پاسپورت دوم چیست و برای چه کسانی مناسب خواهد بود؟

خرید پاسپورت دوم در موسسه سایرس
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

بسیاری از افراد برای زندگی بهتر تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. همه افراد پیشرفت کردن را دوست دارند و برای رسیدن به اهدافشان تلاش می‌کنند. برخی از افراد پیشرفت کردن را در مهاجرت به کشور پیشرفته‌تری می‌بینند. برای مهاجرت به کشورهای مختلف می‌توانید سه نوع اقامت بگیرید: اقامت دائم، اقامت موقت و اقامت تابعیت. اقامت تابعیت، یکی از بهترین مدل‌های اقامت خواهد بود و برای ثروتمندان یا سرمایه‌گذاران مناسب است. در این مقاله، قرار است درباره پاسپورت دوم یا اقامت تابعیت صحبت کنیم. در ادامه، شما را با خرید پاسپورت دوم آشنا می‌کنیم و مراحل آن را به‌طور مفصل توضیح می‌دهیم.

پاسپورت دوم یا اقامت تابعیت یعنی چه؟

پاسپورت مانند شناسنامه، هویت و تابعیت افراد در کشورهای دنیاست. متاسفانه ایرانیان برای رفتن به کشورهای مختلف محدودیت‌هایی دارند. بهترین روش برای خلاص شدن از این محدودیت‌ها، داشتن پاسپورت دوم یک کشور دیگر خواهد بود. با گرفتن پاسپورت دوم، علاوه‌بر کشور خودتان، تابعیت یک کشور دیگر را نیز دارید. داشتن پاسپورت دوم به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی به کشورهای دیگر سفر کنید. همچنین از امکانات شهروندی نیز برخوردار می‌شوید. بسیاری از افراد برای دریافت پاسپورت دوم، اقامت اروپا را انتخاب می‌کنند. با دریافت اقامت در هر یک از کشور‌های اروپایی، امکان سفر در حوزه شنگن فراهم می‌شود و با دریافت تابعیت، از مزایای شهروندی اروپایی بهره‌مند خواهند شد.

سفر کردن بی‌دغدغه به کشورهای دیگر با داشتن پاسپورت دوم

نحوه دریافت پاسپورت دوم؛ بررسی انواع روش‌ها

راه‌های قانونی و متعددی برای دریافت پاسپورت دوم وجود دارد. سریع‌ترین راه برای دریافت پاسپورت دوم، سرمایه‌گذاری است. برای سرمایه‌گذاری ابتدا باید قوانین و شرایط کشور مقصد را بررسی کنید. پیشنهاد می‌شود برای اطمینان از سرمایه‌گذاری و جلوگیری از کلاهبرداری افراد سودجو به موسسه اقامتی معتبر و قانونی مانند موسسه حقوقی سایرس مراجعه کنید. علاوه‌بر سرمایه‌گذاری، دریافت پاسپورت دوم از روش اقامت موقت نیز امکان‌پذیر است. رسیدن به پاسپورت دوم از این راه نسبت به سرمایه‌گذاری بسیار طولانی‌تر خواهد بود. اقامت موقت از دو راه روش‌های متعددی مثل؛ تمکن مالی، تحصیلی و کاری انجام می‌شود. علاوه‌بر این، سایر روش‌های دریافت پاسپورت دوم به شرح زیر است:

  • ازدواج با مقیم کشور مورد‌نظر
  • بچه‌دار شدن در برخی از کشور‌ها
  • تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم و تبدیل اقامت دائم به تابعیت. به عنوان مثال؛

در روش اقامت موقت تحصیلی، باید پس از اتمام دوره تحصیل، نوع اقامت خود را تغییر دهید تا مدت اقامت افزایش یابد. یعنی، پس از اتمام تحصیل با دریافت درخواست کار تمام وقت، اجازه کار در کشور مورد‌نظر را به‌دست آورید.

سرمایه‌گذاری؛ سریع‌ترین راه برای اخذ پاسپورت دوم

مزایای خرید پاسپورت دوم چه خواهد بود؟

خرید پاسپورت دوم مزایای متعددی دارد. افرادی که پاسپورت دوم دریافت می‌کنند، امکان سفر بدون محدودیت در سراسر دنیا را خواهند داشت. سایر مزایای پاسپورت دوم به شرح زیر است:

  • امکان افتتاح حساب بانکی بین‌المللی
  • بهره‌مندی از سیستم پزشکی کشور‌های برتر دنیا
  • همراه کردن اعضای خانواده در پرونده دریافت اقامت
  • بهره‌مندی از حقوق شهروندی

معمولاً بهترین راه خرید پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری است. برخی از کشور‌های اروپایی امکان سرمایه‌گذاری برای افراد غیر‌اروپایی را فراهم کرده‌اند. برای مثال با خرید ملک و مستغلات به ارزش ۵۰۰ هزار یورو، اقامت سرمایه گذاری اسپانیا را می‌توان به‌دست آورد. با این اقامت متقاضی و خانواده وی اجازه زندگی در اسپانیا را به‌دست می‌آورند. و یا با سرمایه‌گذاری به ارزش ۲۵۰ هزار یورو در بخش املاک و مستغلات در یونان، شما اقامت دائم اروپا را به دست می‌آورید و با این مساله یک قدم بزرگ به سمت دریافت تابعیت یا پاسپورت دوم نزدیک‌تر می‌شوید.

سفر بدون محدودیت به دور دنیا با اخذ پاسپورت دوم

معایب خرید پاسپورت؛ خطرات خرید پاسپورت چیست؟

به‌طورکلی، خرید پاسپورت دوم معایبی را شامل نمی‌شود. ولی هنگامی که بدون تحقیقات کشوری را برای دریافت پاسپورت دوم انتخاب کنید، مشکلات متعددی سر راه شما قرار خواهد گرفت. از آن‌جایی که سریع‌ترین راه دریافت پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری است، باید قبل از هر اقدامی از یک وکیل اقامتی با‌تجربه کمک بگیرید. سپس با بررسی امنیت اقتصادی کشور مورد‌نظر نسبت به سود سرمایه خود اطمینان حاصل کنید. برای مثال با وجود محبوبیت خرید پاسپورت دومینیکا، سرمایه‌گذاری در این کشور ریسک بالایی دارد. در مقابل سرمایه گذاری در یونان هزینه پایین‌تر و ریسک پایین‌تری خواهد داشت.

اخذ پاسپورت دوم از چه کشور‌هایی ممکن است؟

برای خرید پاسپورت دوم باید به‌دنبال کشور‌هایی باشید که تابعیت دو‌گانه را برای افراد خارجی فراهم کرده‌اند. متاسفانه برخی از کشور‌ها اجازه تابعیت دو‌گانه را نمی‌دهند. یعنی، فرد با دریافت پاسپورت این کشور‌ها، امکان نگهداری از پاسپورت قبل خود را نخواهند داشت. برای مثال، افرادی که با سرمایه‌گذاری در کشور کره جنوبی درخواست دریافت پاسپورت دارند، باید از تابعیت ایرانی خود انصراف دهند. در ادامه کشور‌هایی را معرفی می‌کنیم که تا دو تابعیتی را قبول دارند.

خرید پاسپورت اسپانیا؛ بهره‌مندی از مزایای متعدد شهروندی اروپا

خرید پاسپورت اسپانیا مزایای بسیار متعددی دارد. با سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو در یکی از شهر‌های اسپانیا یک قدم به دریافت پاسپورت نزدیک خواهید شد. یعنی، با خرید ملک و مستغلات در اسپانیا مقدمه صدور پاسپورت دوم طی مراحل و شرایطی که دولت برای افراد غیر‌اروپایی تعیین کرده، فراهم خواهد شد. با خرید پاسپورت اسپانیا، اجازه زندگی همه افراد خانواده و تحصیل فرزندان در مدارس اسپانیا فراهم خواهد شد.

اخذ پاسپورت دوم به‌وسیله سرمایه‌گذاری از کشور اسپانیا

خرید پاسپورت دومینیکا؛ جزیره‌ای کوچک در آمریکای شمالی

سرمایه‌گذاری در کشور دومینیکا از دیر‌باز برای خرید پاسپورت دوم محبوبیت داشته است. ولی از آن‌جایی که دومینیکا جمعیت کمی دارد، سرمایه‌گذاری در ملک با ضرر روبه‌رو است. به‌همین دلیل متقاضیان می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای به‌عنوان کمک مالی بدون بازگشت، پاسپورت دوم این کشور را تهیه کنند. با خرید پاسپورت دومینیکا می‌توان در ۱۳۴ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کرد.

خرید پاسپورت ترکیه؛ پرطرفدار بین ایرانیان

خرید پاسپورت ترکیه نیز در بین ایرانیان بسیار محبوب است. این پاسپورت از راه خرید ملک به ارزش معین یا کارآفرینی برای حداقل ۵۰ کارمند ترک فراهم و اقامت کارآفرینی می‌شود. باید توجه کرد که هنگام خرید ملک در ترکیه، اجازه فروش آن به قیمت بازار برای ایرانیان وجود نخواهد داشت. علاوه‌بر این، شرایط دیگری نیز وجود دارد که فروش ملک را برای ایرانیان دشوار می‌کند.

خرید پاسپورت مالتا؛ کشوری کم‌جمعیت و ساکت

مالتا کشوری کوچک است که در مجمع‌الجزایر جنوب اروپا و مرکز دریای مدیترانه قرار دارد. برنامه سرمایه‌گذاری مالتا برای خرید پاسپورت دوم، حدود ۷۰۰٬۰۰۰ یورو است. پایتخت این کشور، والتا، عنوان کوچکترین پایتخت اروپا را به خود اختصاص داده است.

دریافت اقامت دائم با قوی‌ترین پاسپورت‌های دنیا

در این مقاله به بررسی چگونگی خرید پاسپورت دوم، مزایای آن و معرفی کشور‌های دوتابعیتی پرداختیم. بسیاری از سرمایه‌داران برای بهره‌مندی از امکانات گسترده کشور‌های اروپایی و شرایط مالیاتی خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در برخی از کشور‌های دوتابعیتی دنیا می‌کنند. شما می‌توانید با وکلای موسسه حقوقی سایرس تماس گرفته و مشاوره رایگان و اختصاصی در‌مورد بهترین کشور برای خرید ملک دریافت کنید. پس از آن وکلای مجرب سایرس در کنار شما خواهند بود تا بدون خطا و ضرر، پاسپورت شما صادر شود. اگر سوال یا تجربه‌ای در خصوص خرید پاسپورت دوم دارید در قسمت نظرات با م

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید