بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان کجاست؟

بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دین همیشه یکی از مهم‌ترین عوامل فرهنگی در میان ملت‌ها بوده است. معمولا تفاوت‌های دینی و فرهنگی بر جنبه‌های مختلف زندگی تاثیر‌گذار بوده است. در این مقاله می‌خواهیم به همین مساله بپردازیم و بهترین کشور اروپایی برای مسلمانان را معرفی کنیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

سختی‌های زندگی در اروپا برای مسلمانان

در سال‌های اخیر و به دنبال شکل‌گیری جنگ‌های مذهبی و قومی در کشورهای مسلمان و به خصوص خاورمیانه، مشکلاتی برای زندگی مسلمانان در اروپا رخ داده است. در حقیقت امروزه مسلمانان به دنبال کشوری برای اخذ اقامت اروپا هستند که مشکلات فرهنگی و قومیتی کمتری داشته باشد. به عبارت بهتر متقاضیان به دنبال کشوری می‌گردند که دیدی منفی نسبت به مسلمانان نداشته باشد.

کشورهای مناسب اروپا برای مسلمانان

۵ کشور مناسب برای زندگی مسلمانان در اروپا

توجه به عواملی مانند تنوع فرهنگی، کمرنگ بودن نژادپرستی و شرایط اقتصادی مناسب از جمله فاکتورهایی است که می‌تواند به ما در انتخاب کشور مطلوب برای زندگی مسلمانان کمک کند. در این میان البته باید به روش‌های دریافت ویزا نیز توجه داشت. بر اساس همین فاکتورها می‌توان از ۵ کشور آلمان، فرانسه، سوئیس، انگلیس و اتریش به عنوان بهترین مقاصد برای مسلمانان نام برد.

۱- آلمان، تنوع فرهنگی بالا و زندگی راحت مسلمانان

آلمان از جمله کشورهایی است که تنوع فرهنگی بالایی دارد. این کشور در سال‌های اخیر از شیوه‌های مختلفی مانند اقامت سرمایه‌گذاری اقدام به جذب مهاجران کرده است.  آلمان در صنایع مختلفی مانند آی‌تی و خودروسازی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است. این کشور فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. از طرف دیگر امکان ادامه تحصیل به صورت رایگان، سیستم بهداشتی پیشرفته و خدمات اجتماعی گسترده از مزایای زندگی در این کشور است.

۲- فرانسه، ترکیب فرهنگ و صنعت در اروپا

فرانسه یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. این کشور نیز مانند آلمان امکان دریافت اقامت از شیوه های مختلفی مانند اقامت تمکن مالی اروپا را فراهم کرده است. فرانسه نیز خدمات رفاه عمومی، بهداشتی و اجتماعی فراوانی را ارائه می‌کند. در کنار همه این مزایا، می‌توان با پیدا کردن کار مناسب از درآمد بالایی نیز برخوردار شد. فرانسه از جمله کشورهایی است که کمتر می‌توان در آن گروه‌های نژاد پرست پیدا کرد و در حقیقت مردم این کشور به زندگی در کنار فرهنگ های مختلف خو گرفته‌اند. همین مساله زندگی در فرانسه را برای مسلمانان راحت‌تر کرده است.

فرانسه، بهترین کشور اروپا برای مسلمانان

۳- انگلیس، قدرت اول اقتصاد اروپا

انگلیس نیز یکی از بهترین کشورها برای ادامه زندگی مسلمانان است. تجربه زیسته مسلمانان در این کشور نشان می‌دهد که شرایط فرهنگی و سیاسی این کشور برای مسلمانان بسیار مناسب است. در کنار شرایط فرهنگی، انگلستان در کنار آلمان از قدرت‌های بزرگ سیاسی و اقتصادی اروپا به شمار می‌روند. همین مساله موجب شده که شرایط کاری و کسب درآمد مناسب در انگلیس بسیار مناسب باشد. از طرف دیگر انگلستان نیز خدمات رفاهی و درمانی مناسبی را به شهروندان ارائه می‌دهد.

(مطالعه مقاله مدارک تمدید پاسپورت پیش از ادامه این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.)

۴- سوئیس، کشور ساعت مناسب برای مسلمانان

سوئیس به کشور ساعت معروف است. این کشور کوچک اما ثروتمند در قلب اروپا واقع شده است. این کشور همیشه سعی کرده با تمرکز بر روی پیشرفت اقتصادی خود را از حواشی دور نگه دارد. به همین دلیل در سوئیس نیز شرایط ایده‌آلی برای ادامه زندگی برای گروه‌های مختلف فرهنگی وجود دارد. از طرف دیگر رشد اقتصادی این کشور همیشه فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار مهاجران قرار داده است. سوئیس نیز می‌تواند یک مقصد مطمئن برای ادامه زندگی مسلمانان در اروپا باشد.

 ۵- اتریش، ثروتمندترین کشور اروپا

اتریش را باید ثروتمندترین کشور اروپایی به حساب آورد. جمعیت کم، اقتصاد توسعه‌یافته و دسترسی به منابع ارزشمند باعث شده که درآمد سرانه این کشور بسیار بالا باشد. از طرف دیگر این کشور چندان خود را درگیر مسائل نژاد پرستی یا سیاسی نمی‌کند. به همین دلیل این کشور آرام و کم حاشیه نیز می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ادامه زندگی مسلمانان باشد.

اقامت اروپا برای مسلمانان

بهترین راه مهاجرت به اروپا برای مسلمانان چیست؟

تا اینجا کشورهای مختلف برای ادامه زندگی مسلمانان در اروپا را بررسی کردیم. البته در کنار کشورهای بالا می‌توانیم به کشورهایی مثل یونان و اسپانیا نیز اشاره کنیم. اما طبیعتا کیفیت زندگی در یونان با کشورهایی که مطرح شد، بسیار متفاوت است. در ادامه بد نیست نگاهی به رایج ترین شیوه‌های اخذ اقامت اروپا داشته باشیم. اقامت از طریق کارآفرینی، سرمایه گذاری، ادامه تحصیل و تمکن مالی از جمله شیوه‌های رایج اخذ اقامت اروپا است. در هر کدام از این روش‌های متقاضی بایستی بر اساس شرایط خود ، شیوه مناسب مهاجرت را انتخاب کند.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید