بهترین کشور برای مهاجرت رشته های علوم پایه

رشته علوم پایه در اروپا
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

رشته­ های ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست­شناسی جزء مشهورترین رشته­های علوم پایه محسوب می ­شوند. هر کدام از این رشته ­ها دارای زیرشاخه­ های بسیار متنوع و مختلفی هستند. رشته­ های علوم پایه طیف وسیعی از علوم را در برمی ­گیرند. در ادامه به بررسی جایگاه چند مورد از رشته ­های علوم پایه می­ پردازیم.

رشته ریاضی، رشته ای برای نابغه­ ها در اروپا

ریاضی یکی از رشته ­های پرطرفدار در میان داوطلبان دانشگاهی است. این رشته پایه و بنیان بسیاری از رشته­ های دانشگاهی محسوب می­ شود. رشته ریاضی موقعیت­ های شغلی بسیار گسترده­ای دارد و مشاغل مرتبط با این رشته درآمدزا است. در بین کشورهای اروپایی انگلیس با وجود دانشگاه­ های معتبری چون کمبریج، آکسفورد، استندریوز و دراهم، بالاترین رتبه جهانی در رشته ریاضی را از آن خود کرده است. نابغه­ های بسیاری از سراسر دنیا برای گرفتن اقامت اروپا و تحصیل در دانشگاه ­های انگلستان با یکدیگر رقابت می­ کنند. دانشگاه­ های انگلیس سالانه تعداد زیادی دانشجوی ریاضی جذب می­ کنند.

رشته علوم پایه ریاضی در اروپا

رشته فیزیک، بهترین رشته علوم پایه در اروپا

علم فیزیک به کشف و شناخت قوانین جهانی حاکم بر ماده، حرکت و نیروها و دیگر ویژگی­ های جهان طبیعی کمک می­ کند. اساسا فیزیک، برای درک بهتر دنیای ما، درون ما و دنیای فراتر از این کره­خاکی بسیار اهمیت دارد. شرایط کار و تحصیل رشته فیزیک درکشورهای اروپایی متفاوت است. گستره علم فیزیک باعث شده هر کشور بنا به اقتضا و نیاز، بر روی گرایش خاصی از این رشته سرمایه گذاری کند.

آینده رشته فیزیک در کشورهای اروپایی

امروزه تحقیق و کسب دانش در زیر شاخه های علم فیزیک مانند فیزیک هسته­ ای، هوافضا، نجوم و فیزیکدانان پزشکی بر اقتصاد و قدرت جوامع بسیار اثر گذارند. آمریکا، انگلستان، آلمان، سوئیس و روسیه جزء پرطرفدار­ترین کشورها برای تحصیل و کار در رشته فیزیک هستند و معتبرترین پاسپورت­ های جهان را ارائه می ­دهند. همچنین سفارت­ ها و نمایندگی­ های سیاسی ایران در این کشورها خدمات تمدید پاسپورت را انجام می ­دهند.

 

رشته شیمی، علم داروسازی

رشته شیمی به دو بخش عمده تقسیم می­شود: علم شیمی و صنایع شیمی و هر کدام دارای بخش­ های مختلفنی هستند. یکی از مهمترین بخش­ های وابسته به علم شیمی صنایع داروسازی است. برخلاف تصورات اکثریت افراد، فرصت­های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان رشته شیمی وجود دارد. صنایع بسیاری به دانش شیمی وابسته هستند. دانشجویان رشته شیمی مدارج بالای تحصیلی خود را در کشورهای اروپایی می­گذرانند. آلمان یکی از  با ثبات­ترین اقتصادهای جهان را دارد و کشور خوبی برای مهاجرت مهندسان شیمی است.

تحصیل رشته علوم پایه شیمی در اروپا

برای اخذ ویزای کار این کشور و ورود به صنایع مختلف اخذ مدرک زبان آلمانی شرط اول است. این کشور صنعتی دارای کمپانی ­های بسیاربزرگی در زمینه موادشیمیایی، پتروشیمی و داروسازی است. همچنین کشور آلمان عضو اتحادیه شنگن بوده و با اقامت این کشور می ­توان بین سایر کشورهای اروپایی بدون پاسپورت و گذرنامه سفر کرد. اما پاسپورت چیست؟ گذرنامه یا پاسپورت یک سند هویتی بین المللی است که برای اجازه ورود به خاک دیگر کشورها را صادر می ­گردد.

رشته زیست شناسی، بررسی ماهیت موجودات زنده

علم زیست شناسی به مطالعه دقیق­ تر ساختار بدنی، فرآیندهای شیمیایی، مکانیسم­ های فیزیولوژیکی زندگی موجودات زنده می­ پردازد. هدف این علم توسعه و تکامل این سیر طی ۴ میلیارد سال گذشته است. رشته زیست شناسی قدمتی ۱۰۰ ساله دارد. دانشگاه­ های آسکفورد، کمبریج و یو سی ال در انگلستان و دانشگاه تورنتو در کانادا جزء دانشگاه ­های برتر جهان در رشته زیست شناسی هستند. همچنین کشور اتریش با صنایع پویا و رو به رشدی که در رشته­ های مرتبط با زیست شناسی دارد به یکی از مقاصد متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است.

بهترین رشته علوم پایه برای تحصیل در اروپا

کشور اتریش آب و هوای مطبوع و چشم انداز­های زیبایی دارد میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار ناچیزاست. نرخ پایین بیکاری در این کشور و کمبود نیروی متخصص شرایط خوبی را برای داوطلبان مهاجرت به این کشور فراهم کرده است. اتریش کشور نسبتا گرانی به شمار می­ رود و هزینه­ های بالای مسکن از معایب زندگی در اتریش است.

جایگاه رشته­ های علوم پایه در قاره سبز

همانطور که اشاره شد رشته­ های علوم پایه زیربنای اصلی سایر علوم محسوب شده و طیف گسترده­ای از مشاغل را در دل خود جای داده است. فارغ التحصیلان رشته­ های علوم پایه در کشورهای اروپایی جایگاه ­های شغلی خیلی خوبی دارند. کشورهای انگلستان، آلمان، اتریش، فرانسه، ایتالیا و سوئیس بهترین کشورها برای مهاجرت رشته علوم پایه هستند.

مخصوصا کشور آلمان، که در چند دهه اخیر بالاترین آمار مهاجرت در بین ایرانیان را داشته است. اقامت از طریق سرمایه ­گذاری، تحصیل، تمکن مالی، کارآفرینی و جستجوی کار از شیوه ­های پرطرفدار اخذ اقامت آلمان است. البته هزینه مهاجرت به آلمان برای هر کدام از روش ­ها متفاوت است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید