اروپا، قاره‌ای با فرصت‌های برابر برای همه

بهترین کشور برای مهاجرت معلولین
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

شاید تصور شود که افراد دارای معلولیت فرصت‌های کمتری برای بهره‌مندی از زندگی در اختیار دارند. این باور کاملاً غلط است. اگرچه در کشور ما به دلیل نبود زیرساخت و مشکلات اقتصادی و اجتماعی کمتر به معلولین فرصتی برای فعالیت داده می‌شود اما کشورهای پیشرفته دنیا برای تمامی افراد با هر محدودیت، فرصت‌های زیادی برای رشد می‌دهند. در این مقاله می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم و بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت معلولین را معرفی کنیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

کدام قاره‌ها و کشورها برای زندگی معلولین مناسب است؟

در کشورهای توسعه‌یافته مدل ذهنی و باور مردم و دولت‌مردان این است که همه افراد باید از فرصت‌های برابر برای زندگی برخوردار باشند. از طرف دیگر قوانین اجتماعی نیز کمتر اجازه ایجاد تبعیض بین معلولین و دیگر افراد اجتماع را می‌دهد.

از طرف دیگر اگر به صفحه انواع اقامت اروپا در سایت ما مراجعه کنید، می‌بینید که کشورها و دولت‌های اروپایی راه‌های مختلفی را برای جذب بهترین نیروهای انسانی و منابع مالی در نظر گرفته‌اند. طبیعتاً همه افراد ازجمله معلولین استعدادهای زیادی دارند که در صورت شکوفایی می‌تواند موجب بهره‌مندی کشورهای میزبان نیز باشد. از طرف دیگر حقوق اجتماعی مناسب، خدمات درمانی و مراقبتی نیز باعث شده که این کشورها بهترین گزینه برای مهاجرت معلولین باشد. پس‌ازاین مقدمه نسبتاً طولانی به سراغ معرفی بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت معلولان می‌رویم.

معرفی کشورهای اروپایی برای معلولین

آلمان، کشوری با فرصت‌های برابر برای همه

پیش‌تر در بلاگ پست بهترین کشور مهاجرت ایرانیان، آلمان را یکی از محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت و اقامت ایرانیان معرفی کردیم. فرهنگ، سیاست و مردم آلمان کاملاً مهاجرپذیر است. کشور آلمان در سال‌های اخیر سعی کرده با تسهیل قوانین امکان مهاجرت معلولین را برای ادامه تحصیل، کاریابی و حتی راه‌اندازی کسب‌وکار فراهم کند. این مسئله نشان می‌دهد که در آلمان ایجاد فرصت‌های برابر برای همه افراد تنها یک شعار نیست و تا حد زیادی رنگ واقعیت به خود گرفته است.

فنلاند، کشوری در شمال اروپا برای معلولین

فنلاند یکی دیگر از توسعه‌یافته‌ترین و پیشروترین کشورهای اروپایی است. فنلاند نیز سعی کرده با ایجاد قوانین منعطف و حمایت از معلولین امکان مهاجرت همه افراد را به کشور خود فراهم کند. شرایط ایدئال اقتصادی و اجتماعی این کشور نیز موجب شده که تقاضا برای مهاجرت به فنلاند بالا باشد.

فرانسه، برابری زیر برج ایفل

فرانسه یکی دیگر از جذاب‌ترین کشورهای اروپایی برای کار و زندگی است. این کشور رمانتیک و توسعه‌یافته به برابری فرصت‌های اجتماعی اعتقاد زیادی دارد. در فرانسه نیز سعی شده با بازنگری در قوانین فرصت‌های بیشتری در اختیار همه افراد جامعه ازجمله معلولین قرار بگرید.

کدام کشور برای مهاجرت معلولان بهتر است

دیگر چه کشورهایی برای مهاجرت معمولان مناسب است؟

پاسخ به این سؤال کمی دشوار است. اگر بخواهیم سرراست و ساده صحبت کنیم، در اکثر کشورهای توسعه‌یافته چه در اروپا و چه آمریکا معلولین هم قوانین اجتماعی و هم فرهنگ کلی حاکم بر جامعه نسبت به تبعیض حساس است. بنابراین همیشه تلاش این کشورها بر ایجاد فرصت‌های برابر برای معلولین بوده است. برای مثال مهاجرت به کانادا یا استرالیا هم می‌تواند از دیگر گزینه‌های مناسب برای معلولان باشد.

بهترین راه مهاجرت معلولین به خارج از کشور چیست؟

احتمالاً اگر درباره هزینه مهاجرت سؤال کنیم، می‌توانیم پاسخ بسیار شفاف و دقیقی بگیریم. چنانکه پیش‌تر در مقاله هزینه مهاجرت به آلمان، ریز هزینه‌های مهاجرت را بررسی کردیم. اما در خصوص بهترین راه، هیچ پاسخ واضحی وجود ندارد. در حقیقت معلولین هم با افراد عادی تفاوتی ندارند و راه‌هایی مثل ادامه تحصیل، کاریابی، سرمایه‌گذاری و سایر راه‌ها بسته به شرایط فرد می‌توانند انتخاب مناسبی باشد.

زندگی معلولین با فرصت های برابر

برای معلولین چقدر طول می‌کشد تا ویزای اروپا را به دست آورند؟

بسته به کشور انتخابی و نوع روش مهاجرتی میزان انتظار برای دریافت اقامت دائم اروپا متفاوت است. اما اگر بخواهیم به‌طور میانگین پاسخ دهیم، حدود ۵ سال طول می‌کشد تا بتوان ویزای دائم اروپا را به دست آورد. پیشنهاد می‌کنیم اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین روش مهاجرت و کشورهای مناسب مهاجرتی هستید، مطالعه مقاله بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ما را در وبلاگ سایرس از دست ندهید.

مهاجرت معلولین به اروپا با سایرس

شروع یک زندگی جدید در اروپا، سایرس در کنار شما است

در این مقاله سعی کردیم چند تا از بهترین کشورها برای مهاجرت معلولین را بررسی کنیم. همان‌طور که در طول مقاله به‌کرات اشاره کردیم، اکثر کشورهای توسعه‌یافته اروپایی و آمریکایی شرایط ایده آلی را هم ازنظر زندگی و هم در اختیار گذاشتن فرصت‌های برابر فراهم کرده‌اند.

موسسه حقوقی سایرس باافتخار در مسیر دریافت اقامت اروپا همراه شما است. ما در طول ۱۵ سال همکاری موفقیت‌آمیزمان با بیساری از مشتریان خود امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار (بلوکارت آلمان) فراهم کرده است. برای استفاده از خدمات ما کافی است با شماره تلفن ۲۵۷۴۱-۰۲۱تماس حاصل کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲۶ بهمن ۱۳۹۹

سلام خدمت شما از تلاش و زحمات شما بسیار سپاسگزاریم و امیدوارم موفق و پیروز باشید

  ۴ اسفند ۱۳۹۹

  سلام

  متشکرم و از اینکه از مطالب ما رو دنبال می کنید خوشحالم.

۱ اسفند ۱۳۹۹

باسلام بنده پسر ۱۲ساله دارم که اختلال اتیست دارد که امکان بهبودش خیلی زیاد هست ومیخواهم به کشوری که به این جور بچه ها اهمیت بدهند مهاجرت کنم ومن حدود ۱۰,الی ۱۲میلبارد تومان ملک خانه وباغ دارم ویک میلیارد تومان نقدی دربانک دارم خودم در ایران زندگیم خوبه برای آینده پسرم که اتیست هست ودخترم که ۲۳سالسه ودارد لیسانس بازیگری و کارگردانی می‌خواند یکسال دیگر لیسانس میگیرد کشور خاصی مدنظرم نیست با خودم درکار خریدوفروش طراحی و اجرای آبیاری و بارانی میباشم وجزو بهترینهای آبیاری قطره‌ای وبارانی در ایران می‌باشم به طوریکه باهزینه خیلی پایین وبه صرفه برای مشتری انجام میدم به قول بچه ها اخر کار قطره‌ای هستم و۵۵سال سن دارم همسرم دبیر کامپیوتر هست که تا سال دیگر بازنشسته وحدود ده میلیون تومان درآمد بازنشستگی همسرم هست واز محل سود بانکی هم ده میلبون درآمد دارم واز موقعیت شغلم هم ذرآمد دارم وزندگیم راحت میگذرد برای پسر اتیسمم با شرایطی که دارم کدام کشور برام بهتره متشکرم

  ۴ اسفند ۱۳۹۹

  سلام و قت بخیر

  برای اینکه همکاران من بتوانند شما را بهتر راهنمایی کنند لطفا با سایرس تماس بگیرید تا بهترین مسیر اقامت را انتخاب کنید.

۱ اسفند ۱۳۹۹

من معلولم.راهی برای مهاجرت به آلمان میخام

  ۴ اسفند ۱۳۹۹

  دوست عزیز اگر امکانش هست لطفا کمی بیشتر از شرایط خودتون توضیح بدید.

۹ اسفند ۱۳۹۹

سلام من معلولم ومبتلابه بیماریه شارکومری توث هستم غیرازمن خواهروبرادری هم دارم که مبتلان به علت خرج مخارج پزشک که توایران داریم پول انچنانی برامون نمونده اگه خودم بخوام اول برم چجوربایداقدام کنم لطفا جواب درستی بدید

  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

  سلام

  شما باید با شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مشاوره و راهنمایی بگیرید.

۵ فروردین ۱۴۰۰

سلام خداقوت برای جاب آفر( کار کیک و شیرینی پزی) میخواستم کدوم کشور لازم داره که کمترین هزینه داشته باشه و هم میخوام زندگی کنم( برای شرایط افراد معلول شنوایی یعنی کم شنوا و ناشنوا دارین برای من و همسرم) از راهنمایتون ممنونم

  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  وقت بخیر

  انگلستان، المان، فرانسه، اتریش و … در فهرست بهترین کشورها در این زمینه هستند. برای اینکه بتوانید برای جاب آفر اقدام کنید باید مدرک معتبر بین المللی یا مدرک معتبر و قابل قبول کشور مقصد را داشته به علاوه دانش زبان، سابقه کار و پیشنهاد شغلی داشته باشید. داشتن معرفی نامه معتبر نیز کمک زیادی به پذیرش شما می کند. انتخاب مقصد مناسب به شرایط شما بستگی دارد.

۲۳ فروردین ۱۴۰۰

سلام بنده مبتلا به بیماری صرع هستم که قابل درمان به روش جراحی نیست چون احتمال نابینایی م زیاده و الان عضو بهزیستی هستم.یه روش میخواستم برای مهاجرت به آلمان چون داروهام به شدت نایاب شده.

  ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام و وقت بخیر
  برای مهاجرت به المان به دلایل پزشکی باید ویزای پزشکی این کشور را دریافت کنید که معمولا تا ۳ ماه اعتبار دارد. چنانچه سفر شما بیش از این زمان طول بکشد باید برای دریافت ویزای ملی (بلند مدت) پزشکی اقدام کنید. بدین منظور باید مدارکی مانند گواهی تولد، ازدواج، مدارک پزشکی، مدارک مالی قوی، پاسپورت معتبر، عکس و … را به سفارت آلمان ارائه دهید. هزینه این ویزا بسته به مدت زمان اقامت شما متغیر خواهد بود. مدت زمان اعتبار ویزای بلند مدت حداکثر ۱۲ ماه است. چنانچه به زمان بیشتری برای درمان نیاز داشته باشید، می توانید برای تمدید ویزا درخواست بدهید. برای تمدید به تاییدیه پزشک و بیمارستان نیازمندید.