جاب آفر چیست؟ پرواز مستقیم به اروپا

جاب آفر چیست
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

یکی از رایج‌ترین راه‌های مهاجرت به اروپا، ویزای کاری است. افراد زیادی سالانه از سراسر دنیا برای پیدا کردن شغلی پردرآمد و زندگی در کشوری مرفه راهی قاره سبز می‌شوند. یکی از راه‌های دریافت ویزای کاری، داشتن جاب آفر است. اگر نمی‌دانید جاب آفر چیست، در این مقاله همراه موسسه حقوقی سایرس باشید تا همه‌چیز را درباره جاب آفر با یکدیگر بررسی کنیم.

جاب آفر، فرش قرمز شرکت‌های اروپایی برای حرفه‌ای‌ها

جاب آفر را باید یکی از بهترین راه‌های دریافت اقامت اروپا از طریق کار دانست. جاب آفر به معنی پیشنهاد شغلی است. در این شیوه یک شرکت خارجی به متقاضی درخواست رسمی کار ارسال می‌کند. به کمک جاب آفر سریع‌تر و راحت‌تر از سایر شیوه‌ها می‌توان اقامت اروپا را به دست آورد.

چگونه می‌توان جاب آفر دریافت کرد؟ گوش به زنگ باشید

برای پیدا کردن جاب آفر باید گوش به زنگ بود. در حقیقت فرآیند دریافت جاب آفر از سمت متقاضی آغاز می‌شود. متقاضی باید سایت‌های مرتبط با فرصت‌های شغلی را مرتباً چک کند. فرصت‌های شغلی مرتبطی که شرایط دریافت آن را دارد، مشخص کند و رزومه خود را برای شرکت ارسال کند. شرکت‌ها به‌طور مرتب رزومه‌ها را بررسی می‌کنند و درصورتی‌که متقاضی شرایط ایده آل را داشته باشد، می‌تواند جاب آفر را دریافت کند.

آشنایی با جاب آفر

جاب آفر، فرآیندی دشوار و زمان‌بر

فرآیند دریافت جاب آفر به دلیل سخت‌گیرهای زیاد کشورهای اروپایی و آمریکایی زمان‌بر است. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، شرکت‌های اروپایی باید در جذب نیروی انسانی از نیروهای کار اتحادیه اروپا استفاده کنند. بر اساس این قوانین هر شرکتی که قصد جذب نیرو را دارد باید ابتدا آگهی استخدام خود را به مدت ۶ ماه در کشور مبدأ منتشر کند. در صورتی‌ که در این مدت‌زمان نیروی کار مناسبی پیدا نشود، شرکت می‌بایست آگهی خود را به مدت ۶ ماه در کل اتحادیه اروپا منتشر کند. درصورتی‌که در این زمان هم نیروی کار مناسبی پیدا نشود، امکان جذب نیروی انسانی خارج از اتحادیه اروپا فراهم می‌شود.

آیا شانسی برای دریافت جاب آفر داریم؟

معمولاً افراد با شنیدن فرآیند دشوار دریافت جاب آفر، ناامید می‌شوند. با توجه به قوانین سفت‌وسخت اروپا امکان دریافت ویزا از طریق جاب آفر بسیار کم است. اما از طرفی دیگر نباید فراموش کرد که این روش نسبت به سایر روش‌ها مزیت‌های بسیاری دارد. افرادی که جاب آفر دریافت کنند به‌سرعت می‌توانند از مزایای زندگی در اروپا و حقوق شهروندی این کشورها بهره‌مند شوند.

چگونه جاب آفر دریافت کنیم؟

به جز جاب آفر چه راه‌هایی برای دریافت اقامت اروپا وجود دارد؟

خوشبختانه به جز جاب آفر می‌توان از طریق ویزای در جستجوی کار نیز برای دریافت ویزای کار اروپا اقدام کرد. ویزای جستجوی کار یکی از بهترین انواع ویزا است. در این نوع ویزا، متقاضی برای مدت ۳ تا ۶ ماه ویزای موقت اقامت اروپا را به دست می‌آورد. متقاضی در این مدت کوتاه حضور در اروپا باید به دنبال شغلی مناسب با مهارت‌های خودش باشد. در بسیاری از مواقع می‌توان با کمک ویزای در جستجوی کار، اقامت اروپا را به دست آورد.

جاب آفر در مقابل ویزای جستجوی کار، کدامیک انتخاب بهتری است؟

دریافت اقامت اروپا از هر روشی مانند اقامت کارآفرینی اروپا یا اقامت تمکن مالی چالش های خاص خود را دارد. این موضوع در خصوص شیوه‌هایی مانند جاب آفر یا ویزای جستجوی کار نیز صدق می‌کند. به عبارت بهتر هر کس باید  بر اساس شرایط خاص خود و کشور مورد نظر یکی از روش‌های جاب آفر یا ویزای در جستجوی کار را انتخاب کند. البته بدیهی است که دریافت ویزای در جستجوی کار به نسبت جاب آفر راحت‌تر است. اما اخذ جاب آفر به دلیل شرایط خاص قانونی و پروسه زمان بر خود، بر اکثر متقاضیان دشوارتر است.

مزایا و معایب جاب آفر در اروپا

آیا با دریافت جاب آفر می‌توان اقامت دائم اروپا را به دست آورد؟

در اکثر شیوه‌های دریافت اقامت اروپا، فرد ابتدا ویزای موقت را به دست می‌آورد. با گذشت زمان اما می‌توان اقامت دائمی اروپا را به دست آورد. در بسیاری از شیوه‌ها مانند جاب آفر می‌تواند پس از گذشت ۵ سال اقامت دائمی اروپا را اخذ کرد. البته باید توجه داشت که در این مدت، متقاضی باید تمامی قوانین و مقررات مربوطه را با دقت رعایت کند.

در کدام کشورها راحت‌تر می‌توان جاب آفر دریافت کرد؟

اکثر کشورهای اروپایی شرایط یکسانی برای دریافت ویزای جاب آفر دارند. اگرچه پیش‌تر در مقالاتی مانند بهترین کشور برای مهاجرت دندان پزشکان در وبلاگ سایرس، بهترین کشورها را برای مشاغل مختلف بررسی کردیم. اما در زمینه اخذ ویزای جاب آفر نمی‌توان کشوری خاص را مطرح کرد. چراکه در ویزای جاب آفر بیشتر از کشور باید به شرایط شرکت‌ها توجه کرد.

همه چیز درباره جاب آفر

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و ویزای جستجوی کار جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

5 مارس 2021

قصد مهاجرت دارم ونیاز به مشاوره دارم‌

    9 مارس 2021

    لطفا با سایرس در تماس باشید.