آنچه باید درباره اقامت یونان با اجاره ملک بدانید!

بررسی شرایط اقامت یونان با اجاره ملک
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سفر به جزایر یونان و زندگی در شهرهای ساحلی یونان تقریبا از ذهن بسیاری از ما گذشته است. همچنین پایین بودن هزینه زندگی، رفتار دوستانه مردم یونان با مهاجران، سیستم آموزشی حرفه‌ای و امکانات درمانی و بهداشتی پیشرفته بسیاری از مهاجران را به زندگی در یونان علاقه‌مند کرده است. یونان به‌منظور رسیدن به این هدف برنامه‌های اقامتی مختلفی برای شهروندان خارجی در نظر گرفته است. خرید ملک یکی از برنامه‌های جذاب یونان برای دریافت اقامت دائم از این کشور و اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. در این بین سوال بسیاری از متقاضیان این است که آیا با اجاره ملک نیز می‌توان اقامت یونان را به دست آورد؟ بعد از مطالعه این مقاله جواب پرسش آیا اقامت یونان با اجاره ملک امکان‌پذیر است، را دریافت خواهید کرد.

اقامت یونان با اجاره ملک امکان پذیر است؟ رابطه اقامت و اجاره ملک

اجاره کردن یک خانه در یونان به تنهایی منجر به دریافت اقامت سرمایه گذاری اروپا نمی‌شود. ممکن است شما برای تحصیل یا شرکت در رویدادی وارد خاک یونان شوید. در این مدت نیاز به مکانی برای اقامت دارید؛ اما با به پایان رسیدن اعتبار ویزا ملک اجاره شده باید تحویل داده و کشور یونان را ترک کنید؛ بنابراین صرف اجاره خانه در یونان منجر به اقامت نمی‌شود. بلکه افراد باید از طریق یکی از انواع روش‌های مهاجرتی ویزا و مجوز ورود به این کشور را دریافت کرده و سپس نسبت به اجاره ملک در یونان اقدام کنند.

بررسی رابطه اقامت و اجاره ملک در یونان

آیا شهروندان خارجی اجازه اجاره ملک در یونان را دارند؟

بسیاری از شهروندانی که به زندگی در یونان علاقه‌مند هستند، تمایل دارند که با شرایط اجاره ملک در یونان آشنا شوند. آیا شهروندان خارجی امکان اجاره کردن خانه و اقامت یونان با اجاره ملک را دارند؟ با داشتن ویزای یونان و اقامت اروپا هر شهروندی می‌تواند خانه‌ای را برای سکونت خود اجاره کند. همچنین در روش‌هایی همچون اقامت ثبت شرکت و اقامت تمکن مالی، داشتن اجاره‌نامه و آدرس محل سکونت یکی از مدارک اصلی برای اجرای برنامه اقامت محسوب می‌شود.

شرایط اجاره ملک در یونان برای شهروندان خارجی

اولین شرط برای اجاره ملک در یونان داشتن مجوز اقامت در این کشور است. با اقدام از روش‌هایی همچون اقامت تمکن مالی یونان و اقامت ثبت شرکت به افراد کارت اقامت داده می‌شود. در این شرایط شما می‌توانید برای انتخاب ملک مورد‌نظرتان اقدام کنید. آگهی‌های روزنامه‌ها یا سایت‌‌ها و اپلیکشن‌ها اجاره ملک، از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب خانه محسوب می‌شوند. روش دیگر برای پیدا کردن خانه مراجعه و دریافت راهنمایی از مشاورین املاک در منطقه مورد‌نظر است. بعد از مشورت با این افراد اطلاعات مفیدی درباره هزینه‎ها و شرایط و قوانین اجاره ملک در یونان پیدا خواهید کرد.

اگر شرایط بررسی آگهی‌ها یا ارتباط با مشاورین املاک در یونان را ندارید، توصیه می‌کنیم از خدمات موسسات حقوقی سایرس بهره ببرید. کارشناسان با‌تجربه شما را برای پیدا کردن ملک مناسب راهنمایی می‌کنند.

بررسی شرایط اجاره ملک در یونان برای شهروندان خارجی

اقدامات مورد‌نیاز بعد از انتخاب ملک اجاره‌ای در یونان

بعد از انتخاب ملک مورد‌نظر برای اجاره در یونان، باید مراحلی را برای ثبت قرارداد انجام دهید. قبل از هر چیز باید به صاحب‌خانه در مورد مسائلی همچون مدت زمان اجاره و هزینه اجاره به توافق برسید. سپس با مراجعه به یک دفتر املاک می‌توانید نسبت به عقد قرارداد اقدام کنید. در حال حاضر همه قراردادهای ملکی در یونان به صورت الکتریکی ثبت می‌شوند. باتوجه‌به مناسب بودن برخورد یونانیان و رفتار مردم اتریش با مهاجران، بسیاری از علاقه‌مندان برای مهاجرت برنامه تمکن مالی و سرمایه‌گذاری در این کشورها را انتخاب می‌کنند.

آشنایی با مزایای اقامت در یونان با اجاره ملک

از مزایای اجاره ملک در یونان می‌توان به هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه زندگی و اجاره خانه در این کشور اشاره کرد؛ بنابراین اگر قصد دارید از طریق برنامه‌ای همچون تمکن مالی به اتحادیه اروپا سفر کنید، یونان به‌دلیل هزینه‌هایی پایینی که برای اجاره خانه دارد، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود. همچنین از طریق اجاره خانه و اقامت موقت در یونان، شرایط این کشور برای زندگی و سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت طلایی یونان را می‌توانید از نزدیک بررسی کنید.

آشنایی با مزایای اقامت در یونان از طریق اجاره ملک

اقامت در یونان با اجاره ملک چه معایبی دارد؟

آنچه به‌عنوان بزرگ‌ترین عیب در روش اقامت با اجاره ملک در یونان می‌توان به آن اشاره کرد، این است که اجاره ملک به تنهایی منجر به دریافت اقامت از این کشور نمی‌شود. در واقع برنامه‌ای با نام اقامت با اجاره ملک ندارد و شهروندان نمی‌توانند صرفا با اجاره یک خانه در این کشور مجوز اقامت دریافت کنند. به‌عنوان مثال اگر از طریق بهترین رشته های انسانی برای مهاجرت یکی از دانشگاه‌های یونان به شما پذیرش داده است، برای اقامت و شروع تحصیل در این کشور به محلی برای سکونت نیاز خواهید داشت. برخی از دانشجویان اجاره خانه را به‌جای اقامت در خوابگاه انتخاب می‌کنند.

شما در این روش با ویزای تحصیلی در یونان اقامت دارید و بعد از پایان تحصیل باید به کشور خود بازگردید. در نتیجه اجاره خانه در یونان فرصتی برای اخذ اقامت از این کشور محسوب نخواهد شد.

اجاره ملک در یونان مقدمه‌ای برای اقامت در اتحادیه اروپا

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که اقامت یونان با اجاره ملک امکان پذیر است؟ اجاره ملک در یونان به تنهایی منجر به اقامت نمی‌شود؛ اما اگر در کنار اجاره خانه از طریق برنامه تمکن مالی، ثبت شرکت یا کارآفرینی به یونان وارد شوید، بعد از چند سال موفق به اخذ اقامت دائم یونان خواهید شد.

باتوجه‌به ناشناخته بودن شرایط زندگی و کار در یک کشور جدید، بهتر است از تجربیات متخصصان و وکلای با تجربه در حوزه مهاجرت استفاده کنید. مشاوران موسسه حقوقی سایرس به‌طور تخصصی شما را برای انتخاب بهترین راه دریافت اقامت و مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار در یونان راهنمایی خواهند کرد. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید یا سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

23 سپتامبر 2023

ویزای تمکن مالی مد نظرم هست
لطفا فقط واتساب‌
فعلا استانبول هستم

    24 سپتامبر 2023

    فروغ عزیز سلام
    لطفا شماره تماس واتس اپ خودتون رو در بخش درخواست مشاوره برای ما ارسال کنید.