مقایسه کامل زندگی در کانادا با اروپا برای اقدام به مهاجرت

مقایسه اقامت کانادا و اروپا در موسسه حقوقی سایرس
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آمار به‌دست آمده از میزان مهاجرت ایرانیان به دو مقصد اروپا و کانادا نشان می‌دهد که این کشور‌ها بسیار محبوب هستند. در‌واقع می‌توان گفت بسیاری از افرادی که قصد دریافت اقامت را دارند، به زندگی در کشور‌های اروپایی یا ایالت‌های کانادا فکر و برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند؛ ولی به‌راستی برای گرفتن اقامت، اروپا بهتر است یا کانادا؟ روش‌های دریافت اقامت در این دو مقصد چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ انتخاب کشور مورد‌نظر باید با تحقیقات کافی و اصولی باشد تا در آینده دچار پشیمانی نشوید. به‌همین دلیل، در این مقاله به مقایسه کامل زندگی در کانادا با اروپا می‌پردازیم. مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا مسیر آینده خود را با آگاهی و چشمانی باز انتخاب کنید.

مقایسه کیفیت و شرایط زندگی در کانادا با اروپا؛ زندگی کجا شادتر است؟

کیفیت زندگی یکی از مهم‌ترین معیار‌ها برای پاسخ به سوال «اروپا بهتر است یا کانادا» محسوب می‌شود. با بررسی شرایط زندگی در اروپا و کانادا می‌توانید اولین قدم را برای رسیدن به پاسخ سوال خود بردارید. کیفیت زندگی کشور‌های مختلف، بر‌اساس رتبه‌بندی احساس شادی و امید به زندگی محاسبه می‌شود. در سال ۲۰۲۲، کشور کانادا در رتبه ۱۵ جهانی قرار گرفته و ۱۰ کشور اروپایی در رتبه‌های بالاتر آن هستند. ترتیب رتبه‌بندی این کشور‌ها به شکل زیر است:

۱- فنلاند

۲- دانمارک

۳- ایسلند

۴- سوئیس

۵- هلند

۶- لوکزامبورگ

۷ سوئد

۸- نروژ

۱۳- ایرلند

۱۴- آلمان

۱۵- کانادا

با‌این‌حال، اروپا از ۴۴ کشور تشکیل شده که ۱۰ کشور آن در رتبه‌های برتر لیست شاد‌ترین کشور‌های دنیا قرار گرفته است. به‌همین دلیل، اگر قصد اخذ اقامت اروپا را دارید، با بررسی کشور‌هایی که در رتبه برتر قرار گرفته‌اند، با بهترین مقصد مهاجرت آشنا شوید. 

کانادا؛ رتبه پانزدهم شاد‌ترین کشور دنیا

بررسی تفاوت فرصت‌های شغلی با اقامت بین کانادا و اروپا

پس از بررسی شرایط و کیفیت زندگی، باید فرصت‌های شغلی کشور مقصد را نیز بررسی کنید. آیا پس از دریافت اقامت، امکان پیدا کردن کار با درآمد مناسب برای شما وجود دارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال، بهترین راه تحقیق و دریافت مشاوره اختصاصی از موسسه اقامتی اروپا و کانادا است. 

در کشور پهناور کانادا با رشد روز‌افزون صنعت و تجارت، فرصت‌های شغلی بسیاری برای افراد متخصص وجود دارد. در اروپا نیز برخی از کشور‌های صنعتی مانند آلمان، فرصت‌های شغلی مناسبی را برای مهاجران متخصص ایجاد کرده است. پیشنهاد می‌شود برای بررسی آینده شغلی خود و چگونگی دریافت اقامت از طریق کار، با وکیل مهاجرتی مجرب مشورت کنید. 

مقایسه نرخ بیکاری در اروپا و کانادا، برای اطلاعات بیشتر مهاجرین

اقامت اروپا بهتر است یا کانادا؟ پاسخ این سوال، به‌طور‌کامل بستگی به هدف شما از مهاجرت دارد. بسیاری از افراد قصد دارند با کمترین هزینه، اقامت کاری در کانادا یا اروپا به‌دست آورند. برخی دیگر از افراد نیز قصد انتخاب ساده‌ترین روش را دارند. بررسی نرخ بیکاری در اروپا و کانادا به آن دسته از افرادی که قصد دریافت اقامت کاری را دارند، پیشنهاد می‌شود. 

متاسفانه با افزایش حضور پناهده‌ها در اروپا، نرخ بیکاری کشور‌های اروپایی افزایش و به ۱۸ درصد رسیده است. با‌این‌حال، نرخ بیکاری کانادا ۵.۹ درصد برآورد شده. ولی اگر قصد دریافت اقامت در یک کشور خارجی با ساده‌ترین روش را دارید، اروپا انتخاب بهتری خواهد بود. زیرا کشور‌های اروپایی برای پیشرفت اقتصادی فرصت‌های مختلف و ساده‌ای را برای مهاجران غیر‌اروپایی فراهم می‌کنند. برای مثال، اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، یکی از روش‌های سریع دریافت اقامت در اروپا محسوب می‌شود. 

تضمین آینده با مهاجرت به اروپا از طریق کارآفرینی

تفاوت درآمد و هزینه‌های کشور‌های اروپایی با کانادا

مقایسه درآمد برای رسیدن به پاسخ قطعی سوال «اروپا بهتر است یا کانادا»، بسیار دشوار است. کشور‌های مختلف در اروپا و ایالت‌های کانادا، پایه درآمد متفاوتی با یکدیگر دارند. برای مثال، در ایالت اونتاریو کانادا، میانگین درآمد سالانه حدوداً ۵۵ هزار دلار کانادا است و در کشور آلمان این درآمد به ۴۷ یورو در سال می‌رسد. با‌این‌حال، درآمد هر فرد بستگی به سابقه کاری، تخصص، سطح زبان و توانایی‌های مختلف دارد. به‌عنوان مثال، شخصی که از طریق کارآفرینی در آلمان موفق به دریافت اقامت شده است، درآمد بیشتری از کارمند معمولی در کانادا خواهد داشت. 

علاوه‌بر درآمد، هزینه‌های زندگی در اروپا و کانادا نیز اهمیت دارد. ولی همان‌طور که گفته شد، هر کشور با هر ایالت در کانادا و متفاوت است. برای مثال، میانگین هزینه‌های مارکت در کانادا در مقایسه با آلمان مقداری بیشتر است.

مهاجرت به کانادا و اروپا از طریق تحصیلی؛ مقایسه سیستم آموزشی

مهاجرت تحصیلی یکی از محبوب‌ترین روش‌های دریافت اقامت در کانادا و اروپا محسوب می‌شود. بسیاری از افرادی که با خانواده خود مهاجرت کرده‌اند نیز قصد بررسی زمینه‌های تحصیلی برای فرزندان خود را دارند. به‌همین‌دلیل، یکی از معیار‌های مهم برای پیدا کردن مقصد مناسب، سیستم آموزشی است. نظام آموزشی در اروپا و آمریکا در بالاترین سطح قرار دارد و از نظر کیفیت، برتری نسبت به یکدیگر ندارند. 

با‌این‌حال، دانشگاه‌ها در بسیار از کشور‌های اروپایی برای مهاجران غیر‌اروپایی رایگان هستند. حتی بسیاری از خانواده‌ها با دریافت اقامت در این کشور‌ها می‌توانند فرزندان خود را به‌صورت رایگان در مدارس دولتی کشور محل زندگی خود ثبت‌نام کنند. ولی هزینه تحصیل در کانادا به نسبت اروپا بسیار بالاتر است. به‌طور‌کلی، می‌توان گفت امکان تحصیل رایگان در کانادا برای دانش‌آموزان و دانشجویان وجود نخواهد داشت. از‌این‌رو، اگر قصد تحصیلی ارزان‌قیمت را دارید، اروپا انتخاب مناسب‌تری برای شما خواهد بود. 

مهاجرت تحصیلی؛ تنها راه مطمئن برای ورود به کانادا

خدمات بهداشت و سلامت؛ زندگی در کانادا بهتر است یا اروپا؟

بیمه و خدمات بهداشتی یکی از معیار‌های مهم برای انتخاب کشور مورد‌نظر است. اگر کیفیت خدمات درمانی مناسب نباشد، سلامت و سطح بهداشت زندگی به‌شدت افت خواهد کرد. کیفیت خدمات درمانی در هر دو کشور کانادا و کشور‌های پیشرفته اروپا یکسان است. علاوه‌بر این، بیمه نیز در هر دو کشور جزو مدارک اجباری محسوب می‌شود. 

صدور بیمه در کانادا سه ماه زمان نیاز دارد. با‌این‌حال، برای افراد مقیم دائم هزینه درمان رایگان خواهد بود. در اروپا نیز با داشتن بیمه، امکان مراجعه به بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی و خصوصی با هزینه بسیار پایین برای مهاجران فراهم می‌شود.

کانادا و اروپا؛ ارائه خدمات پزشکی پیشرفته 

برای مهاجران ایرانی کانادا بهتر است یا اروپا؟ با متخصصین مشورت کنید

در این مقاله با بررسی فاکتور‌های اساسی برای بررسی شرایط زندگی، به سوال «اروپا بهتر است یا کانادا» پاسخی کامل دادیم. روش‌های مهاجرت به کانادا بسیار محدود‌تر از اروپا است و شرایط سخت‌تری برای بررسی مدارک و درخواست اقامت دارد. با‌این‌حال، برای دریافت اقامت اروپا روش‌های متعددی مانند، تمکن مالی، سرمایه‌گذاری، کار و کارآفرینی برای افراد مختلف فراهم شده است. به‌همین دلیل، شما می‌توانید متناسب با شرایط خود، بهترین راه را برای اخذ اقامت انتخاب کنید. 

اگر سوالی در خصوص راه‌های اقامت اروپا دارید، در قسمت نظرات بپرسید تا کارشناسان سایرس در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند. 

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید