بهترین کشور برای مهاجرت مهندس معماری  کجاست؟

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس معماری
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مهندسی معماری یکی از جذاب‌ترین رشته‌های دنیا است. رشته‌ای که بیشتر از اینکه به ریاضی نزدیک باشد، در زمره رشته‌های هنری قرار می‌گیرد. در حقیقت معماری را می‌توان تلاقی ریاضی و هنر دانست. اروپا مهد اصلی پرورش معماران به شمار می‌رود و بسیاری از مهندسان معماری قصد تحصیل در اروپا را دارند. در این مقاله به بررسی بهترین کشور برای مهاجرت مهندس معماری می‌پردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

چرا معماران اروپا را برای ادامه کار و تحصیل انتخاب می‌کنند؟

اروپا از قرن‌ها قبل سابقه درخشانی در معماری داشته است. از طرف دیگر دانشکده‌های معماری اروپا از بهترین اساتید و شیوه‌های آموزشی استفاده می‌کنند. همچنین درآمد مهندسان معماری در اروپا نسبتا بالاست. همه این مسائل دست به دست هم داده که مهاجرت و اخذ اقامت اروپا در بین مهندسان معماری طرفداران زیادی داشته باشد.

بهترین کشور برای معماری کجاست

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس معماری، تمام چیزهایی که باید بدانید

تجربه موسسه حقوقی سایرس در طول فعالیت حرفه‌ای خود نشان می‌دهد که هیچ وقت بهترین وجود نداد. بلکه افراد بایستی بر اساس تجارب خود و توانمندی‌هایی حرفه‌ای اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت کنند. به همین دلیل در ادامه مقاله بر اساس فاکتورهایی مثل محبوبیت و شهرت، بهترین کشورها برای مهندسان معماری را معرفی می‌کنیم:

۱- اسپانیا، مهد هنر و معماری در اروپا

اسپانیا یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپایی است. کشوری که به دلیل برخورداری از دانشکده‌های معماری بی نظیر به یک گزینه اصلی دانشجویان رشته معماری تبدیل شده است. وضعیت کاری رشته معماری در اسپانیا مناسب است و درآمد بالای معماران بسیاری را به تحصیل در این کشور علاقه‌مند کرده است. از طرف دیگر اسپانیا در سال‌های اخیر با استفاده از روش‌های مختلفی مثل اقامت تمکن مالی اروپا و ویزای کاری، تمایلش را به جذب نیروهای مستعد خارجی نشان داده است.

۲- فرانسه، کشور جذاب برای معماران

فرانسه یکی از کشورهای صاحب سبک در معماری است. از طرف دیگر این کشور به دلیل داشتن دانشکده‌های بی‌نظیر در رشته‌های هنر و معماری به یکی از گزینه‌های اصلی علاقه مندان به رشته معماری تبدیل شده است. همچنین وضعیت اجتماعی و اقتصادی مهندسان معماری در فرانسه مطلوب ارزیابی می‌شود. فرانسه نیز مانند اسپانیا با امکان دریافت اقامت از طریق تمکن مالی فرانسه، ویزای کاری و دانشجویی دست علاقه مندان به معماری را در مهاجرت به پاریس باز گذاشته است.

مهاجرت به پاریس برای مهندسان معماری

۳- ایتالیا، سرزمین شکوه و افتخار

بناهای تاریخی ایتالیا همیشه زبانزد مردم در سراسر دنیا بوده است. کشور ایتالیا به دلیل همین سابقه کهن و برخورداری از دانشگاه‌های به روز معماری در دنیا، یک گزینه ایده‌آل برای مهاجرت مهندسان معماری به شمار می‌آید. ایتالیا در سال‌های اخیر پذیرای تعداد زیادی علاقه‌مند به رشته معماری بوده و به نوعی قطب معماری اروپا به حساب می‌آید.

۴- انگلستان، کشوری مناسب برای معماران

انگلیس یکی دیگر از کشورهای مناسب برای مهاجرت معماران به شمار می‌آید. درآمد متوسط مهندسان معماری در انگلیس نزدیک به ۶۰ هزار دلار در سال است. عددی که به نسبت سایر شغل‌های این کشور بسیار بالا است و وعده یک زندگی مناسب را در اروپا می‌دهد.

بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت مهندسان معماری

بهترین راه برای مهاجرت مهندسان معماری چیست؟

تا اینجا چند مورد از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان معماری را بررسی کردیم. البته در کنار این کشورها می‌توان زندگی در یونان، اتریش یا اسپانیا را نیز برای مهندسان معماری جذاب ارزیابی کرد. اما در پاسخ به سوال چگونه می‌توان به این کشور‌ها مهاجرت کرد؟ باید از دو راه عمده مهاجرت صحبت کنیم. یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت، ویزای تحصیلی رشته معماری است. در این شیوه افراد با اخذ ویزای تحصیلی به اروپا مهاجرت می‌کنند و پس از اتمام تحصیل می توانند وارد بازار کار شوند.

از دیگر روش‌های مهاجرت به اروپا می‌توان به ویزای کاری اشاره کرد. در این شیوه با دریافت یک پیشنهاد شغلی می‌توان به اروپا مهاجرت کرد. البته روش دریافت ویزای شغلی نسبت به ویزای تحصیلی پیچیدگی‌های بیشتری دارد.

با سایرس به اروپا مهاجرت کنید

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و اقامت جستجوی کار جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید