آیدی کارت اروپا چیست؟ همه چیز درباره آیدی کارت اروپا

آیدی کارت اروپا چیست
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اروپا در کنار آمریکا از مهاجرپذیرترین قاره های دنیا است. اقتصاد با ثبات، آب و هوای عالی، فرهنگ بالای عمومی و خدمات اجتماعی مناسب این قاره به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل کرده است. اروپا البته قوانین سفت و سختی نیز دارد و بر فرآیند مهاجرت نظارت کامل می کند. در این مقاله به بررسی آیدی کارت اروپا و سایر کارت های مشهور مانند بلو کارت می پردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

آیدی کارت چیست؟ مدرک هویتی قاره سبز

متقاضیانی که برای اخذ اقامت اروپا اقدام می کنند، آیدی کارت دریافت می کنند. این کارت شامل اطلاعات هویتی مانند نام، نام خانوداگی و سریال نامبر است. به عبارت بهتر می توان گفت آیدی کارت اروپا در کنار پاسپورت مدارک هویتی قاره سبز به شمار می روند.

اخذ آیدی کارت اروپا

داشتن آیدی کارت اروپا چه مزیتی دارد؟

با داشتن آیدی کارت اروپا می توان آزدانه به تمامی کشورهای قاره سبز سفر کرد. از طرف دیگر داشتن آیدی کارت باعث می شود که افراد بتوانند در تمامی کشورهای اروپایی حساب بانکی داشته و به فعالیت اقتصادی بپردازند.

چگونه آیدی کارت اروپا بگیریم؟

آیدی کارت اروپا فقط برای کسانی است که اقامت دائم یا موقت این قاره را به دست می آورند. در حقیقت پس از انتخاب کشور مقصد و انتخاب نوع ویزا می توان آیدی کارت دریافت کرد. اکثر کشورهای اروپایی در ابتدا اجازه اقامت موقت را صادر می کنند. با گذشت زمان متقاضی باید برای تمدید پاسپورت و آیدی کارت خود اقدام کند. معمولا در اکثر کشورها پس از ۵ سال و با رعایت موارد قانونی می توان اقامت دائم اروپا را به دست آورد.

دریافت Id کارت اروپا

سریع ترین راه دریافت آیدی کارت و مهاجرت به اروپا چیست؟

مهاجرت به قاره اروپا و اخذ اقامت دائمی فرآیندی طولانی است. در ابتدا متقاضی باید نوع ویزا و اقدام خود را مشخص کند. ادامه تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک و تمکن مالی از جمله راه های دریافت اقامت اروپا است. با توجه به شرایط هر متقاضی نمی توان یک راه حل را به همه ارائه داد. البته پیشنهاد می کنیم برای بررسی تمامی راه های اخذ اقامت اروپا به مقاله سریع ترین اقامت اروپا مراجعه کنید. در ادامه نگاهی کوتاه به انواع راه های مهاجرت و اخذ آیدی کارت اروپا داریم.

۱- ادامه تحصیل در اروپا و اخذ ای دی کارت اروپا

یکی از راه های اخذ اقامت اروپا، ادامه تحصیل در این قاره است. البته این روش به خودی خود اقامت دائمی را به همراه نمی آورد. اما دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند در کشورهای اروپایی مشغول به کار شده و اقامت دائم اروپا را به دست آوردند.

۲- خودحمایتی، ساده ترین و راحت ترین روش اقامت اروپا

یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت اروپا، ویزای خودحمایتی است. در چند سال اخیر کشورهایی مانند اتریش، آلمان و فرانسه اقدام به ارائه ویزای خود حمایتی کرده اند. در این ویزا، متقاضی باید ثابت کند در کشور خود فرد متمول محسوب می شود. برای مثال برای دریافت خود حمایتی فرانسه فرد باید با موجودی حساب بانکی خود ثابت کند حداقل ماهانه بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو درآمد دارد.

اخذ اقامت و آیدی کارت اروپا

۳- اقامت اروپا از طریق خرید ملک

برخی کشورهای اروپایی نیز امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک را فراهم کرده اند. در این کشورها با خرید خانه یا زمین می توان اقامت موقت و سپس اقامت دائم اروپا را به دست آورد. یونان و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که امکان دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک را فراهم کرده اند.

۴- ثبت شرکت در اروپا، مناسب سرمایه گذاران و تجار

بازرگانان همیشه به دنبال بهترین و مطمئن ترین کشورها برای سرمایه گذاری هستند. در این میان کشورهای اروپایی با برخورداری از بهترین اقتصاد مناسب ترین گزینه های سرمایه گذاری به شمار می روند. از انواع ثبت شرکت در اروپا می توان به ثبت شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و شرکت های تضامنی اشاره کرد.

۵- دریافت آیدی کارت اروپا با کارآفرینی در امن ترین قاره دنیا

اروپا را باید بهشت کارآفرینان دانست. بسیاری از دولت های اروپایی مانند آلمان سالانه هزینه های زیادی را صرف سرمایه گذاری و کارآفرینی می کنند. در این روش متقاضی می تواند با ارائه یک طرح جذاب و نوآورانه و تزریق مقداری سرمایه اجازه اقامت موقت اروپا را به دست بیارود. کارآفرینی را می توان یکی از بهترین روش های اقامتی قاره سبز دانست.

دریافت اقامت اروپا و آیدی کارت

بلو کارت چیست؟

سال ها قبل دولت ایالات متحده آمریکا برنامه ای را با عنوان گرین کارت طراحی کرد. این برنامه برای جذب نخبگان و نیروهای کار توانمند بود. بلوکارت اروپا نیز با الهام از همین برنامه طراحی شده است. در این برنامه به نیروهای کار مهار و با سابقه اجازه اقامت در خاک اروپا داده می شود.

آیدی کارت چه تفاوتی با بلوکارت دارد؟

برخی افراد آیدی کارت اروپا را با بلوکارت اشتباه می گیرند. این دو کارت کاملا مجزا از یکدیگر هستند. بلوکارت اروپا یک برنامه مهاجرتی برای جذب نیروهای کار متخصص و ماهر است. بنابراین آیدی کارت باید یک مدرک حقوقی و بلوکارت را باید جواز کار در اروپا به حساب آورد.

مهاجرت به اروپا و دریافت آیدی کارت در موسسه حقوقی سایرس

در این مقاله سعی کردیم به سوال آیدی کارت اروپا چیست پاسخ دهیم. مهاجرت به اروپا با هر روشی چالش های قانونی و اداری خاص خود را دارد. در مسیر دریافت اقامت اروپا، استفاده از تجربیات متخصصان می تواند بسیار راهگشا باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای اخذ اقامت اروپا و دریافت آیدی کارت به شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید. همکاران ما در موسسه حقوقی سایرس آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

16 می 2020

با آی دی کارت اروپا می توان به راحتی در حوزه شینگن تردد کرد؟

  16 می 2020

  آیدی کارت اروپا را می توانید به عنوان کارت شناسایی و مدرک سفر که مورد تایید کشورهای حوزه شنگن است، به همراه خود داشته باشید و به وسیله آن به راحتی در این حوزه تردد کنید. اکثر آی دی کارت ها دو شاخص تعیین کننده هویت دارند (عکس متقاضی و میکروچیپی حاوی اطلاعات بیومتریک شخص) و … این علائم باعث افزایش امنیت داخلی در اتحادیه اروپا و تردد آسان در این منطقه می شود.

16 می 2020

اگر کارت اقامتم رو گم کنم، باید چی کار کنم؟

  16 می 2020

  در صورتی که کارت اقامت خود را گم کردید یا آی دی کارت شما دزدیده شد، ابتدا باید به اداره پلیس گزارش دهید و سپس برای صدور کارت جدید به اداره مهاجرت مراجعه کنید.

16 می 2020

مدت اعتبار آی دی کارت اروپا چند سال است؟

  16 می 2020

  اعتبار آی دی کارت اروپا به قوانین کشور مقصد بستگی دارد ولی معمولا ۵ سال اعتبار دارد.

16 می 2020

علت ریجکت شدن درخواست اقامت را توضیح دهید.

  16 می 2020

  ریجکت شدن درخواست اقامت به دلایل مختلفی اتفاق می افتد ولی برخی از مهمترین آنها عبارتند از:
  تهدیدی برای امنیت اجتماعی
  ارائه مدارک جعلی و نامعتبر
  داشتن سابقه کیفری و …
  در رابطه با عدم تمدید اقامت نیز دلایل مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال، برخی کشورها مانند ایتالیا، اتریش، اسپانیا شرط حضور در آن کشور لازمه تمدید اقامت است و اگر شما ۱۲ ماه پیاپی در کشور مقصد حضور نداشته باشید، اقامت شما تمدید نخواهد شد.

24 جولای 2020

سلام ایا میشه با ای دی اسپانیا به بوسنی ازبوسنی به کرواسی رفت یا نه

  21 اکتبر 2020

  با اقامت موقت می توانید بدون نیاز به دریافت ویزا و … به راحتی و با رعایت قوانین تنها در حوزه شینگن تردد داشته باشید. البته به این نکته توجه کنید که قوانین پاسپورت با کارت اقامت متفاوت است.

   29 سپتامبر 2021

   سلام برای مسافرت از یه کشور اتحادیه اروپای با آیدی کارت آیانیازبه پاسپور ویزا داره یا فقط باآیدی کارت میتونی مسافرت کنی به اتحادیه اروپا

    21 آگوست 2022

    سمیر عزیز سلام
    شما با داشتن اقامت یکی از کشورهای عضو شنگن می‌تونید بدون نیاز به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید.
    با وجود این، با توجه به اینکه شما سوال کردید اتحادیه اروپا، باید دقیق‌تر بدونیم که چه کشوری مد نظرتون هست.

21 دسامبر 2020

سلام ردز بخیر این روزا میگند که در یونان نمیشع با ایدی کارت در اروپا سفر کرد ایا وقعیت یا فقط شایعه هست؟

  18 ژانویه 2021

  شما با ویزای تایپ D یا کارت اقامت اروپا اجازه سفر دارید.

6 ژوئن 2022

سلام
پسرخاله من با ایدی کارت یونان سفر کرده به فرانسه و حال الان میخواد با ایدی کارت بونان از فرانسه هوایی بیاد ترکیه
آیا امکانش هستش که هوایی بیاد یا خیر؟

  4 سپتامبر 2022

  ایمان عزیز سلام
  بله، مشکلی نیست