معرفی جاب آفر و جاب سیکر و تفاوت‌های آن

بررسی تفاوت جاب آفر و جاب سیکر در سایرس
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بسیاری از افراد برای داشتن آینده‌ای مطمئن و امنیت شغلی، تصمیم به مهاجرت به کشور‌های اروپایی و آمریکایی می‌‌گیرند. اگر شما نیز به فکر مهاجرت به کشور‌های خارجی از طریق کار هستید، احتمالاً با دو واژه جاب آفر و جاب سیکر آشنا شده‌اید. این دو ویزا، مدت اقامت و آینده شما را در کشور مد‌نظر مشخص می‌کند. در این مقاله به بررسی تفاوت جاب آفر و جاب سیکر می‌پردازیم. قبل از این‌که برای مهاجرت از طریق کار اقدام کنید، باید با تفاوت‌های این دو عبارت آشنا شوید. پس از شناخت این تفاوت‌ها می‌توانید بهترین روش را برای دریافت اقامت و ساخت آینده‌ای مطمئن‌تر انتخاب کنید.

جاب آفر و جاب سیکر چیست؟ تفاوت دو ویزای کاری از نظر معنا

ویزا جویای کار یا جاب سیکر به افرادی اطلاق می‌شود که برای جستجوی شغل وارد کشور مورد‌نظر می‌شوند. یعنی، فردی که موفق به دریافت ویزای جویای کار می‌شود، شغلی در کشور خارجی ندارد. ولی، جاب آفر یعنی، شرکتی در خارج از کشور ایران، پیشنهاد استخدام به یک فرد مهاجر می‌دهد. برای دریافت این ویزا لازم نیست حتما در کشور مقصد حضور داشته باشید. بلکه، حتی در ایران نیز می‌توانید موفق به اخذ ویزای جاب آفر شوید و دیگر نیازی به جستجوی شغل در خارج از کشور نخواهید داشت.

ویزای جاب سیکر معمولاً ۶ تا ۹ ماهه بوده و به‌معنی اجازه اقامت یا کار در کشور مقصد نیست. معمولاً ویزای جاب سیکر را کشور‌های اروپایی به‌عنوان فرصتی برای جستجوی کار به افراد غیر‌اروپایی می‌دهند. پس از پیدا کردن شغل می‌توانید ویزای خود را به اقامت کاری تغییر دهید. بسیاری از افراد با دریافت اقامت موقت کاری، پس از مدت مشخص، اقامت دائم اروپا را دریافت می‌کنند.

جاب سیکر؛ فرصتی برای پیدا کردن شغل مناسب در کشور مورد‌نظر

تفاوت هزینه ویزای جاب سیکر با جاب آفر

یکی دیگر از تفاوت جاب آفر و جاب سیکر را می‌توان به هزینه‌های مربوط به دریافت آن دانست. هنگامی که دولت با اهدا ویزای جاب سیکر متقاضی موافقت می‌کند، متقاضی باید به کشور مقصد سفر کند. این سفر شامل هزینه زندگی تا حداکثر ۹ ماه و پرواز است. بسیاری از کشور‌ها، مانند امارات اجازه دریافت ویزای جاب سیکر را نمی‌دهند و حتما باید متقاضی از کارفرمای اماراتی دعوت کار حضوری داشته باشند. هزینه جاب آفر فقط مربوط به ترجمه و ارسال مدارک و خرید بلیت می‌شود. کشور آلمان، کشوری است که امکان صدور هر دو ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر را برای متقاضیان فراهم می‌کند.

تفاوت تمکن مالی جاب سیکر و جاب آفر

یکی دیگر از تفاوت جاب آفر و جاب سیکر در تمکن مالی است. افرادی که برای جاب آفر درخواست می‌دهند، باید تمکن مالی خود را برای مدت اقامت خود ثابت کنید. این مقدار در هر کشور متفاوت خواهد بود. با‌این‌حال، سایر روش‌ها مانند دریافت اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان و جاب سیکر نیازی به تمکن مالی ندارد.

سوابق و رزومه لازم برای دریافت جاب آفر

تفاوت جاب آفر و جاب سیکر در سوابق و روزمه نیست. در هر دو صورت متقاضی باید رزومه قوی داشته باشد تا موفق به دریافت پیشنهاد شغلی شود. با‌این‌حال، شانس متقاضی برای دریافت پیشنهاد شغلی با ویزای جاب سیکر بیشتر است. معمولاً افرادی که موفق به دریافت ویزای جاب سیکر می‌شوند، تحصیلات خود را در کشور مورد‌نظر تمام کرده‌اند و مدرک تحصیلی معتبر دارند.

ولی افرادی که قصد دریافت جاب آفر را دارند، باید ۵ سال سابقه کار در حوزه تخصصی خود داشته باشید. افرادی که قصد دریافت اقامت آلمان را دارند، با ارائه رزومه خود به سایت‌های کاریابی می‌توانند شانس خود را برای جاب آفر امتحان کنند.

سوابق و رزومه در هر دو ویزای جاب سیکر و جاب آفر اهمیت دارد

مراحل دریافت جاب سیکر و جاب آفر چگونه است؟

تفاوت جاب آفر و جاب سیکر در مراحل ایجاد درخواست و دریافت آن نیز دیده می‌شود. ولی در برخی از مدارک با یکدیگر شباهت‌هایی نیز دارند. برای مثال، در هر دو روش متقاضی باید پاسپورت معتبر، مدرک تحصیلی مرتبط، رزومه و CV داشته باشد. برای دریافت ویزای جاب سیکر، شما نیازی به تاییدیه کارفرما نخواهید داشت. بلکه، این ویزا به شما فرصتی می‌دهد تا به‌دنبال شغل مناسب خود باشید تا در نهایت بتوانید ویزای ۶ ماهه خود را به اقامت موقت آلمان یا سایر کشور‌ها تبدیل کنید.

تفاوت اقامت جاب آفر و جاب سیکر در مراحل دریافت آن

جاب سیکر یا جاب آفر؛ کدام بهتر است؟

در این مقاله به بررسی تفاوت جاب آفر و جاب سیکر پرداختیم. اگر قصد انتخاب بین دو ویزای جاب آفر و جاب سیکر را داشته باشید، باید به قوانین کشور مقصد توجه داشته باشید. برخی از کشور‌ها قانون جاب سیکر را ندارند. علاوه‌بر قوانین، باید به توانایی و استعداد خود نیز توجه کنید. بسیاری از افراد با داشتن رزومه قوی، نیرو متخصص محسوب می‌شوند و از کشور مبدا خود مانند ایران، می‌توانند پیشنهاد شغلی دریافت کنند.

شما می‌توانید برای یافتن بهترین روش دریافت اقامت و بررسی قوانین کشور مقصد به موسسه حقوقی سایرس مراجعه کنید. در موسسه حقوقی سایرس، کارشناسان متبحر و با‌تجربه در زمینه دریافت اقامت دائم کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و بلو‌کارت آلمان، یونان، اتریش و اسپانیا، شما را برای اخذ اقامت دائم اروپا راهنمایی می‌کنند. اگر سوالی در‌خصوص دریافت اقامت اروپا دارید، در قسمت نظرات بپرسید یا با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید