تأسیس شرکت جدید در کشور اسپانیا
 • کار کردن به‌صورت فریلنسری freelance professional تا زمان کسب درآمد ثابت
 • کارآفرینی در اسپانیا
 • سرمایه‌گذاری مشترک برای فعالیت‌های تجاری یا غیرتجاری

علاوه بر کارآفرینی، برای مهاجرت به کشور اسپانیا راه‌های بسیاری وجود دارد. یکی از راه‌های مهاجرت، اقامت تمکن مالی اسپانیا است. این نوع اقامت به افرادی تعلق می‌گیرد که نیازی به منبع درآمد در کشور اسپانیا ندارند.

اخذ تاییدیه از مرکز RMC برای ثبت شرکت در کشور اسپانیا

نحوه راه‌اندازی کسب‌و‌کار در اسپانیا برای خارجی‌ها

خوشبختانه راه‌اندازی شغل در کشور رؤیایی اسپانیا فرآیند سخت و پیچیده‌ای ندارد؛ اما ممکن است مسیر طولانی‌ای داشته باشد. افراد خارجی و مهاجران نیز برای راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی خود نیاز به اخذ مجوز دارند. در کشور اسپانیای منحصربه‌فرد، شغل‌های فراوانی وجود دارد و راه‌اندازی یک شرکت محدود هزینه‌بر و زمان‌بر است. متاسفانه دولت اسپانیا به مهاجران این کشور برای آغاز کردن یک کسب‌وکار کمک خاصی نمی‌کند. آن دسته از افرادی که تمایل دارند یک شرکت محدود در اسپانیا راه‌اندازی کنند، باید مراحل زیر را انجام دهند.

 • ثبت تجاری نام شرکت در مرکز RMC
 • اخذ شماره شناسایی مالیاتی برای فرد خارجی (NIE)
 • باز کردن حساب تجاری
 • امضا کردن اساسنامه تاسیس شرکت
 • ثبت نهایی شرکت موردنظر
 • ثبت‌نام در تامین اجتماعی

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت کاری به اروپا، اقامت سرمایه گذاری اسپانیا نام دارد. کشور اسپانیا در حوزه کشورهای شینگن یکی از معدود کشورهایی است که امکان اقامت سرمایه‌گذاری را در اختیار شما می‌گذارد.

اخذ مجوز لازم برای راه‌اندازی کسب‌وکار در اسپانیا برای مهاجران و خارجی‌ها

نحوه اخذ ویزای شغلی از کشور اسپانیا برای مهاجران

مهاجران اسپانیا برای اقامت از طریق کار و اخذ ویزای شغلی، باید مجوز کار معتبر بگیرند. برای گرفتن مجوز، باید به سفارت اسپانیا در ایران مراجعه کنید. برای دریافت مجوز کاری، باید به کشور اسپانیا اثبات شود که شما سرمایه کافی برای پشتیبانی از خود برای کار و زندگی در این کشور را دارید. همچنین باید یک انگیزه‌نامه برای حضور در کشور اسپانیا بنویسید. در نوشتن انگیزه‌نامه، حتماً شغل و مهارت‌های خود را یادداشت کنید. مجوز کار در کشور اسپانیا نیاز به تمدید سالانه دارد. بعد از ۵ سال کار در اسپانیای دیدنی، می‌توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید. بعد از اخذ اقامت در اسپانیا، دیگر نیاز به مجوز شغلی نخواهید داشت.

کارآفرینی در اسپانیا برای مهاجران خارجی چگونه انجام می‌شود؟

کارآفرینی و خوداشتغالی در اسپانیا، شرایط خاصی دارد. متقاضیان خوداشتغالی باید در سازمان مالیات و تأمین اجتماعی کشور اسپانیا ثبت‌نام کنند. مهاجران هر سه‌ماه یک‌بار، مالیات بر ارزش افزوده و سالانه مالیات بر درآمد پرداخت می‌کنند تا از مزایای تامین اجتماعی برخوردار شوند.

فرد خوداشتغال، مسئول پرداخت مالیات خواهد بود. اگر شخص کارآفرین برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود بدهی داشته باشد، باید کل بدهی را به‌تنهایی پرداخت کند. هیچ شخص و مؤسسه‌ای در قبال بدهی‌های فرد کارآفرین در اسپانیا، مسئولیتی ندارد. پیشنهاد ما به شما، راه‌اندازی کسب‌وکار کوچک در اسپانیا است؛ چرا که نیاز به افراد زیادی برای استخدام ندارد و گردش مالی سالانه‌اش بسیار پایین است.

داشتن سرمایه کافی برای کار و زندگی در اسپانیا

چه مدارکی برای ثبت شرکت در اسپانیا نیاز است؟

حال که با راه اندازی کسب و کار در اسپانیا آشنا شدید، نوبت به مدارک موردنیاز برای ثبت شرکت در اسپانیا می‌رسد. ثبت هر شرکتی در کشور جذاب و استثنایی اسپانیا، مانند دیگر کشورهای جهان، نیاز به مدارک خاصی دارد. در ادامه، مدارک و موارد موردنیاز برای ثبت شرکت را برای شما لیست کرده‌ایم.

 • نام، آدرس و مشخصات مدیر، هیئت‌مدیره و سهام‌داران شرکت
 • اصل برگه مالیاتی و اصل گواهینامه NIE از مرکز ثبت تجاری
 • تأییدیه افتتاح حساب بانکی
 • گرفتن امضای دفتر اسناد رسمی منطقه خود
 • ثبت‌نام در اداره خدمات بیمه

اسپانیا، کشوری توریستی با فرهنگ غنی و مردمان خون‌گرم است. خیلی از افراد این کشور را برای سفرهای تفریحی خود انتخاب می‌کنند. همچین بسیاری از افراد به‌دنبال انواع روش‌ های اقامت در اسپانیا می‌گردند. روش‌های مختلفی برای اقامت در اسپانیا وجود دارد که اقامت سرمایه‌گذاری و اقامت تحصیلی از بقیه شیوه‌ها معروف‌ترند.

داشتن اصل برگه مالیاتی برای ثبت شرکت در اسپانیا

نحوه اخذ شماره شناسه مالیاتی در کشور اسپانیا برای مهاجران

برای راه‌انداری کار در اسپانیا، ابتدا باید شماره شناسه مالیاتی دریافت کنید که برای کلیه نقل‌وانتقالات مالی در این کشور ضروری خواهد بود. افراد مهاجر و خارجی باید شماره شناسایی مالیاتی خارجی (NIE) را از طریق دفتر پردازش شهروندان خارجی در ایستگاه پلیس ملی اسپانیا (کمیسری) دریافت کنند.

نحوه باز کردن حساب بانکی تجاری در اسپانیا برای مهاجران

بعد از اخذ کد مالیاتی، باید در یک بانک اسپانیایی حساب تجاری باز کنید. ۳ هزار یورو، حداقل میزان سپرده‌گذاری در بانک‌های اسپانیا برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار با مسئولیت‌های محدود به شمار می‌آید. سپس از بانک یک گواهی سپرده‌گذاری بگیرید و به دفتر اسناد رسمی منطقه خود ارائه دهید. این گواهی از بانک، نشان‌دهنده تأیید میزان سرمایه‌گذاری برای شرکت شما خواهد بود.

افتتاح حساب تجاری در بانک‌های اسپانیا برای راه‌اندازی شرکت

موسسه حقوقی سایرس؛ بهترین و مطمئن‌ترین مشاور برای راه‌اندازی شرکت و کسب‌وکار در اروپا

در این مقاله، به‌طور مفصل درباره راه اندازی کسب و کار در اسپانیا صحبت کردیم. افراد مهاجر و خارجی می‌توانند از طریق کارآموز شدن در یک شرکت، تاسیس شرکت جدید، کار کردن به‌صورت فریلنسری، سرمایه‌گذاری مشترک برای فعالیت‌های تجاری و کارآفرینی، تاییدیه لازم را برای اقامت در کشور اسپانیا به‌دست آورند.

اگر درباره روش‌های قانونی برای مهاجرت و دریافت اقامت اسپانیا سوالی دارید، آن را در بخش نظرات مطرح کنید. کارشناسان موسسه حقوقی سایرس، در اولین فرصت شما را راهنمایی می‌کنند. درصورتی‌که هرگونه سوالی برای مهاجرت به اروپا دارید، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ و روزهای پنج‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۴ با شماره تلفن  ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید