معرفی ویزای ۱۸۶ استرالیا

انواع ویزای ۱۸۶ استرالیا
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

استرالیا یکی از جذاب ترین کشورهای دنیا است. در سال های اخیر این کشور مهاجران زیادی را به خود دیده است. شرایط مناسب کاری و فرهنگ عمومی در کنار قوانین مناسب اقامتی را باید از دلایل محبوبیت استرالیا بین متقاضیان دانست. در این مقاله به بررسی مهاجرت کاری به استرالیا با ویزای ۱۸۶ می پردازیم. در حقیقت انواع ویزای ۱۸۶ استرالیا یکی از ویزاهای محبوب برای اخذ اقامت استرالیا است. اگر شما نیز مایل به دریافت اقامت استرالیا هستید، در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

استرالیا، بهشت دوم برای زندگی

در بین قاره های دنیا معمولا آمریکا و اروپا شرایط زندگی بهتری دارند. در حقیقت تقاضا برای اخذ اقامت اروپا و آمریکا نسبت به سایر نقاط دنیا بسیار بیشتر است. در این کنار این دو قاره، استرالیا نیز یکی از محبوب ترین کشورها به شمار می رود. خصوصا در سال های اخیر و با آسان تر شدن شرایط مهاجرت، استرالیا توانسته به یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا تبدیل شود.

همه چیز درباره ویزای ۱۸۶ استرالیا، ویزای کاری

چه راه هایی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد؟ آشنایی با ویزای ۱۸۶

برای اخذ اقامت استرالیا راه های زیادی وجود دارد. ویزای کاری، ویزای دانشجویی و ویزای ازدواج از انواع راه های مهاجرت است. در این بین، ویزای کاری یکی از بهترین راه های اخذ اقامت است. در حقیقت در بین تمامی ویزاها در کشورهای مختلف اقامت تمکن مالی اروپا و ویزای کاری استرالیا می توانند شرایط ایده آلی را برای متقاضی فراهم کنند. افراد با داشتن ویزای کاری می توانند از زمان ورود به خاک استرالیا درآمد مستقل داشته باشند و از حقوق شهروندی برخوردار شوند. همچنین دسترسی به بهداشت رایگان و خدمات رفاهی مناسب را می توان از دیگر مزایای اخذ ویزای کاری دانست.

ویزای ۱۸۶، دعوت نامه رسمی یک کارفرمای استرالیایی

قوانین استرالیا در خصوص ویزای کاری بسیار جدی اجرا می شود. در قوانین استرالیا ویزای کاری به چند گروه تقسیم می شود. ویزای ۴۵۷ و ویزای ۱۸۶ از رایج ترین ویزای کاری استرالیا است. ویزای ۱۸۶ از زیرشاخه های ویزای اسپانسرشیپ به شمار می رود. این ویزا برای افرادی صادر می شود که دعوت نامه رسمی از یک کارفرمای استرالیایی دریافت کرده باشند.

ویزای کاری استرالیا

چطور می توان ویزای ۱۸۶ را به دست آورد؟

برای اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا بایستی یک کارفرما استرالیایی، شخص مورد نظر خود را به دولت استرالیا معرفی کند. دولت نیز در ابتدا درخواست کارفرما و شرایط شخص معرفی را شده را مورد بررسی قرار می دهد. در صورت مناسب بودن فرد و برخورداری از شرایط، دولت به متقاضی ویزای کاری ۱۸۶ را ارائه می کند. به طور کلی ویزای ۱۸۶ را از دو راه قانونی می توان به دست آورد:

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، راه مطئمن دریافت ویزای ۱۸۶

در اکثر کشورهای دنیا به یکباره اقامت دائم به فرد ارائه نمی شود. حتی در روش هایی مانند تمکن مالی اسپانیا فرد بایستی چند سالی را در خاک اروپا زندگی کند تا بتواند ویزای دائمی را به دست آورد. استرالیا نیز در زمینه ویزای کاری سخت گیری های خاص خود را دارد. در اولین روش دریافت ویزای ۱۸۶ فرد بایستی ویزای کاری ۴۵۷ را داشته باشد. ویزای ۴۵۷ را می توان ویزای موقت کار دانست. در حقیقت فرد با داشتن ویزای موقت کاری ۴۵۷ و جلب رضایت کارفرما می تواند زمینه دریافت ویزای دائمی کاری یعنی ویزای ۱۸۶ را به دست آورد. یکی از شروط تبدیل ویزای کاری موقت به دائم، تسلط کامل بر زبان انگلیسی و کسب حداقل آیلتس ۶ است.

دریافت ویزای مستقل ۱۸۶، رایج ترین راه اخذ ویزای کاری

دومین راه اخذ ویزا و مهاجرت به استرالیا از طریق کار، دریافت ویزای مستقل ۱۸۶ است. معمولا از آنجا که بسیاری از افراد برای اولین قصد ورود به بازار کار استرالیا را دارند می توانند با دریافت دعوت نامه از یک کارفرما این ویزا را دریافت کنند. البته همچنان صلاحیت و مهارت متقاضی بایستی مورد آزمون و تایید قرار بگیرد.

انواع ویزای کار استرالیا، ویزای 186

دریافت ویزای ۱۸۶ چه شرایطی دارد؟

همه کشورها برای ارائه پاسپورت دوم و ارائه اقامت به دنبال بهترین افراد هستند. دولت استرالیا نیز برای جذب بهترین متقاضیان کار شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است. متقاضایان ویزای ۱۸۶ باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشند. همچنین بایستی ۶ ماه قبل درخواست رسمی یک کارفرمای استرالیایی را دریافت کرده باشند. از طرف دیگر ارائه مدرک زبان، گواهی عدم سوء پیشینه و آزمایش های سلامت جسمانی الزامی است.

دریافت ویزای ۱۸۶ چقدر هزینه دارد؟

به طور معمول دریافت ویزای ۱۸۶ برای متقاضی نزدیک به ۳۷۵۵ دلار هزینه دارد. البته باید این هزینه را جدای از هزینه وکیل یا تهیه مدارک قانونی و اقامتی در نظر گرفت.

در صورت تکمیل مدارک، در چه مدت می توان ویزای کاری ۱۸۶ را به دست آورد؟

پس از انجام مراحل قانونی و تحویل مدارک، دولت استرالیا تمامی قوانین و شرایط متقاضی را در نظر می گیرد. در صورت نبود اشکال قانونی بین ۱۲ تا ۱۸ ماه اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا به طول می انجامد.

آیا ویزای ۱۸۶ بهترین راه مهاجرت به استرالیا است؟

هر کدام از راه های مهاجرت مزایا و معایب خاص خود را دارند. با ویزای کاری استرالیا به راحتی می توان اقامت دائم استرالیا را به دست آورد. از طرف دیگر دسترسی به خدمات درمانی نیز وجود دارد. همچنین با گذشت زمان می توان برای دریافت اقامت دائم و شهروندی استرالیا اقدام کرد. اما در کنار همه این مزایا باید به این نکته اشاره کنیم که دریافت این ویزا کار چندان راحتی نیست. در حقیقت فرد در کنار شایستگی های شغلی بایستی بر مهارت زبان نیز مسلط باشد. همچنین شغل و مهارت وی باید در لیست مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا باشد.

ویزای کاری استرالیا، راحت ترین ویزا

بهترین انتخاب را انجام دهید

در این مقاله به بررسی چگونگی دریافت ویزای کاری ۱۸۶ پرداختیم. ویزای کاری ۱۸۶ استرالیا یکی از محبوب ترین و پرتقاضا ترین انواع ویزای کاری است. همان طور که در انتهای مقاله اشاره کردیم، الزما یک راه مهاجرتی مناسب برای همه افراد وجود ندارد. بنابراین ویزای کاری ۱۸۶ نیز تنها یک راه مهاجرت به استرالیا است و هر فرد بایستی بر اساس شرایط خود بهترین انتخاب را انجام دهد.

در انتهای مقاله پیشنهاد می کنیم برای اخذ اقامت اروپا با موسسه حقوقی سایرس تماس حاصل کنید. موسسه حقوقی سایرس امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. همکاران ما در سایرس پاسخگوی سولات شما درباره اخذ اقامت اروپا هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۶ تیر ۱۳۹۹

شرایط اخذ ویزای ۱۸۶ استرالیا چیست؟

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  برای دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا باید شرایط زیر را داشته باشید:
  عنوان شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی
  سن کمتر از ۴۵ سال
  مدرک زبان آیلتس
  سابقه شغلی مرتبط با عنوان شغلی
  برگه سلامت پزشکی
  گواهی عدم سو پیشینه و …

۱۶ تیر ۱۳۹۹

آیا ویزای ۱۸۶ استرالیا شامل خانواده نیز می شود؟

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  با ویزای ۱۸۶ استرالیا می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز اقدام کنید.

۱۶ تیر ۱۳۹۹

دارندگان ویزای ۱۸۶ استرالیا از چه امکاناتی استفاده می کنند؟

  ۳۰ مهر ۱۳۹۹

  دارندگان ویزای ۱۸۶ استرالیا از امکانات مختلفی مانند امکان کار، تحصیل، استفاده از خدمات بهداشت و درمان و … بهره مند می شوند.