چگونه گواهینامه بین المللی بگیریم؟

مراحل گرفتن گواهینامه بین المللی یا IDP
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مسلما برای رانندگی در هرجای دنیا نیاز به یک گواهینامه دارید! خوشبختانه قوانینی که در ایران آموزش داده می‌شوند طبق استانداردهای بین المللی است و برای تجربه رانندگی در دیگر کشورهای دنیا فقط نیازمند بین‌المللی کردن گواهینامه خود هستید. در موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبر‌ترین شرکت حقوقی کشور در زمینه اقامت اروپا، تمامی مراحل و فرایندهای لازم برای دریافت گواهینامه بین المللی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

گواهینامه بین‌المللی چیست و چه تفاوتی با گواهینامه معمولی دارد؟

گواهینامه بین المللی یا IDP مدرکی است که مطابق با آن در تمامی کشورهای عضو سازمان جهانی اتومبیل رانی، اجازه رانندگی خواهید داشت. در تمام دنیا ۱۹۶ کشور و کشور ما نیز عضو این سازمان هستند و با دریافت گواهینامه بین المللی می توانید در دیگر کشورهای دنیا نیز رانندگی کنید.

گواهینامه بین المللی اعتباری یک ساله یا سه ساله دارد که وابسته به درخواست شما زمان آن تعیین می‌شود. برخلاف فرایند مورد نیاز برای دریافت گواهینامه معمولی نیازی نیست به ناجا، پلیس +۱۰ و یا مراکز راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. زمانی که برای دریافت گواهینامه بین المللی اقدام می‌کنید در حقیقت یک توریست محسوب می‌شوید و بدین ترتیب تمامی کارهای شما به سازمان گردشگری و اتومبیل رانی کشور مربوط می‌شود.

گرفتن گواهینامه بین المللی

برای دریافت گواهینامه رانندگی بین‌المللی چه مدارکی نیاز داریم؟

برای دریافت گواهینامه بین المللی پیش از هر چیز نیاز به دو مدرک همیشه ثابت و مهم دارید که عبارتند از:

  • داشتن گذرنامه یا پاسپورت
  • داشتن گواهینامه درجه ۳

گواهی نامه شما باید دارای حداقل سه ماه اعتبار باشد و در صورتی که گواهینامه تان چنین اعتباری ندارد، باید در ابتدا گواهینامه داخلی خود را تمدید و سپس برای گرفتن گواهی نامه بین المللی اقدام کنید. دیگر مدارک مورد نیاز به ترتیب عبارتند از:

  • کپی مدارک گواهینامه و پاسپورت
  • یک قطعه عکس
  • مراجعه به مراکز معرفی شده
  • پرداخت هزینه مورد نیاز
  • تکمیل فرم دریافت گواهی نامه رانندگی بین المللی

با داشتن این مدارک و مراجعه به سازمان گردشگری و اتومبیل رانی کشور، در زمانی کوتاه گواهینامه بین المللی خواهید داشت! گواهینامه بین المللی امکان ترجمه به ۷ زبان بین المللی را داراست و انگليسي، فرانسوي، روسي، عربي،‌ آلماني، اسپانیائی و چینی زبان هایی است که در اختیار شما وجود دارد.

مراحل گرفتن گواهینامه بین المللی یا IDP

مراحل گرفتن گواهینامه بین المللی یا IDP

مراحل مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه بین المللی رانندگی به دو طریق حضوری و اینترنتی قابل انجام است. در صورتی که روش اینترنتی را انتخاب کنید، دریافت گواهینامه بین المللی در فرایند ۷ روزه به انجام می‌رسد و مشابه با دریافت تمدید پاسپورت، گواهینامه درب منزل شما تحویل داده می‌شود. اما اگر امکان مراجعه حضوری داشته باشید این مزیت برای شما وجود دارد که امکان دریافت گواهینامه را به صورت یک ساعته دارید. خوشبختانه مراکز اصلی و نمایندگی‌های سازمان گردشگری و اتومبیل رانی در سراسر کشور در اختیار شماست.

برای پیدا کردن نزدیک ترین شعبه به محل زندگی تان می توانید به آدرس https://gis.taci.ir  مراجعه کنید و با انتخاب نزدیکترین محل اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید. همچنین برای پیگیری دریافت گواهی نامه بین المللی می‌توانید با شماره ۰۹۶۲۹ تماس بگیرید و سوالات مورد نیاز خود را دریافت کنید. برای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی به صورت اینترنتی که زمانی ۷ تا ۱۰ روزه نیاز دارد کافی است به سایت  http://shop.taci.ir مراجعه کنید. مدارک آماده شده را در سایت بارگذاری می کنید و گواهینامه بین المللی شما برایتان پست می‌شود.

توجه داشته باشید پیش از آنکه بخواهید برای دریافت گواهینامه بین المللی اقدام کنید ابتدا به بررسی این موضوع بپردازید که کشور مقصد شما این گواهینامه را می‌پذیرد یا خیر؟ در موسسه حقوقی سایرس سرویس‌هایی که ارائه می‌کنیم بهترین نوع از انواع اقامت اروپا شامل اقامت از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت بلوکارت آلمان، اقامت سرمایه‌گذاری و اقامت کارآفرینی اروپا هستند. این خدمات در کشورهای یونان، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اتریش به عنوان اصلی ترین تمرکز مجموعه سایرس به اجرا می‌رسد و در تمامی کشورهای عنوان شده نیز گواهینامه بین المللی پذیرفته شده است.

همینطور پس از دریافت گواهینامه بین المللی می‌بایست با تمام قوانین راهنمایی رانندگی و ضوابط کشور مقصد آشنا شوید. ماموران هر کشور طبق قوانین خود با شما برخورد خواهند کرد. برخی از کشورها نیز اجازه ورود ماشین به داخل کشور خود نمی‌دهند و یا فقط می‌توانید با ماشین‌های کرایه شده داخل شهر به گردش بپردازید.

 

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید