بررسی مراحل دریافت وقت سفارت

نحوه دریافت وقت سفارت در سایرس
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اگر تصمیم خود را برای سفری کوتاه یا بی‌بازگشت گرفته‌اید وقت آن رسیده تا به سفارت مراجعه کنید. با‌این‌حال می‌دانید چگونه وقت سفارت بگیریم؟ دریافت وقت سفارت به فاکتور‌های مختلفی بستگی دارد. نوع ویزا، کشور مقصد و تعداد نفرات از مهم‌ترین عوامل تاثیر‌گذار هستند. ما در این مقاله نحوه دریافت وقت سفارت کشور‌های مختلف را به‌صورت مرحله به مرحله بررسی کرده‌ایم. پیشنهاد می‌شود اگر قصد صرفه‌جویی در هزینه‌های خود را دارید، حتما این مطلب را مطالعه کرده و پس از آن دست به‌کار شوید.

مرحله اول؛ کشور مورد‌نظر خود را انتخاب کنید

اولین مرحله برای پاسخ به سوال «چگونه وقت سفارت بگیریم»؛ انتخاب کشور مقصد است. سفارت‌های آمریکا، کانادا، اتریش، آلمان، ایتالیا و سایر کشور‌ها از نظر قانون با یکدیگر متفاوت هستند. البته کشور‌های اروپایی به‌دلیل عضویت در حوزه شنگن، قوانین یکسانی دارند. تنها فرق سفارت کشور‌های اروپایی، تفاوت در مدت زمان صدور ویزا برای انواع اقامت است.

پس از اینکه نسبت به مقصد سفر خود مطمئن شدید، باید وارد سایت سفارت کشور مورد‌نظر شوید. در ادامه به‌طور کامل به بررسی سایت سفارت می‌پردازیم. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اکثریت کشورهای عضو شنگن، در حال حاضر از طریق سیستم وی اف اس اقدام به صدور ویزا می‌کنند.

مرحله دوم؛ بررسی قوانین و مدارک مورد‌نیاز سفارت برای صدور ویزا

برای دریافت ویزا از طریق سفارت، باید مدارکی را آماده کرده باشید. این مدارک به نوع درخواست شما بستگی دارد. یعنی، مدارک ویزای توریستی با اقامتی متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید به‌منظور کسب اطلاعات بیشتر در‌خصوص انواع روش‌های اقامت در کشور‌های اروپایی می‌توانید مقاله «اقامت چیست» را مطالعه کنید.

اولین مدرکی که در هر کشور آمریکایی و اروپایی یکسان خواهد بود، فرم درخواست ویزا است. این فرم را می‌توانید از سایت سفارت کشور مورد‌نظر دانلود کنید. در این فرم، نوع درخواست ویزا، مدت اقامت، اطلاعات شخصی و سابقه سفر‌های خارجی شما پرسیده می‌شود. معمولاً این فرم باید به زبان انگلیسی و با اطلاعات صادقانه تکمیل شود.

سایر مدارک مورد‌نیاز برای بررسی و صدور ویزا شامل، پاسپورت معتبر، شناسنامه و کارت ملی با ترجمه رسمی است.

افزایش شناخت به قوانین سفارتی؛ کاهش ریسک ریجکتی

تفاوت مدارک برای انواع ویزا؛ مهم‌ترین نکته برای آماده‌سازی مدارک

نوع اقامت و تعداد نفرات در بخش آماده‌سازی مدارک بسیار اهمیت دارد. برای مثال، اگر یک زوج قصد دریافت اقامت از طریق کار اروپا را داشته باشند، باید مدارک ازدواج، مجموع تمکن مالی، دارایی‌های منقول و غیر‌منقول را نیز آماده کنید.

درخواست ویزای تحصیلی یا شغلی نیز مدارک متفاوتی نیاز خواهد داشت. برای مثال در روش سرمایه گذاری در اروپا باید مدرکی ارائه دهید که مبلغ سرمایه‌گذاری شما اثبات شود. پیشنهاد می‌شود برای آگاهی درخصوص مدارک حتما بخش‌های مختلف سایت سفارت را با دقت مطالعه کنید تا مدرکی را از قلم نندازید. در‌صورت نقصی مدارک، پرونده ویزا یا مهاجرتی شما ریجکت خواهد شد.

مرحله سوم؛ بررسی مدارک به‌صورت حضوری یا آنلاین

پس از آن که پاسخ سوال «چگونه وقت سفارت بگیریم» را متوجه شدید، نوبت به مراجعه به کنسولگری خواهد رسید. کشور‌های اروپایی مانند ایتالیا، آلمان و سایر کشور‌ها مانند آمریکا یا کانادا مدارک را به‌صورت آنلاین بررسی کرده و در‌صورت قبولی، ایمیل تایید ارسال می‌کنند. پس از بررسی مدارک درخواست مصاحبه یا انگشت‌نگاری و تایید هویت ارسال خواهد شد. در این‌صورت باید به‌صورت حضوری به نزدیک‌ترین کنسولگری یا سفارت کشور مقصد مراجعه کنید.

متقاضیان دریافت ویزای کشور‌هایی مانند کانادا و آمریکا که سفارت فعال در ایران ندارند، باید به کشور‌های اطراف برای انگشت‌نگاری سفر کنند. ویزای این کشور‌ها به پاسپورت متقاضی الصاق خواهد شد. علاوه‌بر این، متقاضیان اقامت گلدن ویزا یونان می‌توانند به‌کمک وکیل در ایران، همه اقدامات لازم برای دریافت ویزا را بدون مراجعه حضوری انجام دهید.

در‌مقابل، مراحل بررسی مدارک کشور‌هایی مانند گرجستان و کره‌جنوبی به‌صورت حضوری است. شما باید با در‌دست داشتن مدارک به سفارت این کشور‌ها مراجعه کنید. پس از صدور ویزا نیز،‌ برگه‌ای جداگانه در سایت سفارت آپلود می‌شود که باید آن را چاپ کنید.

مصاحبه؛ یکی از مراحل دریافت ویزای برخی از کشور‌ها محسوب می‌شود

مرحله چهارم؛ پرداخت هزینه‌های سفارت برای صدور ویزا

پرداخت هزینه برای صدور ویزا در دل سوال «چگونه وقت سفارت بگیریم» نهفته است. در‌واقع هزینه صدور ویزا بسته به تعداد افراد متقاضی در پرونده مهاجرتی و هدف آن‌ها از سفر یا مهاجرت متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است هر سال این مبلغ از سوی دولت تغییر کند. به‌عنوان مثال، برای تعیین هزینه مهاجرت به آلمان باید نوع اقامت و تعداد نفرات را مشخص کنید. در سال ۲۰۲۳ هزینه بررسی پرونده‌ و صدور ویزا معادل ۷۵ یورو برای هر نفر است.

پرداخت هزینه سفارت به معنای صدور قطعی ویزا نیست

تفاوت وقت سفارت فوری و عادی در چیست؟

زمان صدور ویزا برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. برای مثال، تصور کنید با هدف اخذ اقامت از طریق آوسبیلدونگ آلمان، قصد مراجعه سریع برای یک مصاحبه کاری به کشوری در اروپا را دارید. در‌این‌صورت نمی‌توان ریسک کرد و یک الی دو هفته کاری برای صدور ویزا زمان از دست دهید. برای حل این مشکل، سفارت‌ کشور‌های مختلف، با بررسی علت مراجعه متقاضی به کشور مقصد و اهمیت زمان برای صدور ویزا، امکان استفاده از وقت فوری را ایجاد می‌کند.

در برخی از کشور‌ها، هزینه هر دو ویزای فوری و عادی یکسان است؛ ولی در برخی دیگر نیز مقداری متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید برای بررسی هزینه‌های صدور ویزا به سایت سفارت کشور مورد‌نظر مراجعه کنید.

مشاوره و راهنمایی درخصوص دریافت وقت سفارت اروپا و اخذ ویزا

در این مقاله به‌طور‌کامل سوال «چگونه وقت سفارت بگیریم» را بررسی کردیم. در‌واقع مراحل دریافت وقت سفارت برای اکثر کشور‌ها یکسان است. تنها تفاوت فرآیند نوبت‌دهی سفارت کشور‌های مختلف در مدت زمان صدور، نحوه ارسال مدارک مورد‌نیاز و پرداخت هزینه‌های صدور ویزا است. علاوه‌بر این، شرایط و مدارک درخواست ویزا با‌توجه‌به هدف سفر متفاوت خواهد بود.

در سایرس تنها خدمات مربوط به اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری، تمکن مالی، ثبت شرکت و کارآفرینی انجام می‌شود. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون گذراندن هیچ‌یک از مراحل گفته‌شده، کار‌های خود را به کارشناسان سایرس بسپارید. همچنین، می‌توانید برای راهنمایی بیشتر سوالات خود را در بخش نظرات بپرسید تا کارشناسان سایرس در اسرع وقت پاسخ دهند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید