پیکاپ ویزا چیست؟ آشنایی با مراحل دریافت ویزای پیکاپ

پیکاپ ویزا چیست؟
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مشکلات دیپلماتیک و سیاسی بین بعضی از کشورها سبب می‌شود سفارتخانه‌ای در خاک یکدیگر نداشته باشند. به عنوان مثال کشورهایی مانند کانادا و آمریکا سال‌هاست در ایران سفارتخانه ندارند و دریافت ویزا برای متقاضیان با مشکل رو‌به‌رو شده است. بنابراین افراد ناچار به مراجعه به کشورهای واسطه و کنسولگری‌ها در این کشورها هستند. در چنین شرایطی علاوه‌بر نبود سفارت‌، هزینه‌های هنگفت سفر به کشور ثالث برای دریافت ویزا هم افراد را با مشکل مواجه می‌کند. بنابراین متقاضیان از طریق نمایندگان قانونی در کشورهای واسطه، اقدام به دریافت ویزا می‌کنند که به «پیکاپ‌ویزا» مشهور است.

اقامت در اروپا نیازی به ویزای پیکاپ ندارد اما اگر قصد دریافت ویزای کانادا و یا آمریکا را دارید در ادامه‌ی این مقاله از موسسه‌ی حقوقی سایرس همراه ما باشید تا شما را با پیکاپ‌ویزا و مزایا و مراحل دریافت آن آشنا کنیم.

ویزای پیکاپ چه کاربردی دارد؟

زمانی که شما درخواست ویزای کشوری را می‌دهید، باید برای انجام اموری مانند انگشت‌نگاری و مصاحبه با مسئولان سفارت، در سفارتخانه حضور داشته باشید. بعد از رد و یا تایید درخواست شما، لازم است که مجددا به سفارت مراجعه کنید و سایر مراحل را پیگیری نمایید. با این حال شما این امکان را دارید که با سپردن امور به کارگزاری‌ها و نمایندگان قانونی خود در کشور ثالث، در پرداخت هزینه‌های سنگین رفت‌وآمد و اقامت برای دریافت ویزا صرفه‌جویی کنید. به طورکلی فرآیند ارسال مدارک، دریافت، ثبت ویزا و انتقال آن به متقاضی که توسط نماینده‌ی قانونی انجام می‌شود و پیکاپ‌ویزا نام دارد، برای افراد خواهان ویزا بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

پیکآپ ویزا چیست؟

البته علاوه‌بر ویزای پیکاپ شما می‌توانید دریافت ویزا و اقامت از سایر کشورها را نیز به موسسات حقوقی معتبر بسپارید. به عنوان مثال در سال‌های اخیر یونان تبدیل به یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب شده است و افراد بسیاری به دنبال اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی هستند. در این شرایط افراد می‌توانند با سپردن مدارک به نمایندگان قانونی خود در موسسات مهاجرتی معتبر، ویزای یونان را دریافت کنند.

مراحل گرفتن پیکاپ‌ویزا چگونه است؟

در قدم اول برای دریافت پیکاپ‌ویزا، درخواست خود را به سفارت موردنظر خود ارسال می‌کنید و پس از موافقت با این درخواست مراحل زیر را طی می‌کنید:

  1. به کارگزاری‌های معتبری که خدمات پیکاپ‌ویزا را ارائه می‌دهند مراجعه می‌کنید و پرینت ایمیل تایید از طرف سفارت را تحویل می‌دهید.
  2. در مرحله‌ی بعد پس از بررسی مدارک، وکالت‌نامه بین طرفین تنظیم می‌شود.
  3. اگر خواهان دریافت ویزای آمریکا هستید، پذیرش فرم وکالتنامه نیز به این مراحل اضافه می‌شود.
  4. در این مرحله نماینده، پاسپورت و مدارک فرد متقاضی را به سفارت تحویل می‌دهد و امور مربوطه را پیگیری می‌کند.
  5. درنهایت پس از طی تمامی مراحل بین ۷ تا ۱۰روز زمان می‌برد تا پاسپورت و پیکاپ‌ویزا به متقاضی تحویل داده شوند.

چه زمانی باید برای دریافت پیکاپ‌ویزا اقدام کرد؟

بعد از اینکه فرد متقاضی، درخواست ویزای خود را به سفارت ارسال کرد، درصورت موافقت ایمیلی از طرف کنسولگری دریافت می‌کند. در این شرایط افراد ۳۰ روز فرصت دارند تا به سفارت مراجعه کنند و ویزا را در پاسپورت خود دریافت نمایند. اگر فرد امکان حضور در سفارت را نداشته باشد، می‌تواند از طریق نماینده و کارگزار قانونی خود این مرحله را طی کند. توجه داشته باشید که اگر در بازه ۳۰ روزه اقدامی نکنید ریجکت خواهید شد. بعد از اقدام از طریق نماینده‌ی قانونی، ۷ تا ۱۰ روز زمان می‌برد تا پاسپورت به دست شما برسد و پیکاپ‌ویزا را دریافت کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای پیکاپ کدام‌اند؟

مهم‌ترین مدرک برای پیکاپ‌ویزا وکالت‌نامه‌ای است که شخص با دادن آن به کارگزار و نماینده‌ی قانونی خود، او را مسئول پیگیری امور مربوط به دریافت پیکاپ‌ویزا می‌کند. داشتن مدارک دیگری مانند رسید سفارت، مدارک شناسایی، کپی پاسپورت و پرینت ایمیل نیز ضروری است.

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزا

با توجه به اینکه در سال‌های اخیر میزان مهاجرت دندانپزشکان و پزشکان به کشورهای دیگر روند افزایشی داشته فرآیند معادل‌سازی مدرک نیز باید درنظر گرفته شود. اگر شما هم دارای مدرک پزشکی هستید فراموش نکنید که معادل‌سازی مدرک در تمامی کشورها انجام می‌شود و یکی از مهم‌ترین مراحل برای مهاجرت دندانپزشکان و پزشکان است. برای انجام این فرآیند باید مدارک لازم ارائه کنید تا معادل‌سازی مدرک شما انجام شود.

نکات مهم دریافت پیکاپ‌ویزا که باید بدانید

نکته‌ی مهمی که نباید فراموش کنید این است که دریافت پیکاپ‌ویزا زمانی ممکن است که کشور مورد نظر شما سفارتی در کشور مبدا نداشته باشد. کشورهایی مانند آمریکا و کانادا از جمله کشورهایی هستند که شما می‌توانید برای سفر به آن‌ها اقدام به دریافت ویزای پیکاپ کنید. بنابراین تنها کاری که لازم است انجام بدهید این است که درخواست اولیه‌ی خود را در سفارت کشور واسطه مانند ترکیه ثبت کنید و برای انجام مراحل اولیه مانند انگشت‌نگاری و مصاحبه به آنجا سفر کنید. سایر مراحل بعد از دریافت ایمیل تایید به راحتی توسط کارگزاران قانونی انجام می‌شود و نیازی به حضور مجدد شما نیست. پس از گذشت چند روز ویزا به پاسپورت شما الصاق شده و به دستتان می‌رسد.

اگر هنوز پاسپورت خود را دریافت نکرده‌اید و یا تفاوت ویزا و پاسپورت را نمی‌دانید و این سوال برای شما مطرح شده است که پاسپورت چیست؟ با مطالعه‌ی این مقاله اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

مزیت ویزای پیکاپ در چیست؟

مزیت دریافت ویزای پیکاپ صرفه‌جویی در زمان و هزینه است. به این ترتیب شما نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی مانند بلیت هواپیما و هتل و اقامت ندارید. در کنار این مسائل شما می‌توانید در مدتی که کارشناسان در حال انجام امور مربوط به پیکاپ‌ویزای شما هستند، به سایر کارهای خود برسید و اطمینان داشته باشید که روند دریافت ویزا در کمترین زمان و با کمترین مشکل پیش می‌رود.

گاهی اوقات نیز مقصد شما کشوری مانند اتریش است که از گران‌ترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. هزینه‌ی اجاره‌ی منزل و یا هتل که از معایب زندگی در اتریش محسوب می‌شود بسیار بالاست. بنابراین توصیه‌ی ما به شما این است که برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان خود، امور مربوط به دریافت ویزا را به وکلای مجرب موسسات مهاجرتی بسپارید.

ویزای پیکاپ یا پیکاپ ویزا چیست؟

هزینه‌ی دریافت پیکاپ‌ویزا چقدر است؟

به‌طور کلی هزینه‌ی مشخصی را برای دریافت ویزای پیکاپ نمی‌توان اعلام کرد. این مبلغ بستگی به موارد مختلفی از جمله هزینه‌ی سفارتخانه، باربری و ارسال مدارک به کشور موردنظر دارد. نوسانات ارزی هم بر هزینه‌ی ویزای پیکاپ اثرگذار است و به همین‌جهت مبلغ ثابتی را نمی‌توان در نظر گرفت. هر سفارتی برای انجام مراحل رسیدگی به درخواست ویزا، هزینه‌ای را دریافت می‌کند. کارگزاری و وکیل موردنظر شما نیز دستمزدی را برای پیگیری امور از شما می‌گیرند.

توصیه‌ی ما به شما این است که قبل از انجام امور مربوط به دریافت ویزا با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید. وکیل مهاجرتی با اطلاع و تسلط بر قوانین بین‌المللی شما را در امر مهاجرت یاری می‌کند و بهترین راهکار را پیشنهاد می‌دهد. جالب است بدانید که امروزه وکالت نیز از مشاغل پردرآمدی محسوب می‌شود که در اروپا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و درآمد وکیل بین‌المللی از بالاترین درآمدهای اروپاست. بنابراین اگر قصد ادامه‌ی تحصیل در این رشته را دارید پس از مشورت با یک وکیل بین‌المللی، بهترین مقصد را برای خود انتخاب کنید.

نحوه گرفتن پیکاپ ویزا

پیکاپ ویزا چیست؟ بهترین و به صرفه ترین راه دریافت ویزا از طریق کشور واسط

کشورهایی نظیر آمریکا وکانادا به دلیل مشکلات سیاسی و دیپلماتیک سفارتخانه‌ای در خاک ایران ندارند. از این‌رو متقاضیان دریافت ویزا ناچار هستند که به کشور ثالث سفر کرده و در آنجا به کنسولگری کشور موردنظرشان مراجعه کنند. با توجه به اینکه انجام این پروسه نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است، پیکاپ‌ویزا به عنوان روشی ارزان و به‌صرفه مورد توجه افراد متقاضی قرار گرفته است.

 

در نظر داشته باشید که محتوای ارائه شده به جهت افزایش آگاهی شما عزیزان تهیه و تولید شده و این مورد جزء خدمات ارائه شده توسط موسسه حقوقی سایرس نیست.

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید